Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

Sculptra®

Sculptra™

Naturalne odmłodzenie przez długi czas 

 

Co to jest Sculptra™?

Sculptra™ to najbardziej efektywny preparat wykorzystywany w medycynie estetycznej mający na celu stymulację produkcji kolagenu. Kluczowy składnik to kwas L-polimlekowy, wpływający na widoczną poprawę jakości skóry oraz przywrócenie utraconej objętości twarzy. Zadaniem preparatu Sculptra™ jest poprawa struktury skóry, czasowe wypełnienie zmarszczek, naturalny lifting w celu uniesienia opadających partii twarzy. Sculptra™ przywraca młodzieńczy wygląd twarzy poprawia kształt policzków, wypełnia bruzdy nosowo-wargowe, podany w obszar tzw. „chomików” bądź opadającego podbródka wpływa na to, że pozbawione jędrności obszary zostają wypełnione, przez co skóra zostaje naciągnięta.

767aging-map.png

Na czym polega działanie Sculptra™?

Sculptra™ jest preparatem, który stopniowa poprawia wygląd skóry przy stopniowy przywróceniu utraconej objętości skóry. Efekt zabiegu pojawia się w czasie kilku tygodni. W tym okresie kwas L-polimlekowy, wpływa na stymuluję produkcji kolagenu, liftingując i regenerując skórę tworząc rusztowanie dla skóry.

Stopniowe działanie Sculptry™ powoduje, że zmiany pojawiające się na twarzy wskutek zaaplikowania preparatu są odbierane przez otoczenie jako bardzo naturalny efekt wypoczętej twarzy, dzięki czemu nie są kojarzone z przeprowadzeniem szeregu zabiegów.

495sculptra-dzialanie.png

 

Dla kogo jest dedykowany zabieg Sculptra™?

Zabiegom z zastosowaniem Sculptra™ mogą poddać się zarówno kobiety jak i mężczyźni niezależnie od wieki. Zabieg jest dedykowany dla osób, które chcą uzyskać młodzieńczy wgląd twarzy bez ingerencji poważnych zabiegów. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do swoich codziennych czynności bez żadnej rekonwalescencji.

W jakim wieku można wykonać zabieg Sculptra™?

Badania prowadzone nad procesem starzenia pokazują, że powyżej 30 roku życia u pacjentów zauważalny jest w różnym stopniu zanik tkanki tłuszczowej w obszarze skroniowym, nosowo – wargowym i bocznym policzka. Objawy te są wskazaniem do zastosowania przez lekarza preparatu Sculptra™. Zabieg również może być przeprowadzony u młodszych pacjentów odczuwających estetyczny dyskomfort. Podanie kwasu L-polimlekowego ma charakter profilaktyczny oraz spowalniający proces inwolucji.

Jak należy przygotować się do zabiegu Sculptra™?

Na 7 dni przed przystąpieniem do zabiegu, można przyjmować suplementy z witaminą K, która uszczelnia śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiegając krwawieniom wewnętrznym. Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. 

Na tydzień przed procedurą zabiegową należy odstawić aspirynę.

Czy zabieg Sculptra™jest bolesny?

Zabieg nie jest bolesny, jednak mimo to najpierw stosuje się miejscowy krem znieczulający, aby procedura zabiegu przebiegała komfortowo dla pacjenta. Odczucia podczas zabiegu w dużym stopniu zależą od predyspozycji osobniczych.

Jak wygląda procedura zabiegowa preparatem Sculptra™?

Preparat Sculptra™ podany może zostać wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny. Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której pacjent zostaje zakwalifikowany do zabiegu, oraz określa, gdzie należy zaaplikować preparat, ustalając plan terapii. 

Czas trwania samego zabiegu to ok. 20 – 30 minut. Przed procedurą zabiegową aplikowane jest znieczulenie, aby zabieg przebiegał komfortowo. Następnie preparat aplikowany jest we właściwe partie na twarzy. Iniekcja wykonywana jest cienkimi igłami, przez co zabieg jest niemal bezbolesny. Po zabiegu, lekarz wykonuje masaż twarz w miejscach w których zaaplikowany został preparat w celu odpowiedniego rozprowadzenia.

Należy wykonać minimum 3 zabiegi.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

 • Po zabiegu należy wykonywać regularny masaż twarzy. Lekarz indywidualnie określa miejsca wykonywania masażu oraz określi z jaką częstotliwością należy go wykonywać.
 • Przez kilka dni po wykonaniu zabiegu należy unikać eksponowania twarzy na słońce oraz inne źródła promieniowania UV
 • Nie należy korzystać z sauny oraz całościowej krioterapii 
 • Nie zaleca się nakładać makijaż do całkowitego wygojenia się skóry.

Jakie mogą wystąpić skutki uboczne zabiegu Sculptra™

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz szczegółowo omawia kwestie związaną z bezpieczeństwem iniekcji preparatu Sculptra™.

Tak jak w przypadku innych procedur zabiegowych, aplikacja preparatu Sculptra™ może wpłynąć na pojawienie się działań niepożądanych jak np. ból, zaczerwienienie, krwawienie, krwiaki bądź niewielki obrzęk w miejscu podania preparatu. Objawy te ustępują samoistnie w czasie 2-6 dni.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu Sculptra™?

Pełen efekt zabiegu zauważalny jest po kilku tygodniach od momentu wykonania zabiegu. W tym czasie Sculptra™ oddziałowuje na stymulacje produkcji kolagenu, liftinguje i regeneruje skórę.

W celu osiągnięcia pełnego efektu, procedurę tą należy wykonać ponownie dwa lub trzy razy. Zdarza się, że zadawalające rezultaty osiągnięte zostają już po jednym zabiegu. 

Długotrwałość rezultatów zabiegu jest indywidualna. Uzależniona jest od predyspozycji genetycznych, stopnia zaawansowania procesu starzenia, trybu życia. 

U wielu pacjentów efekty utrzymują się do 25 miesięcy. Trwałość rezultatów to kwestia indywidualna, która zależy od stopnia zaawansowania.

Długotrwały efekt działania preparatu Sculptra™

504scupltr-zabieg-odmladzajacy-efekty.png

Naturalne efekty zabiegu

556efekty-zabiegu-scupltry-kobieta.png

190sculptra-efekty-zabiegu.png

125zabieg-scupltra-efekty-dlugotrwale.png

Przeciwwskazania:

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Nowotwory skóry i choroby nowotworowe
 • Predyspozycja do powstawania blizn przerostowych
 • Infekcja wirusowa, bakteryjna, zakażenia skóry 
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Dysmorfobia
 • Aktywna opryszczka, dermatozy 
 • Trądzik z aktywnymi stanami zapalnymi, ropnymi

Zostaw ocene:

Ocena:

SCULPTRA®

1 ampułka

1800.00 zł

Zadzwoń
Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem