Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny

938peeling.jpg

PEELING (od słowa peel [ang.] złuszczać, zedrzeć, obrać) to usunięcie defektów kosmetycznych i/lub zmian chorobowych zlokalizowanych w obrębie naskórka lub naskórka i skóry właściwej. Inne określenia peelingu to: złuszczanie, abrazja, ablacja, chemabrazja, chemeksfoliacja.

Ze względu na głębokość działania peelingów możemy podzielić je na powierzchniowe oddziaływujące na powierzchnii naskórka. Średniogłębokie peelingi obejmują cały naskórek i górną warstwę skóry właściwej. Głębokie, sięaą do znacznie głębszych warstw skóy. Im głębszy peeling tym większe ryzyko skutków ubocznych np. przebarwień, blizn, zakażeń (np. opryszczka).

Ze względu na rodzaj peeligu dzielimy je na mechaniczne, dzięk kryształkom korndu, specjalnym głowicom diamentowych, ścierany zostane martwy naskórek. Peelingi fizyczne, to to, które wykonywane są przy uzyciu lasera (CO2, Er:YAG), ciekłego azotu,podtklenku azotu, a również wyróżniane są peelingi chemiczne. 

Peeling chemiczny jest procedurą zabiegową mającą na celu  nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w odpowiednim stężeniu. Substancje te wykazują przenikanie w głębokie warstwy skóry i wpływają na przebudowę kolagenu i elastyny, które są odpwoedzialne za napięcie i elastycność skóry. Seria zabiegów peelingów chemiczny ma wpływ  na odnowę naskórka oraz skóry, a także wykazuje działanie odmładzające likwidujące oznaki starzenia się skóry: przebarwienia, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości.

Dzięki działaniu peelingów uzyskujemy poprawę stanu naskórka, a w wypadku peelingów średnich i głębokich również poprawę stanu skóry właściwej. W wyniku zabiegu skóa jest znacznie bardziej gładka i elastyczna, zmarszczki zostają spłycone, a rozszerzone pory i zaskórniki zniwelowane.

Oprócz składników złuszczających, peelingi chemiczne w swoim składzie zawierają także inne substancje czynne, będące w stanie współdziałać z aktywnością kwasów. Redukują one nadmierne rogowacenie naskóka, pomagają usunąć przebarwienia, regulują wydzielanie sebum oraz mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny. Dla każdego problemu istnieje odpowiednio dobrany preparat.

172skin-peeling-300x400.jpg

Przed zabiegiem:

Tydzień przed zabiegiem należy odstawić silnie działające kremy np. z siarką, witaminą A lub tlenkiem benzoilu. Skóra nie może być podrażniona, dlatego nie należy wykonywać przed zabiegiegiem depilacji (kremy, wosk). Mężczyźni kikla godzin przed zabiegiem nie powinni się golić. 

Wskazania:

 • Zmiany barwnikowe: ostuda,  piegi, przebarwienia pozapalne, plamy soczewicowate
 • Uszkodzenia słoneczne 
 • rogowacenie słoneczne
 • Uszkodzenia związane z wiekiem: zmarszczki,utrata jędrności skóry
 • Blizny
 • Trądzik zaskórnikowy, grudkowo-krostkowy
 • Rozstępy skórne
 • Zaburzenia rogowacenia: suchość skóry, rogowacenie przymieszkowe.

Przeciwwskazania:

 • ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato),
 • alergie skórne,
 • aktywna opryszczka,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),
 • ciąża, karmienie piersią,
 • liczne znamiona melanocytowe,
 • liczne teleangiektazje,
 • stan po krioterapii (do 6 miesięcy),
 • choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce),
 • skóra podrażniona, uszkodzona (przeczosy, nadżerki, otarcia),
 • ciężkie postacie trądzika (liczne krosty, torbiele ropne) – wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej
 • doustna terapia pochodnymi wit. A (Roaccutane) – wymagana co najmniej półroczna przerwa
 • Zalecenia po peelingu chemicznym:
 • zakaz opalania się przez 4 tygodnie,
 • wskazane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 30,
 • zakaz stosowania kremów z AHA przez 14 dni,
 • makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach),
 • bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka,
 • wskazane intensywne nawilżanie skóry,

501architect-peel.jpeg

Efekty uboczne i powikłania:

 • utrzymujący się rumień twarzy – zazwyczaj zaczerwienienie skóry mija w ciągu kilku dni po zabiegu,
 • zapalenie okołowargowe,
 • uaktywnienie opryszczki (u nosicieli wirusa HSV-1),
 • przejściowe zaburzenia pigmentacji – szczególnie u osób z istniejącymi przebarwieniami, które nie stosuję ochrony przeciwsłonecznej lub u osób zdrapujących złuszczający się naskórek.

TCA – 25% lub 40% kwas trój chlorooctowy przeznaczony do bezpiecznego usuwania rogowatej warstwy naskórka bez naruszenia struktury skóry właściwej. Proces złuszczania rozpoczyna się 2-3 dnia i trwa kolejne 2-3 dni ( w tym czasie warto pozostać w domu). Po tym okresie następuje intensywna odnowa komórkowa, która prowadzi do regeneracji skóry. Efekty to wyraźne odmłodzenie i rozjaśnienie skóry, likwidacja blizn potrądzikowych i przebarwień, spłycenie lub usunięcie zmarszczek.

Retises CT – peeling dwufazowy do skóry dojrzałej, matowej, z dużą ilością zmarszczek i plam barwnikowych. Najpierw aplikuje się witaminę C, a następnie nakłada maskę z retinolem i kwasem mlekowym. W efekcie usuwa się martwe komórki naskórka, stymuluje odnowę komórkową i syntezę białek, zwiększa poziom nawilżenia.

Cosmelan – preparat nowej generacji, obecnie najskuteczniejsza terapia pozwalająca pozbyć się przebarwienia różnego typu, nawet te pochodzenia hormonalnego. Nadaje skórze gładkość i blask, a tłustej i mieszanej przywraca równowagę. Bezpieczny. Może być stosowany o każdej porze roku.

Kwas glikolowy – żel złuszczający z zawartością 70% kwasu glikolowego. Ma działanie keratolityczne. Odnawia, odmładza, wyrównuje koloryt skóry. Sprawia, że drobne zmarszczki ulegaja redukcji (szczególnie wokół ust i oczu), a w niektórych wypadkach zanikowi.

Wskazania: starzenie się skóry (drobne zmarszczki), nadmierne rogowacenie, rozstępy, blizny, trądzik pospolity.

Kwas migdałowy – żel złuszczający zawierający 50% kwas migdałowy o działaniu bakteriostatycznym. Oczyszcza, reguluje wydzielanie serum, zmniejsza drobne zmarszczki i linie, rozjaśnia przebarwienia, działa bakteriostatycznie.

Wskazania: starzenie, trądzik, zapalenie mieszków włosowych.

Enerpeel SA – peeling chemiczny do leczenia trądziku zaskórnikowego i zapalnego. Synergistyczne działanie trzech czynnych składników wpływa na wyraźną poprawę typowych zapalnych i niezapalnych zmian trądzikowych: zaskórników, krost i grudek. W efekcie uzyskuje się też wyraźne zmniejszenie łojotoku oraz efekt wygładzenia skóry.

Kwas salicylowy
Jedynym przykładem β-hydroksykwasów stosowanych obecnie w produktach do pielęgnacji skóry jest kwas salicylowy. Peeling zawierający kwas salicylowy ma działanie przeciwzapalne, wnika do ujść mieszków włosowo-łojowych i złuszcza ich warstwę rogową, usuwa mikrozaskórniki i rozpuszcza zalegające sebum. Kwas salicylowy charakteryzuje się wysokim powinowactwem do tłuszczów i wywiera działanie keratolityczne wewnątrz porów skóry.

Kwas salicylowy obecny w kosmeceutykach (np. DCL) reguluje kwasowość skóry i pomaga utrzymać naturalny ochronny płaszcz hydrolipidowy, skóry w ten sposób kontrolując florę bakteryjną. Ma między innymi wpływ na beztlenowe bakterie Propionibacterium acnes, wywołujące trądzik, które namnażają się w środowisku zasadowym.

Kwas mlekowy
Innym przykładem α-hydroksykwasu dodawanego do produktów do pielęgnacji skóry jest kwas mlekowy. Jego cząsteczka jest większa niż cząsteczka kwasu glikolowego, dlatego działa bardziej powierzchownie. Rezultaty zabiegów wykonywanych peelingami z zawartością kwasu mlekowego narastają stopniowo, jednak po serii 4-6 zabiegów ich efekty, takie jak wyraźne rozjaśnienie, rozświetlenie i nawilżenie skóry, są satysfakcjonujące dla pacjentów i pozwalają osobom o wrażliwej skórze docenić korzyści wynikające ze stosowania kwasów AHA

Zostaw ocene:

Ocena:

Peeling chemiczny

Peeling Migdałowy 30%

150.00 zł

Zadzwoń

Peeling Migdałowy 50%

200.00 zł

Zadzwoń

Peeling Glikolowy (GlykoPeel) 30%

180.00 zł

Zadzwoń

Peeling Glikolowy (GlykoPeel) 50%

200.00 zł

Zadzwoń

Peeling Pirogronowy 30%

180.00 zł

Zadzwoń

Peeling Pirogronowy 50%

200.00 zł

Zadzwoń

Retises CT

250.00 zł

Zadzwoń

High Potency Peel (HPP)

200.00 zł

Zadzwoń

PQ Age – TCA 30%

300.00 zł

Zadzwoń

Yellow Peel

400.00 zł

Zadzwoń

Green Peel

250.00 zł

Zadzwoń

Red Peel (biopeeling + terapia LED/IPL)

250.00 zł

Zadzwoń

Peeling Alpha-Beta

250.00 zł

Zadzwoń

Peeling TCA 15%, 25%, 35%

300.00 zł

Zadzwoń

Enerpeel EL 3,5% TCA – powieki i usta

200.00 zł

Zadzwoń

Peeling Ferulowy

350.00 zł

Zadzwoń
Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem