Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

Hialuronidaza

Hialuronidaza jest enzymem, który rozkłada wiązania łączące cząsteczki kwasu hialuronowego w wypełniaczu. Hialuronidaza trwale rozpuszcza wypełniacze kwasu hialuronowego poprzez zerwanie usieciowania (wiązania) między łańcuchami kwasu hialuronowego wypełniacza, co prowadzi do ich trwałego usunięcia.

W naszym organizmie naturalnie występuje również enzym hialuronidaza, katalizujący rozkład kwasu hialuronowego. Stała produkcja kwasu hialuronowego i następujący po nim rozkład za pomocą hialuronidazy oznacza, że jedna trzecia kwasu hialuronowego w naszym organizmie jest codziennie przetwarzana.

Pomimo, że naturalnie występuje w organizmie, hialuronidaza może być wytwarzana w celu rozpuszczenia lub odwrócenia rezultatów wypełnienia kwasu hialuronowego. Hialuronidaza jest wykorzystywane do korygowania niepożądanych efektów estetycznych lub powikłań związanych z wypełniaczem.

425hialuronidaza.png

Kiedy można stosować hialuronidazę?

Hialuronidazę można stosować w przypadku problemów medycznych lub estetycznych z wypełniaczami kwasu hialuronowego.

 Może to nastąpić natychmiast lub po umieszczeniu wypełniacza przez pewien czas i obejmować następujące czynności;

·        Niewłaściwe umieszczenie wypełniacza

·         Migracja produktu – w czasie, gdy wypełniacz rozprzestrzenił się poza pierwotne miejsce wstrzyknięcia

·        Grudki  i nierówności

·        Nadmierna korekta – spowodowana nadmiernym stosowaniem wypełniacza lub zbyt częstym stosowaniem wypełniacza

·        Niedrożność naczyń

Czego mogę się spodziewać po zastosowaniu hialuronidazy ?

Rozpuszczanie wypełniacza wymaga ok. 1-2 zabiegów w zależności od problemu, podanej ilości wypełniacza oraz jego rodzaju.

Jeśli jednak zastosowanie hialuronidazy nie przynosi oczekiwanych rezultatów, rozważne może być wykonanie rezonansu magnetycznego w celu ustalenia, czy wypełniacz jest nadal obecny, czy też istnieje inny problem.

Ponadto, jeśli wypełniacz stał się twardy w konsystencji, może być konieczne rozważenie innej diagnozy, takiej jak ziarniniak lub opóźniona nadwrażliwość typu IV. Te obawy zwykle nie są korygowane za pomocą hialuronidazy, ponieważ są to reakcje immunologiczne na wypełniacz.

Zastosowanie hialuronidazy w zwłóknieniach

Hialuronidaza znajduje zastosowanie w terapii cellulitu włóknistego. Specjaliści stwierdzili, że wczesne wstrzyknięcie hialuronidazy może zmniejszyć zwłóknienie i obrzęk. Iniekcja hialuronidazy pozwala również na znaczne zmniejszenie lub całkowite pozbycie się zwłóknienia. Bezpośrednio po iniekcji wykonywany jest masaż w celu lepszego rozprowadzenia substancji. Podczas masażu po zabiegu można odczuć natychmiastową redukcję zwłóknień.

Jak przygotować się do rozpuszczania wypełniaczy?

Zanim zabieg zostanie wykonany odbędziesz konsultację, aby określić cele wykonania procedury i upewnić się, że zabieg jest konieczny.

Specjalista może również wykonać test alergiczny na nadgarstku, aby sprawdzić alergie lub nadwrażliwość.

Jak przebiega zabieg ?

Zabieg  zajmuje zaledwie  kilka minut. Specjalista podaje hialuronidazę w miejsce, w którym znajduje się niepożądany wypełniacz lub jego nadmierna ilość i może delikatnie masować miejsce jej podania, aby zapewnić równomierne rozprowadzenie. Przez kilka dni po zabiegu mogą wystąpić zasinienia i obrzęk, jest to naturalna reakcja organizmu.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu hialuronidazy zauważalne są już po ok. 2-4 dniach. Ostateczny efekt działania hialuronidazy może zostać oceniony po 14 dniach od wykonania zabiegu.

 

Zostaw ocene:

Ocena:

Hialuronidaza

Hialuronidaza

od 600.00 zł

Zadzwoń
Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem