Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

PRP – Osocze bogatopłytkowe/Regeneris

Osocze bogatopłytkowe 

112slide8-1024x341.jpg

Osocze bogatopłytkowe jest to autologiczny koncentrat zawierający płytki krwi i czynniki wzrostu zawieszone w stężonym osoczu.

Osocze bogatopłytkowe przyspiesza gojenie i regenerację skóry, uczestniczy w syntezie nowego kolagenu oraz elastyny, przez stymulację fibroblastów, skóra staje się ujędrniona, zregenerowana i bardziej nawilżona. Wśród licznych wskazań do zastosowania osocza w zabiegach anti-aging również ma zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny m.in. w ortopedii, w medycynie sportowej, w chirurgii, w stomatologii, okulistyce, oraz ginekologii estetycznej. Mezoterapia igłowa osoczem bogagtopłytkowym ma wielokierunkowe działanie, jest bezpośrednim biologicznym stymulatorem procesów rewitalizacyjnych oraz naprawczych w skórze. 

Terapia przeciwstarzeniowa służy do odbudowy tkanek poprzez wykorzystanie skoncentrowanego osocza bogatopłytkwego. Poza tym czynniki wzrostu zawarte w PRP służą jako źródło zdrowia, młodości i piękna, ponieważ dzięki swoim korzystnym właściwością powodują głębokie nawilżenie skóry, a także przyczyniają się do poprawy syntezy białek makromolekularnych, które są odpowiedzialne za elastyczność skóry.

Mezoterapia osoczem powoduje kompleksowy efekt terapeutyczny, działanie przeciwzapalne, immunomodulujące i naprawcze. Już samo iniekcyjne nakłuwanie skóry powoduje lepsze wchłanianie odżywczych składników, a zawarte czynniki wzrostu w osoczu bogatoplytkowym pobudzają procesy naprawcze oraz regeneracyjne. Ze względu na wysoką zawartość czynników wzrostu i komórek macierzystych, działanie osocza powoduje rewitalizację i regenerację skóry. 

Czym jest osocze bogato płytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (ang. Platelet Rich Plasma) jest to autologiczny koncentrat pochodzący z własnej krwi pacjenta, zawierający płytki krwi zawieszone w stężonym osoczu. Osocze jest częścią krwi płynnej i składa się w 90% z wody, białka stanowią 6-8%, pozostałe 3% to związki organiczne i nieorganiczne m.in. witaminy, lipidy, jony, mocznik, cukry oraz sole mineralne, a także  pierwiastki takie jak: wapń, potas, jony sodu, chlorek, magnez, fosforany. W skład osocza wchodzi ponad 300 rodzajów białek prostych i złożonych. 

765plasma-osocze-bogatoplytkowe-prp.jpg

Najbardziej istotnym składnikiem osocza bogatopłytkowego są zawarte w nim, czynniki wzrostu. Powszechnie uważa się, że terapeutyczny efekt stosowania osocza bogatopłytkowego jest oparty na działaniu zawartych w nim płytek krwi i czynników wzrostu. W dermatologii i medycynie estetycznej w zabiegach anti-aging najczęściej się stosuje koncentraty osocza bogatopłytkowego PRP czystej formy, złożonej z frakcji leukocytarno-płytkowej zawierającej dużą ilość płytek i małą liczbę zebranych leukocytów

Właściwości osocza bogatopłytkowego

Zasadnicze właściwości osocza bogatopłytkowego, to proliferacja różnego rodzaju komórek naprawczych, dzięki zawartym czynnikom wzrostu. Czynniki wzrostu uczestniczą w regulacji syntezy kolagenu, biorą udział w różnicowaniu oraz proliferacji komórek immunologicznych a także uczestniczą w regulację angiogenezy.

Mechanizm działania osocza bogatopłykowego

Działanie biostymulujące, rewitalizacja i biologiczna odnowa skóry następuje w wyniku dziania aktywacji różnych typów macierzystych komórek mezenchymalnych przez czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym. Czynniki wzrostu, które wchodzą w skład osocza bogatopłytkowego stymulują proliferację, migrację oraz różnicowanie komórek. Po aktywacji płytki krwi uwalniają liczne czynniki wzrostu, jak: EGF, IGF, PDGF, TGF, VEGF, oraz białka adhezyjne.

Jakie efekty terapeutyczne można uzyskać po zastosowaniu osocza bogatopłytkowego?

 • kuracja osoczem przyspiesza regenerację skóry, 
 • poprawa elastyczność, napięcie i gęstość skóry,
 • powoduje ujędrnienie skóry, 
 • rewitalizacja i nawilżenie skóry,
 • poprawia koloryt oraz strukturę skóry,
 • wygładza powierzchowne zmarszczki mimiczne,
 • powoduje przywrócenie objętości skóry,
 • usuwa cienie pod oczami,
 • poprawa ukrwienia skóry.

150osocze-bogatoplytkowe.jpg

Czy zabieg osoczem bogatopłytkowym można łączyć z innymi zabiegami?

Skojarzona terapia PRP z innymi zabiegami, wspomaga oraz wzmacnia efekty terapeutyczne po zabiegach dermatologicznych łączonych z laserem, kwasem hialuronowym czy silnymi peelingami. 

Jak pozyskuje się osocze bogatopłytkowe do zabiegu anti-aging?

Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się poprzez odwirowanie z odpowiednią prędkością, krwi żylnej, pochodzącej od pacjenta. Proces odwirowania powoduje rozwarstwienie poszczególnych elementów krwi. Poprzez zastosowanie odpowiednich parametrów otrzymuje się roztwór, który składa się z trzech warstw: dolna warstwa elementy morfotyczne, warstwa środkowa jest najcieńszą i najbardziej istotną warstwą zawierająca płytki krwi oraz leukocyty, górna warstwa to osocze ubogopłytkowe. Po przygotowaniu koncentratu, optymalne stężenie płytek krwi w PRP wzrasta 3-7 krotnie.

Czy zabieg osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczny?

Kuracja osoczem bogatopłytkowym (PRP) jest jednym z najbardziej bezpiecznych, mało inwazyjnych zabiegów kondycjonujący cerę. Osocze bogate w płytki krwi i czynniki wzrostu jest tkanką autologiczną, a zatem wykazuje wysoki poziom bezpieczeństwa co zmniejsza ryzyko powstawania skutków ubocznych w postaci reakcji alergicznych i immunologicznych. Preparat z PRP jest całkowicie biokompatybilny, więc można go stosować śródskórnie bez ryzyka powstawania alergii i działań niepożądanych. Zabieg PRP jest alternatywną metodą terapii dla pacjentów, którzy nie mogą zastosować innych zabiegów z zakresu anti-aging, na przykład kwas hialuronowy, laser czy silne peelingi.

Skuteczność zbiegów osoczem bogatopłytkowym?

Istotnym warunkiem skuteczności zabiegu mezoterapii osoczem jest przestrzeganie protokołu procedury zabiegowej. Po upływie pierwszych dwóch dób od pierwszego zabiegu, rozpoczyna się proces intensywnego remodelingu tkanek. Pierwsze pozytywne efekty można zaobserwować nawet po jednym zabiegu, po 5-7 dniach od zabiegu. Skóra staje się gładsza, polepsza się koloryt i struktura, zmarszczki stają się mniej widoczne, zostaje przywrócona jędrność skóry, polepsza się mikrokrążenie. 

788osocze-bogatopłytkowe.jpg

Jakie mogą wystąpić efekty niepożądane?

Osocze bogatopłytkowe jest autologicznym, nietoksycznym i nieimmunoreaktywnym produktem, więc jest pozbawione jakichkolwiek poważnych działań niepożądanych. Istnieje możliwość wystąpienia miejscowych reakcji w miejscu wstrzyknięcia preparatu, w postaci wystąpienia tkliwości, zaczerwienienia lub w bardzo rzadkich przypadkach wtórne zakażenie, aczkolwiek można je uniknąć przy zachowaniu odpowiednich zasad antyseptyki i ostrożności.

Jak długo utrzymują się efekty po skończonej kuracji?

Efekty mezoterapii utrzymują się średnio około 6 miesięcy po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Ile zabiegów należy wykonać w celu otrzymania założonego efektu?

Mezoterapia z zastosowaniem PRP daje możliwość wykorzystania potencjału zawartego w płytkach krwi bez konieczności głębokiej ingerencji w tkanki. Aby zabieg był skuteczny zaleca się wykonać serię 4-6 zabiegów w odstępach czasowych 7-10 dni, a następnie raz na kwartał w celu podtrzymania efektu. Taka kuracja pozwala uzyskać bardzo korzystne efekty terapeutyczne, które niwelują oznaki starzenia. 

Jaki jest czas rekonwalescencji po zabiegu?

Zabieg mezoterapii z użyciem PRP teoretycznie powinien być bezbolesny, po zabiegu nie jest potrzebny czas na rekonwalescencję, a pacjenci mogą natychmiast powrócić do swoich codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu ostrzykiwania.

Jak przygotować się do zabiegu osoczem boagtopłytkowym po raz pierwszy?

Przed planowanym zabiegiem, pacjent powinien skonsultować się ze swoim lekarzem w celu ustalenia czy nie istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania lub choroby wykluczające możliwość przeprowadzenia mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Pacjent powinien wykonać badanie morfologiczne krwi pod kątem zawartości płytek krwi oraz ogólnych parametrów krwi. Jeżeli wyniki krwi spełniają normy i nie ma przeciwwskazań, pacjent jest kwalifikowany do zabiegu. Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i przeanalizowaniu wyników oraz wykluczeniu przeciwwskazań także pod kątem psychologicznym, pacjent wypełnia formularz oraz udziela świadomej pisemnej zgody na przeprowadzenie zabiegu z użyciem autologicznych tkanek.

560osocze-bogatoplytkowe-wirowka.jpg

Jak wygląda procedura zabiegowa osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg mezotarapii osoczem boagatopłytkowym przebiega jak klasyczna mezoterapia. Po pobraniu krwi, w trakcie przygotowania autologicznego żelu do mezoterapii, trwa to około 15 minut, należy przygotować pacjenta do zabiegu. Jest to odpowiedni moment na dokładny demakijaż, a także na położenie kremu znieczulającego. Znieczulenie zapewnia pacjentowi komfort podczas zabiegu, wystarczy nałożenie powierzchniowo cienkiej warstwy kremu znieczulającego, dzięki czemu pacjent nie będzie odczuwał dyskomfortu związanego z ostrzykiwaniem, a ból zostanie zminimalizowany. 

Wskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym:

 • niwelowania drobnych zmarszczek,
 • poprawy kolorytu cery, zmniejszenia przebarwień,
 • zmniejszenia atrofii i wiotkości skóry,
 • biorewitalizacji i nawilżenia skóry, 
 • poprawy utraty elastyczności i jędrności skóry,
 • przywrócenia objętości skóry, 
 • zmniejszenia blizn potrądzikowych,
 • poprawy ukrwienia skóry,
 • redukcji łysienia plackowatego, łysienia androgenicznego, oraz anagenowej i telogenowej utraty włosów.

Zalecenia pozabiegowe:  

Aby zabieg był skuteczny, a efekty utrzymały się jak najdłużej, pacjentka powinna współpracować ze swoim terapeutą. Należy dostosować się i przestrzegać wszelkich zaleceń pozabiegowych, do których należą:

 • bezwzględny zakaz korzystania z solarium,
 • zakaz korzystania z kąpieli w chlorowanej wodzie oraz korzystania z sauny przez okres 7 dni,
 • zakaz stosowania zabiegów podrażniających skórę, 
 • nie wolno depilować miejsce poddawane zabiegowi przez 7 dni,
 • zalecane jest nakładanie specjalnych kosmetyków pozabiegowych, a także kremów z filtrami, w celu ochrony skóry przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych,
 •  nie należy robić makijażu do 24 godzin po zabiegu.

Przeciwwskazania:

Do zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym nie mogą się poddać osoby z chorobami lub schorzeniami takimi jak: 

 • HIV, AIDS, HCV,
 • nowotwory, 
 • choroby autoimmunologiczne, 
 • choroby hematologiczne,
 • schorzenia wątroby,
 • terapia lekami immunosupresyjnymi,
 • terapia antykoagulantami,
 • stany zapalne i infekcje skóry, zakażenia wirusowe,
 • czynna opryszczka,
 • ciąża, okres laktacji (ponieważ nie wykonuje się badań klinicznych u kobiet w ciąży a także w okresie karmienia).

Zostaw ocene:

Ocena:

Regeneris - osocze bogatoplytkowe

Twarz

600.00 zł

Zadzwoń

Twarz + szyja

600.00 zł

Zadzwoń

Twarz + szyja + dekolt

900.00 zł

Zadzwoń

Skóra głowy

400.00 zł

Zadzwoń

Ręce

600.00 zł

Zadzwoń
Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem