Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

Toksyna botulinowa - Botoks

Toksyna botulinowa – botoks

897logo-botoks.png

Co to jest Toksyna Botulinowa?

Toksyna botulinowa BTX-A, znana również jako Botoks, to neurotoksyna wytwarzana przez bakterię Clostridium Botulinum Bacterium. W zabiegach estetycznych BTX-A zyskała bardzo liczną grupę zwolenników, zabieg pozwala uzyskać maksymalny efekt estetyczny przy minimalnym ryzyku i najkrótszym okresie rekonwalescencji, działanie prewencyjne na zmarszczki mimiczne w górnej części twarzy przy powtarzaniu zabiegów, przynosi poprawę jakości życia fizycznego psychicznego, przy czym wzrasta poczucie własnej wartości. Botox jako zabieg medycyny estetycznej jest powszechnie znany jako niezawodny i skuteczny sposób na zmniejszenie lub usunięcie zmarszczek wokół twarzy, przede wszystkim w okolicach brwi, oczu i policzków, ale stosuje się go również w walce z nadpotliwością rąk i pach. Iniekcje preparatów, których składnikiem aktywnym jest toksyna botulinowa są jednym z najbardziej przystępnych cenowo, najszybciej działających i najbardziej skutecznych niechirurgicznych zabiegów medycyny estetycznej. 

Co powoduje powstawanie zmarszczek?

Z czasem elastyczność skóry zaczyna maleć, zmarszczki pogłębiają się i pozostają na stałe na naszej twarzy, mięśnie ulegają kurczeniu wpływając na formowanie się linii i zmarszczek. Podczas uśmiechu, marszczenia brwi, skupiania się, mrużenia oczu. Linie powstałe między brwiami mogą szczególnie rzucać się w oczy, wpływając na zmęczony, zły wygląd naszej twarzy. 

Na czym polega mechanizm działania Toksyny botulinowej Typu A?

Toksyna botulinowa typu A - botox to naturalnie oczyszczone białko bakteryjne, powodujące relaksację mięśni odpowiadających za powstawanie zmarszczek. Substancje wykorzystuje się od wielu lat w neurologii oraz okulistyce Od lat 90-tych wykorzystuje się ją w medycynie estetycznej. Mechanizm działania toksyny botulinowej ma za zadanie czasową blokadę przekaźnictwa nerwowo-mięścniowego wpływając na rozluźnienie mięśni, a w efekcie wygładzenie zmarszczek. Inne funkcje nerwowe nie zostają naruszone jak np. wrażliwość na dotyk. 

Na czym polega leczenie ?

Zabieg opiera się na wstrzyknięciu toksyny botulinowej podskórnie lub domięśniowo, przy pomocy bardzo cienkiej igły. Preparat podaje się w okolicę zmarszczek w oparciu o określony schemat niewielkiej ilości substancji w kilka miejsc. Toksyna botulinowa zaczyna działać w czasie ok. 72 godzin. Pełen efekt jej działania zauważalny jest do upływie 7-14 dni. Po zaprzestaniu działania toksyny zmarszczki nie są już tak głębokie jak przed wykonanym leczeniem. Mimika mięśni z czasem wraca do wyglądu sprzed zabiegu. 

 

722toksyna-botulinowa.jpg476azzalure-preparat.jpg

Jakie są możliwe metody niwelowania zmarszczek twarzy?

Bardzo wyraźne zmarszczki można zniwelować poprzez zabieg chirurgiczny, podając różnego rodzaju wypełniacze lub lekarstwa jak np. toksyna botulinowa typu A. Niekiedy konieczne jest połączenie kilku metod zabiegowych. 

Kiedy stosujemy botoks?

Botoks stosuje się do likwidowania różnych problemów estetycznych mających miejsce w każdym wieku u kobiet jak i mężczyzn.

 •  
 • „kurze łapki” wokół oczu,
 • głębokie zmarszczki na czole,
 • „lwia” zmarszczka,
 • zmarszczki „palacza”,
 • uniesienia kącików ust,
 • podniesienia opadających powiek,
 • niwelowanie brody brukowanej
 • obniżenie uśmiechu dziąsłowego ( Gummy smile)
 • podniesienia haczykowatego nosa,
 • lifting Nefretete – poprawa linii żuchwy,
 • złagodzenia bruzd na szyi i dekolcie,
 • leczenia nadpotliwości dłoni, pach, stóp, czoła.
681toksyna-botulinowa-czolo.jpg

 Bezpieczeństwo działania toksyny botulinowej 

Bezpieczeństwo zastosowania toksyny botulinowej Typu A jest udowodnione i poparte licznymi badaniami naukowymi. Zabieg jest w pełni bezpieczny, ze względu na fakt, że podczas  zabiegu lekarz stosuje małe ilości preparatu w ściśle określone miejsca, wywierając jedynie czasowy wpływ na określone grupy mięśni mimicznych. Całościowa podana ilość substancji jest kilkakrotnie mniejsza od dawki, która jest niebezpieczna dla człowieka. Zabieg może być wykonywany wielokrotnie, podane dawki toksyny nie sumują się.

Czy zabieg toksyną botulinową jest bolesny? 

Zabieg przebiega bezboleśnie, u pacjentów bardzo wrażliwych na ból, można przed całą procedurą zastosować znieczulenie w postaci kremu. Zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej nie wymagają długiego czasu regeneracji, dzięki czemu pacjenci mogą natychmiast powrócić do codziennych czynności.

278zabeg-toksyną-botulinowa.jpg

Czy mimika twarzy nadal będzie wyglądała naturalnie?

Zabieg toksyną botulinową  nie zmieni radykalnie wyglądu twarzy. Aktywność mięśni powodująca zmarszczki między brwiami jest po prostu zmniejszona, więc nadal możesz marszczyć brwi lub wyrażać zaskoczenie, ale bez zmarszczek. 

Jak długo utrzymują się efekty działania toksyny botulinowej?

Twój nowy, świeższy wygląd i samopoczucie pozostaną z Tobą przez trzy do sześciu miesięcy (w zależności od tego jak szybko organizm rozkłada toksyny).Pierwsze efekty zastosowania toksyny botulinowej zostają zauważone po 3-14 dniach od przeprowadzonego zabiegu. Efekt uzyskany po zabiegu nie jest trwały, efekty są okresowe i średnio utrzymują się ok. 4 miesiące bądź dłużej. Termin kolejnej wizyty jest bardzo indywidualny, zależy od czasu utrzymywania się efektów zabiegu. Nie należy wykonywać kolejnego zabiegu częściej niż co 3 miesiące. Podczas wykonywania kolejnych zabiegów czas działania toksyny wydłuża się. Pacjent zaraz po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Często jest to zabieg w przerwie na lunch.

W celu zmniejszenia ryzyka powstania siniaków zaleca się odstawić na 7 dni przed zabiegiem stosowania leków i suplementów diety zmniejszających krzepliwość krwi.

Na 7 dni przed przystąpieniem do zabiegu, można przyjmować suplementy z witaminą K, która uszczelnia śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiegając krwawieniom wewnętrznym. Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Na tydzień przed procedurą zabiegową należy odstawić aspirynę.

Jak wygląda procedura zabiegowa?

Toksynę botulinową może być podana wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza. Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której pacjent zostaje zakwalifikowany do zabiegu, oraz określa się, gdzie należy zaaplikować preparat, ustalając plan terapii. Przed przystąpieniem do zabiegu, na obszar zabiegowy nanoszony jest preparat znieczulający w celu zapewnienia komfortu, zmniejszenia uczucia bólu mogącego wystąpić podczas zabiegu.

Podczas zabiegu lekarz wykorzystuje bardzo cienkie igły, dzięki czemu minimalizuje dyskomfort podczas zabiegu. 

Po przeprowadzonej procedurze natychmiast może powrócić do swoich codziennych czynności. Zabieg nie wpływa na wyłączenie pacjenta z codziennego funkcjonowania, a także nie jest wymagany okres rekonwalescencji.

Jak długo trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu to ok. 30 min w zależności od obszaru i miejsca poddawanemu zabiegowi. Rezultat zabiegu widoczny jest zaraz po zejściu z łóżka zabiegowego. Po zabiegu, lekarz wykonuje masaż modulujący w miejscach w których zaaplikowany został preparat w celu odpowiedniego rozprowadzenia. 

Po 14 dniach od wstrzyknięcia preparatu niezbędna jest kontrolna wizyta w celu zapewnienia, że zabieg został wykonany perfekcyjnie. Kontrolna wizyta jest bezpłatna i w razie potrzeby dokonuje się uzupełnienie preparatu.

Zalecenia pozabiegowe

⦁ W ciągu 0,5-1 godz. ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia

⦁ Przez 24 godziny po zabiegu zaleca się szczególnie łagodne obchodzenie się z miejscami poddanymi iniekcji, nie należy dotykać ani masować obszaru poddanemu leczeniu, nie nakładać makijażu ,

⦁ W dniu zabiegu nie pochylać głowy do dołu, nie skakać, nie narażać organizmu na wysiłek fizyczny,

⦁ Unikać sytuacji, w których narażamy się na wahania temperatury po zabiegu (wskazane jest do tygodnia) - nie korzystać z sauny, kriokomór, łaźni parowych oraz unikać przebywania na słońcu czy korzystania z solarium ponieważ może to spowodować jego dezaktywację lub osłabić jego działanie

⦁ Przez co najmniej 24 godziny nie spożywać alkoholu 

⦁ Nie palić papierosów

Należy pamiętać o tym, że każdy organizm jest inny i czas dochodzenia do siebie po zabiegu jest sprawą indywidualną. 

Przeciwwskazania do zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej:

⦁ Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (zespół Lamberta-Eatona- Rooke’a, miastenia gravis,)

⦁ Nadwrażliwość na skład preparatu (albuminy ludzkie),

⦁ Antybiotykoterpai lub okres 1 tygodnia od zaprzestania ich przyjmowania

⦁ Choroby autoimmunologiczne (aktywna łuszczyca, atopowe zapalenie skóry)

⦁ Miejscowe infekcje skórne

⦁ Zaburzenia krzepnięcia krwi

⦁ Ciąża, okres karmienia piersią

⦁ Przyjmowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna)

⦁ Infekcje i stany zapalne w miejscu poddawanym zabiegowi

⦁ Po zabiegach chirurgicznych 2-4 tygodnie

⦁ Nierealistyczne oczekiwanie pacjenta w stosunku do możliwości efektu terapeutycznego

Efekty zabiegu: 

805zabieg-na-zmarszczki.jpg

8efekty-toksyny-botulinowej.jpg

 

Zostaw ocene:

Ocena:

Toksyna botulinowa

Jeden obszar : Zmarszczki międzybrwiowe / Zmarszczki poprzeczne czoła / Zmarszczki wokół oczu

500.00 zł

Zadzwoń

Dwa obszary • Zmarszczki międzybrwiowe + zmarszczki poprzeczne czoła • Zmarszczki międzybrwiowe + zmarszczki wokół oczu. • Zmarszczki poprzeczne czoła + zmarszczki wokół oczu.

900.00 zł

Zadzwoń

Trzy obszary : • Zmarszczki międzybrwiowe + zmarszczki poprzeczne czoła + zmarszczki wokół oczu.

1000.00 zł

Zadzwoń
Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem