Kwas hialuronowy (HA) jest polisacharydem, naturalnym polimerem, glikozoaminoglikanem. Jego budowa cząsteczkowa długołańcuchowa ma dodatni wpływ na właściwości wiązania wody, Kwas hialuronowy łączy włókna kolagenowe i elastyny. Synteza kwasu hialuronowego zachodzi na wewnętrznej powierzchni błony komórkowej przy udziale integralnych białek błonowych zwanych syntetazą hialuronową i fibroblastów. Z powodzeniem może być wykorzystywany bez konieczności przeprowadzania testów skóry. W skórze kwas ten jest składową macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Liczne łańcuchy kwasu hialuronowego przeplatają się i krzyżują się ze sobą, tworząc roztwory o dużej elastyczności i lepkości, nadając skórze elastyczność i spójność.
U młodych osób kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, dzięki czemu skóra jest sprężysta i brak zmarszczek. Z wiekiem procent kwasu hialuronowego w skórze maleje. Z biegiem czasu skóra człowieka starzeje się, tracąc zdolność do wiązania wody w efekcie czego powstają zmarszczki. Metabolizm kwasu hialuronowego rozpoczyna się od degradacji hydrolizy powodując przerwanie polimerów. Kofaktory biorące udział w procesie degradacji to kwas askorbinowy i związki żelaza. Następnie kwas hialuronowy jest metabolizowany przez hialuronidazę na małe fragmenty, w etapie końcowym jest rozkładany na wodę i dwutlenek węgla. Badania wykazały, że okres półtrwania naturalnego kwasu hialuronowego w ustroju wynosi 1-2 dni.
Główną charakterystyczną cechą jest wiązanie wody w organizmie, potrafi wiązać nawet 1000 razy więcej niż jego ciężar, może wiązać około 6 litrów wody. Stymuluje syntezę proteoglikanów i indukuje fibroblasty do produkcji endogennego kwasu. Wypełnia przestrzenie międzykomórkowe, amortyzuje tkanki, właściwości poślizgowe, pełni funkcję nawilżacza, poprawia właściwości reologiczne, bierze udział w regulacji procesów przeciwzapalnych i immunologicznych.
Wskazania
|
Jakie funkcję pełni kwas hialuronowy w skórze?
Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze. Odpowiada m.in. za jędrność i elastyczność skóry, która zmniejsza się z wiekiem. Wykorzystanie kwasu hialuronowego do wypełnień podczas zabiegów medycyny estetycznego są najbardziej popularną, i bezpieczną metodą przyczyniającą się do niwelowania objawów starzenia się. Może być podawany niemalże w każde miejsce na naszym ciele.
Czy wszystkie preparaty na bazie kwasu hialuronowego są takie same?
Wybór preparatu, jego skład i konsystencja uzależnione są od obszaru zabiegowego, efektów oraz oczekiwań pacjenta. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego mają postać przezroczystego, krystalicznego, elastycznego i bardzo plastycznego biodegradowalnego żelu, który po podaniu wypełnia skórę nadając jej naturalny efekt. Preparaty zawierające mniejszą cząsteczkę kwasu hialuronowego wykorzystuje się do niwelowania drobnych zmarszczek. Preparaty zawierające dużą masę cząsteczkowa stosuje się do modelowania twarzy i ciała a także do likwidowania głębokich zmarszczek powstałych w wyniku chronologicznego starzenia się skóry. W celu uzyskania optymalnego najbardziej korzystnego efektu likwidowania zmarszczek, należy wypełnić całe obszary, a nie korygować jedynie pojedyncze zmarszczki. Zabiegi cechują się wysokim stopniem bezpieczeństwa oraz minimalnym ryzykiem powikłań i działań niepożądanych. |
Wypełnienie zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego umożliwia uzyskania natychmiastowego, młodszego wyglądu dzięki wygładzeniu zmarszczek na twarzy, szyi czy dekolcie oraz poprawę kondycji cery i odmłodzenie skóry. Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego przyczyniają się do pobudzenia intensywnych procesów regeneracyjnych, spowalniając proces starzenia oraz powodują wygładzenie skóry. Zabieg opierają się na iniekcji kwasu hialuronowego w miejsce określonego obszaru leczenia.
Podczas zabiegów wykorzystywane są najnowocześniejsze oraz wyróżniające się najwyższą jakością bezpieczeństwa wypełniacze, spełniające i posiadające wszystkie wymogi i certyfikaty jakości (Restylane, Juvederm Stylage, Neauvia, Filorga, Princess, Estolan, Teosyall).
Jak wygląda procedura zabiegowa preparatem na bazie kwasu hialuronowego?
Wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego może być podany wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny. Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której pacjent zostaje zakwalifikowany do zabiegu, oraz określa się, gdzie należy zaaplikować preparat, ustalając plan terapii. Przed przystąpieniem do zabiegu, na obszar zabiegowy nanoszony jest preparat znieczulający w celu zapewnienia komfortu, zmniejszenia uczucia bólu mogącego wystąpić podczas zabiegu.
Podczas zabiegu lekarz wykorzystuje cienkie igły, dzięki czemu minimalizuje dyskomfort podczas zabiegu. Po podaniu preparatu w obszar leczenia, kwas hialuronowy wiąże wodę oraz powiększa objętość określonej okolicy wpływając na wygładzenie zmarszczki bądź modelowanie ust.
Jak długo trwa zabieg?
Czas trwania zabiegu to ok. 30 min w zależności od obszaru i miejsca poddawanemu zabiegowi. Rezultat zabiegu widoczny jest zaraz po zejściu z łóżka zabiegowego. . Po zabiegu, lekarz wykonuje masaż modulujący w miejscach w których zaaplikowany został preparat w celu odpowiedniego rozprowadzenia.
Zabieg nie wpływa na wyłączenie pacjenta z codziennego funkcjonowania.
Jak należy przygotować się do zabiegu?
W celu zmniejszenia ryzyka powstania krwiaków zaleca się odstawić na 7 dni przed zabiegiem stosowania leków i suplementów diety zmniejszających krzepliwość krwi.
Na 7 dni przed przystąpieniem do zabiegu, można przyjmować suplementy z witaminą K, która uszczelnia śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiegając krwawieniom wewnętrznym. Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Smarować skórę kremem z witaminą K.
Na tydzień przed procedurą zabiegową należy odstawić aspirynę.
Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Czas utrzymania się efektów zabiegu jest od oraz predyspozycji osobniczych pacjenta oraz innych czynników zazwyczaj efekty są widoczne od 6 do 12 miesięcy. Aby początkowe efekty zabiegu wzmocnić i przedłużyć, zaleca się wykonanie przypominających zabiegów. Przeważająca większość pacjentów podejmuje decyzję o kolejnym podaniu kwasu hialuronowego po upływie ok. 6-12 miesięcy.
Jakie mogą wystąpić objawy niepożądane?
Jakie są zalecenia po zabiegu ?
Przeciwwskazania:
Jesteś mężczyzną?
Jeśli twój wizerunek jest dla Ciebie naprawdę ważny, dzięki niemu jesteś w stanie osiągnąć więcej. Dobry wygląd pozwoli Ci zaimponować kolegom z pracy, kobietom. Pamiętaj, medycyna estetyczna nie jest zarezerwowana tylko dla kobiet. Nie wahaj się. Nie ma nic złego ani dziwnego w tym, że chcesz poprawić oraz zadbać o swój wygląd.
Efekty zabiegu
Broda 1ml
900.00 zł
ZadzwońUsta 1ml
900.00 zł
ZadzwońLinia żuchwy 1ml
od 900.00 zł
ZadzwońPoliczki 1ml
od 900.00 zł
ZadzwońSkronie 1ml
od 900.00 zł
ZadzwońNos 1ml
od 1200.00 zł
ZadzwońDolina łez -1ml
1200.00 zł
ZadzwońZmarszczki poprzeczne czoła 1ml
od 900.00 zł
ZadzwońLinie marionetki 1ml
od 900.00 zł
ZadzwońZmarszczki gładzizny 1ml
od 900.00 zł
ZadzwońKurze łapki 1ml
od 900.00 zł
ZadzwońBruzdy nosowo-wargowe 1ml
900.00 zł
ZadzwońBroda 1ml
900.00 zł
ZadzwońUsta 1ml
od 1000.00 zł
Zadzwoń3ml lub więcej ampułek kwasu hialuronowego (podana cena dotyczny 1ml)
900.00 zł 700.00 zł
Zadzwoń