Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy

33obszary-podawania-kwasu-hialuronowego.jpg

Kwas hialuronowy (HA) jest polisacharydem, naturalnym polimerem, glikozoaminoglikanem. Jego budowa cząsteczkowa długołańcuchowa ma dodatni wpływ na właściwości wiązania wody, Kwas hialuronowy łączy włókna kolagenowe i elastyny. Synteza kwasu hialuronowego zachodzi na wewnętrznej powierzchni błony komórkowej przy udziale integralnych białek błonowych zwanych syntetazą hialuronową i fibroblastów. Z powodzeniem może być wykorzystywany bez  konieczności przeprowadzania testów skóry. W skórze kwas ten jest składową macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Liczne łańcuchy kwasu hialuronowego przeplatają się i krzyżują się ze sobą, tworząc roztwory o dużej elastyczności i lepkości, nadając skórze elastyczność i spójność.

U młodych osób kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, dzięki czemu skóra jest sprężysta i brak zmarszczek. Z wiekiem procent kwasu hialuronowego w skórze maleje. Z biegiem czasu skóra człowieka starzeje się, tracąc zdolność do wiązania wody w efekcie czego powstają zmarszczki. Metabolizm kwasu hialuronowego rozpoczyna się od degradacji hydrolizy powodując przerwanie polimerów. Kofaktory biorące udział w procesie degradacji to kwas askorbinowy i związki żelaza. Następnie kwas hialuronowy jest metabolizowany przez hialuronidazę na małe fragmenty, w etapie końcowym jest rozkładany na wodę i dwutlenek węgla. Badania wykazały, że okres półtrwania naturalnego kwasu hialuronowego w ustroju wynosi 1-2 dni.

Główną charakterystyczną cechą jest wiązanie wody w organizmie, potrafi wiązać nawet 1000 razy więcej niż jego ciężar, może wiązać około 6 litrów wody. Stymuluje syntezę proteoglikanów i indukuje fibroblasty do produkcji endogennego kwasu. Wypełnia przestrzenie międzykomórkowe, amortyzuje tkanki, właściwości poślizgowe, pełni funkcję nawilżacza, poprawia właściwości reologiczne, bierze udział w regulacji procesów przeciwzapalnych i immunologicznych.

Wskazania

 • Poprawa jakości powierzchownych warstw skóry: rewitalizacja, elastyczność, napięci
 • Drobne powierzchowne zmarszczk
 • Zmarszczki gładzizn
 • Zmarszczki poziome czoł
 • Redukcja zmarszczek mimicznych czoła, oczu ‘’kurze łapki’’, zmarszczek pionowych wokół ust, fałd nosowo-wargowyc
 • Zmarszczki średnie i głębokie
 • Okolica powieki dolnej, dolina łe
 • Bruzdy nosowo-wargow
 • Zwiększenie objętości, konturowanie, modelowanie twarz
 • Wygładzenie skóry szyi, dekoltu, dłoni, stó
 • Poprawa gęstości skóry oraz jej ujędrnieni
 • Modelowanie owalu twarzy – uwydatnienie kości policzkowyc
 • Zmarszczki w okolicy wargi dolnej i górne
 • Modelowanie oraz wypełnienie ust, podniesienie opadających kącików
 • Niwelowanie linii marionetki
 • Broda brukowana
113żel-kwas-hialuronowy.jpg

947hydra-plus-h-a-serum-hidratira-kojata-na-liceto-i-zadarja-vlagata.jpg

Jakie funkcję pełni kwas hialuronowy w skórze?

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze. Odpowiada m.in. za jędrność i elastyczność skóry, która zmniejsza się z wiekiem. Wykorzystanie kwasu hialuronowego do wypełnień podczas zabiegów medycyny estetycznego są najbardziej popularną, i bezpieczną metodą przyczyniającą się do niwelowania objawów starzenia się. Może być podawany niemalże w każde miejsce na naszym ciele.

Czy wszystkie preparaty na bazie kwasu hialuronowego są takie same?

 

908kwas-hilauornowy-twarz.jpg

Wybór preparatu, jego skład i konsystencja uzależnione są od obszaru zabiegowego, efektów oraz oczekiwań pacjenta. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego mają postać przezroczystego, krystalicznego, elastycznego i bardzo plastycznego biodegradowalnego żelu, który po podaniu wypełnia skórę nadając jej naturalny efekt.

Preparaty zawierające mniejszą cząsteczkę kwasu hialuronowego wykorzystuje się do niwelowania drobnych zmarszczek. Preparaty zawierające dużą masę cząsteczkowa stosuje się do modelowania twarzy i ciała a także do likwidowania głębokich zmarszczek powstałych w wyniku chronologicznego starzenia się skóry. W celu uzyskania optymalnego najbardziej korzystnego efektu likwidowania zmarszczek, należy wypełnić całe obszary, a nie korygować jedynie pojedyncze zmarszczki. Zabiegi cechują się wysokim stopniem bezpieczeństwa oraz minimalnym ryzykiem powikłań i działań niepożądanych.

Wypełnienie zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego umożliwia uzyskania natychmiastowego, młodszego wyglądu dzięki wygładzeniu zmarszczek na twarzy, szyi czy dekolcie oraz poprawę kondycji cery i odmłodzenie skóry. Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego przyczyniają się do pobudzenia intensywnych procesów regeneracyjnych, spowalniając proces starzenia oraz powodują wygładzenie skóry. Zabieg opierają się na iniekcji kwasu hialuronowego w miejsce określonego obszaru leczenia.

Podczas zabiegów wykorzystywane są najnowocześniejsze oraz wyróżniające się najwyższą jakością bezpieczeństwa wypełniacze, spełniające i posiadające wszystkie wymogi i certyfikaty jakości (Restylane, Juvederm Stylage, Neauvia, Filorga, Princess, Estolan, Teosyall).

430kwas-hialuronowy-obszar-zabiegu-strzykawka.jpg

 

Jak wygląda procedura zabiegowa preparatem na bazie kwasu hialuronowego?

Wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego może być podany wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny. Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której pacjent zostaje zakwalifikowany do zabiegu, oraz określa się, gdzie należy zaaplikować preparat, ustalając plan terapii. Przed przystąpieniem do zabiegu, na obszar zabiegowy nanoszony jest preparat znieczulający w celu zapewnienia komfortu, zmniejszenia uczucia bólu mogącego wystąpić podczas zabiegu.

Podczas zabiegu lekarz wykorzystuje cienkie igły, dzięki czemu minimalizuje dyskomfort podczas zabiegu. Po podaniu preparatu w obszar leczenia, kwas hialuronowy wiąże wodę oraz powiększa objętość określonej okolicy wpływając na wygładzenie zmarszczki bądź modelowanie ust.

Jak długo trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu to ok. 30 min w zależności od obszaru i miejsca poddawanemu zabiegowi. Rezultat zabiegu widoczny jest zaraz po zejściu z łóżka zabiegowego. . Po zabiegu, lekarz wykonuje masaż modulujący w miejscach w których zaaplikowany został preparat w celu odpowiedniego rozprowadzenia.

Zabieg nie wpływa na wyłączenie pacjenta z codziennego funkcjonowania.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

W celu zmniejszenia ryzyka powstania krwiaków zaleca się odstawić na 7 dni przed zabiegiem stosowania leków i suplementów diety zmniejszających krzepliwość krwi.

Na 7 dni przed przystąpieniem do zabiegu, można przyjmować suplementy z witaminą K, która uszczelnia śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiegając krwawieniom wewnętrznym. Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Smarować skórę kremem z witaminą K.

Na tydzień przed procedurą zabiegową należy odstawić aspirynę.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Czas utrzymania się efektów zabiegu jest od oraz predyspozycji osobniczych pacjenta oraz innych czynników  zazwyczaj efekty są widoczne od 6 do 12 miesięcy. Aby początkowe efekty zabiegu wzmocnić i przedłużyć, zaleca się wykonanie przypominających zabiegów. Przeważająca większość pacjentów podejmuje decyzję o kolejnym podaniu kwasu hialuronowego po upływie ok. 6-12 miesięcy.

Jakie mogą wystąpić objawy niepożądane?

 • Obrzęk, zaczerwienienie oraz ból w miejscu podania preparatu – objawy ustępują samoistnie w czasie 72 godzin
 •   W przypadku skóry wrażliwej może pojawić się świąd
 • Nadwrażliwość w obszarze korekcji
 • Sporadyczny obrzęk w postaci zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni

Jakie są zalecenia po zabiegu ?

 • ·         Należy pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu nie należy nakładać makijaż
 • ·         Nie wystawiać miejsc poddanych zabiegowi na intensywne ciepło (słońce, solarium) bądź zimn
 • ·         Nie należy bezpośrednio po zabiegu poddawać się innym zabiegom w miejscu podania preparat
 • ·         Nie należy wykonywać peelingi laserowe, mechaniczne, chemiczne
 • ·      W razie długo utrzymującego obrzęku, ostrej reakcji uczuleniowej, leczenie polega na stosowaniu leków antyhistaminowych, słabych kortykosteroidów w małych dawkach
 • ·         W przypadku braku zastosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych może wystąpić stan zapaln

Przeciwwskazania:

 • ·         Nadwrażliwość na pochodne kwasu hialuronoweg
 • ·         Alergie na liczne antygeny i reakcje anafilaktyczn
 • ·         Zaburzenia krzepnięcia krw
 • ·         Czynna infekcja i opryszczk
 • ·         Stany zapalne w obszarze poddawanym zabiegow
 • ·         Nowotwory, choroby autoimmunologiczne, niewyrównana cukrzyc
 • ·         Antybiotykoterapi
 • ·         Ciąża i okres laktacj
 • ·          Nieadekwatne oczekiwania pacjenta co do efektu zabieg
 • ·         Terapia immunosupresyjna

Jesteś mężczyzną?

Jeśli twój wizerunek jest dla Ciebie naprawdę ważny, dzięki niemu jesteś w stanie osiągnąć więcej. Dobry wygląd pozwoli Ci zaimponować kolegom z pracy, kobietom. Pamiętaj, medycyna estetyczna nie jest zarezerwowana tylko dla kobiet. Nie wahaj się. Nie ma nic złego ani dziwnego w tym, że chcesz poprawić oraz zadbać o swój wygląd.

Efekty zabiegu

 

850kwas-hialuronowy-modelowanie-twarzy-kwasem-hialuronowym-twarz-kobeta.jpg

355modelowane-twarzy-kwasem-hialuronowym-kobieta.jpg

99kwas-hialuronowy-moodelowanie-twarzy_.jpg

610modelowane-twarzy-kwasem-hialuronowym-warszawa.jpg

390modelowanie-twarzy-kwasem-hialuronowym.jpg

724voluma-przywrocanie-objetosci-zabieg.jpg

377voluma-przywacanie-ojbetosci.jpg

 

 

 

Zostaw ocene:

Ocena:

Kwas hialuronowy

Broda 1ml

900.00 zł

Zadzwoń

Usta 1ml

900.00 zł

Zadzwoń

Linia żuchwy 1ml

od 900.00 zł

Zadzwoń

Policzki 1ml

od 900.00 zł

Zadzwoń

Skronie 1ml

od 900.00 zł

Zadzwoń

Nos 1ml

od 1200.00 zł

Zadzwoń

Dolina łez -1ml

1200.00 zł

Zadzwoń

Zmarszczki poprzeczne czoła 1ml

od 900.00 zł

Zadzwoń

Linie marionetki 1ml

od 900.00 zł

Zadzwoń

Zmarszczki gładzizny 1ml

od 900.00 zł

Zadzwoń

Kurze łapki 1ml

od 900.00 zł

Zadzwoń

Bruzdy nosowo-wargowe 1ml

900.00 zł

Zadzwoń

Broda 1ml

900.00 zł

Zadzwoń

Usta 1ml

od 1000.00 zł

Zadzwoń

3ml lub więcej ampułek kwasu hialuronowego (podana cena dotyczny 1ml)

900.00 zł 700.00 zł

Zadzwoń
Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem