Rozszerzone naczyna krwionośne są częstym problem zarówno u kobiety, jak i mężczyzn. Pojawiają się one na twarzy, dekolcie czy nogach. Początkowo występuje rumień, nasilający się pod wpływem emocji, zmian temperatury itp., a następnie pojawiają się drobne, rozszerzone naczynka. Rozszerzone naczynia krwionośne występują w skupiskach ( rzadziej pojedynczo ). Natomiast duża ich koncentracja na małej powierzchni potrafi wytworzyć trwały „rumień”. Nie jest to jedynie efekt estetyczny, rezultatem nieleczenia tego problemu jest m. in. trądzik różowaty. Rozszerzone naczynka na nogach mogą stanowić objaw schorzenia żył, np. ich niewydolności. Popękane naczynka muszą być poddane leczeniu, aby nie dopuścić do ewentualnych powikłań.
W miarę absorbowania energii przez krew w naczyniach krwionośnych wytwarzane jest ciepło i dochodzi do zniszczenia ścianki naczynia. Naczynie krwionośne ostatecznie obumiera, a dzięki naturalnym procesom zachodzącym w ciele martwa tkanka naczynia jest usuwana z ciała, znikając podobnie jak siniaki, w ciągu kilku dni do kilku tygodni. Redukcja rozszerzonych naczyń krwionośnych odbywa się w szybki, wysoce skuteczny sposób.
Na czym polega zabieg laserowego zamykania rozszerzonych naczyń?
Laser Neodymowo–yagowy emituje światło, mające wpływ na żywe tkanki. Spolaryzowana wiązka światła lasera posiada ściśle określone parametry (długość fali i moc), przez co możliwa jest penetracji skóry i oddziaływanie tylko i wyłącznie na konkretne tkanki – w tym przypadku, na barwnik krwi - hemoglobinę. Cała procedura jest bezpieczna i nie niesie ryzyka infekcji i powikłań.
Podczas wykonywania zabiegu odczuwalne jest delikatne pieczenie, kłucie w momecie generowania impulsu z głowicy lasera. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, obrzęknięta. Zmiany te mogą utrzymywać się do 24 godzin po zabiegu.
Bardzo ważna jest systematyczność wykonywanego zabiegu. Najlepsze rezultaty uzyskujemy po 3-5 zabiegach w odstępie 3-4 tygodni.
Jak należy postępować po zabiegu ?
Z uwagi na zwiększoną wrażliwość skóy po zabiegu należy unikać czynnikó mogących podrażnić skórę jak np. peelingów typu scrub, peelingów chemicznych. Nie należy kożystać z solarium, sauny czy kriokomory. Skórę poddaną zabiegowi należy pielęgnowć kremami z filtrem ochronnym SPF 30-50.
Przyczyny powstawania teleangiektazji:
Przeciwwskazania:
Efekty zabiegu: