Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

Veinwave™ - zamykanie naczynek

Veinwave

Złoty standard w zamykaniu naczynek, teleangiektazji

509veinwave-_baner-2.jpg

 

Veinwave to rewolucyjna, zaawansowana metoda leczenia rozszerzonych naczyń krwionośnych zlokalizowanych w dowolnym miejscu na ciele, ale zwykle jest stosowana w celu likwidacji teleangiektazji i zaczerwienień twarzy. Największą zaletą tego zabiegu jest to, że veinwave może z łatwością likwidować nawet najmniejsze naczynka, których nie można pozbyć się za pomocą typowych technik, takich jak skleroterapia czy laseroterapia. Procedura jest szybka, a odczuwany dyskomfort jest stosunkowo niewielki. Veinwave natychmiastowo, trwale i  bezpieczne usuwa rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy. Veinwave™ oparte zostało na wykorzystaniu fali radiowej dużej częstotliwości. Metoda ta jest bardzo skuteczna i bezpieczna. 

Veinwave™ to urządzenie wykorzystywane od ponad 10 lat, przeprowadzono nim ponad 50 000 procedur zabiegowych  w 31 krajach. Urządzenie stało się złotym standardem w zamykaniu rozszerzonych naczynek Technologia ta zyskała aprobatę FDA do leczenia teleangiektazji.

869243fjdj.png

 

Technologia Veinwave ™
Veinwave to owoc wieloletniej pracy brytyjskiego lekarza, chirurga naczyniowego Briana Newman. Urządzenie wykorzystuje proces termo-koagulacji, dzięki któremu dostarczana zostaje kontrolowana dawka energii wysokiej częstotliwości (RF), doprowadzając do podgrzania naczyń krwionośnych. Energia dostarczana jest przez cienką igłę, bez ryzyka uszkodzenia tkanek. Energia RF dostarczana zostaje do uszkodzonych i słabych naczyń krwionośnych, w efekcie czego dochodzi do ich zamknięcia i natychmiastowego zniknięcia.
Zabieg przeprowadzany jest na obszarze twarzy, ramion, nóg oraz innych części ciała.

Zasada dzialania Veinwave ?851veinwave-nos.jpg

Veinwave wykorzystuje termokoagulację jednobiegunową –UTC (Unipolar Thermo-Coagulation). Dzięki kontolowanej energii cieplnej dochodzi do zamknięcia rozszerzonych naczyń krwionośnych. Poprzez niklowaną lub złotą igłę w czasie zaledwie 0,2 sekundy przekazana zostaje energia. Końcówkę igły wprowadzamy nad naczynie, pod naskórek, powodując jego zamknięcie, przy nie uszkodzeniu otaczających tkanek. Dzięki temu zminimalizowane jest ryzyko powstania blizn i przebarwień. Jest jedynym sposobem umożliwiającym leczeniem zmian naczyniowych  przy wykorzystaniu właściwości termo koagulacji, który zaakceptowany został przez FDA (Food and Drug Administration) i dopuszczony do wykorzystania. Leczenie z wykorzystaniem termo koagulacji trwa około 15 min.  Przez ten czas wyeliminowane może zostać około 80-100 cm naczyń krwionośnych. Po zabiegu zauważalny jest niewielki obrzęk, który w czasie kilku godzin znika. Efekt zabieg widoczny jest od razu. Cenną zaletą jest zminimalizowane uczucie dyskomfortu, towarzyszące przy zastosowaniu innych technik.  Stosowany jest niezależnie od rodzaju skóry. Zabieg nie ma efektów ubocznych, pojawienia się siniaków czy wystąpienia reakcji alergicznych. Może być stosowany na wrażliwych obszarach ciała. 

Korzyści zabiegu Veinwave:

 • Trwałe i pewne efekty leczenia rozszerzonych naczyń krwionośnych, 
 • Krótki czas zabiegu,
 • Możliwość przeprowadzania zabiegu przez cały rok, niezależnie od promieniowania słonecznego, brak konieczności unikania słońca
 • Niski poziom ryzyka występowania powikłań jak np. poparzenia, ból, przebarwienia, blizny
 • Szybkie efekty bez efektów ubocznych 
 • Niski dyskomfort podczas zabiegu – „ugryzienie komara lub wyrywanie włosa”
 • Bez okresu rekonwalescencji
 • Nie wymaga noszenia specjalnych opasek uciskowych czy kombinezonów
 • Dla każdego rodzaju skóry
 • Skutecznego leczenia wrażliwych obszarów na twarzy, okolicy kostek i kolan
 • Sprawdzona procedura, bezinwazyjna, wysoki stopień bezpieczeństwa i certyfikacja FDA

230efek-zabiegu-veinwave.jpg

System wizualizacji (Veinwave Polarised Light System)

813system-wizyalizacji-veinvave.jpg

Lampa ze zintegrowanym światłem spolaryzowanym przy pomocy systemu wizualizacji umożliwia widoczność naczyń krwionośnych zlokalizowanych pod epidermą. Dzięki temu systemowi praca z urządzeniem Veinwave jest jeszcze bardziej skuteczna. Zwiększona jest dokładność, precyzja z jaką wykonany jest zabieg.

902veinvave-nos.jpg

852veinwave-efekty-zabiegu-przed-i-po.jpg

696veinwave-przed-i-po-zabiegu-zamykania-naczynek.jpg

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA 

Jak długo trwa zabieg?
Zabieg trwa ok. 15-30 minut, w zależności od wielkości obszaru zabiegowego. Efekt zabiegu jest natychmiastowy, często po jednej procedurze następuje całkowita likwidacja problemu.

Ile zabiegów należy wykonać ?
U większości pacjentów wystarczy jeden zabieg, aby całkowicie zlikwidować rozszerzone naczynia. Gdy problem jest bardziej zaawansowany, osoba przeprowadzająca zabieg może  zalecić wykonanie kolejnych sesji zabiegowych, maksymalnie trzy.

Czy zabieg Veinwave może zostać przeprowadzony po konsultacji lekarskiej ?
Leczenie Veinwave możne zostać podjęte natychmiast po konsultacji.

Czy Veinwave można stosować do leczenia trądziku różowatego?
W całej Europie, urządzenie Veinwave z powodzeniem wykorzystywane jest w leczeniu trądziku różowatego.

117efekt-zabiegu-zamykania-rozszerzonych-naczyn-krwionosnych.png

 

Czy potrzebuję konsultacji ?
Konsultacja lekarska to niezbędny element  przed rozpoczęciem zabiegu, nie tylko w tym zabiegu. Lekarz musi zbadać pacjenta, określić jakie procedury w jego przypadku będą najbardziej odpowiednie, ustalić częstotliwość wykonywanych zabiegów oraz wykluczych przeciwwskazania do zabiegu. 

Jak kwalifikujemy pacjentów do wykonania zabiegu?
Zabieg ten nie wymaga szczególnej klasyfikacji pacjentów, gdyż sama procedura jest bardzo bezpieczna. Uszkodzenia skóry, obrażenia nie zdarzają się praktyczne. Osoby wykonujące zabieg muszą przejść specjalne szkolenie, aby spełniać najwyższe standardy leczenia. 

Ile czasu potrzebne jest aby zauważyć efekty zabiegu?
Efekty są natychmiastowe. Zabieg jest bardzo eskuteczny, naczynka ulegają natychmiastowemu zniknięciu po dotknięciu igłą. Veinwave wykazuje wyraźną przewagę nad innymi metodami zamykania rozszerzonych naczyń krwionośnych, na efekty których należy czekać 6-8 tygodni, w trakcie wielu sesji zabiegowych.

Czy zabieg Veinwave definitywnie rozprawia się z chorobą?
Zabieg Veinwave niweluje widoczne oznaki rozszerzonych naczyń krwionośnych. W wielu przypadkach nie będą one nawracać. Wiele przyczyn np. nadmierne słońce, alkohol może spowodować rozwijanie się nowych obszarów zmian. Jeśli wyniknie taka sytuacja, niezbędne jest wyleczenie przyczyny choroby lub wyeliminowanie sytuacji powodujących zmiany. Po 8 tygodniach  zalecana jest wizyta kontrolna. Zalecany jest także raz w roku przegląd skóry w celu wyeliminowania nowo rozwijających się obszarów zmian.

Czy występują skutki uboczne?
W przeciwieństwie do alternatywnych metod leczenia np. laser czy IPL, nie występują żadne skutki uboczne. Po zabiegu nie występują blizny, siniaki, itp. Po zabiegu, pacjenci mogą  powrócić do pracy bądź wybrać się siłownie. Nie ma konieczności unikania promenowania słonecznego, jak przy innych metodach leczenia, nie zaleca się jednak opalania na ostrym słońcu. Veinwave nie niszczy naskórka.

Czy pojawia się ryzyko wystąpienia blizn lub przebarwień?
Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu nie występuje ryzyko powstania przebarwień, blizn, ani hipopigmentacji, które to często występują  po zabiegach laserowych.

Jaki jest okres rekonwalescencji?
Przy zabiegu Veinwave nie zaleca się ograniczenia aktywności. Pacjenci wychodząc z gabinetu mogą bez problemu powrócić do codziennej aktywności bez zmian. Inne procedury zamykania rozszerzonych naczynek mogą ograniczyć Twoją aktywność nawet do 8 tygodni.

Kto nie może przeprowadzać zabiegu Veinwave?
Pacjenci, u których stwierdzono alergię na nikiel, będący głównym składnikiem igieł. W takim przypadku wykorzystywane zastosują igły złote. Głównymi przeciwwskazaniami jest padaczka, ciąża oraz okres karmienia piersią.

Czy zabieg jest bolesny?
Pacjenci,  którzy mieli wykonywane wcześniej zabiegi laserowe uważają, że Veinwave to zabieg bezbolesny. Pacjenci z  niski progiem bólu uważają kurację za nieprzyjemną. Odczucia towarzyszące zabiegowi zależą też od części ciała. Veinwave można stosować np. w leczeniu rozszerzonych naczynek we wnętrzu nosa, jest to wyjątkowo wrażliwe miejsce. Pacjenci opisują to uczucie jako chwilowe uczucie pieczenia, porównywalne do wyrywania włosa bądź ukąszenia komara. Wszystkie odczucia towarzyszące podczas zabiegu, ustępują po jego zakończeniu.

Czy zabieg Veinwave będzie skuteczny przy ciemnym kolorycie skóry?
Zabieg urządzeniem Veinwave może zostać wykonane na wszystkich typach skóry, ale zawsze trzeba skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi ocenę skuteczności.

283porownanie-technologii-leczenia.jpg

 

 

 

 

 

 

Zostaw ocene:

Ocena:

Veinwave™ - zamykanie naczynek

Naczynka- cena za impuls

1.00 zł

Zadzwoń
Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem