Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

Dermamelan

Skóra zawdzięcza swój kolor barwnikowi - melaninie. Melanina jest produkowana w melanocytach, komórkach barwnikowych znajdujących się w naskórku. Komórki te posiadają specjalne struktury nazywane melanosomami, gdzie powstaje melanina. Odgrywa ona ważną rolę mającą na celu ochronę skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Nadmierne nagromadzenie melaniny powoduje powstanie brązowych lub brunatnych plam, szczególnie w okolicach odsłoniętych takich jak: twarz, dekolt, ręce, ramiona. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu plam barwnikowych jest proces starzenia skóry będący konsekwencją nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne, pewna skłonność osobnicza oraz wpływ hormonów (ciąża, tabletki antykoncepcyjne).

297dermamelan.jpg

Plamy barwnikowe są problematyczne. Ciemne plamy to powód, dla którego coraz więcej osób zgłasza się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej czy kosmetologii . Za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów można rozwiązać ten kłopot.
Dermamelan to obecnie najskuteczniejsza kuracja na przebarwienia w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych na rynku.  W 99% przypadków, intensywność plam ulega redukcji o 95%. Dobrze jest uświadomić pacjentowi, że choć przebarwienia praktycznie znikają, może on widzieć cień w miejscu gdzie poprzednio było zlokalizowane. Jest to odczucie subiektywne. Jeśli leczenie preparatem ; zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.


Mechanizm działania
Mechanizm działania DERMAMELAN jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowy enzym w procesie formacji melaniny. Kilka z substancji obecnych w DERMAMELAN działa przez blokowanie tego enzymu, lub odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. Zarówno maska jak i krem DERMAMELAN zawierają ten sam skład jakościowy. Wyższa koncentracja substancji depigmentujących znajduje się w masce. Wysoka koncentracja ma na celu stworzenie zwiększonego gradientu substancji depigmentujących w warstwie rogowej – wzmocnienie biernej dyfuzji substancji aktywnych. Pozwala uzyskać skuteczne stężenie substancji depigmentujących wewnątrz melanosomów.
Dermamelan zawiera wyższą zawartość składników aktywnych od Cosmelanu oraz zawiera kwas salicylowy (którego nie ma w Cosmelanie). Różnica w składzie może sugerować większe powinowactwo Dermamelanu do skóry łojotokowej, jednak Cosmelan również dobrze sprawdza się przy tego rodzaju skórze.


Schemat terapii Dermamelan
Etap I
Przebiega się w gabinecie. Polega na nałożeniu na skórę maski z preparatu  Dermamelan 1. Maska pozostaje na skórze przez kilka godzin, po czym jest zmywana przez pacjenta w domu. Czas aplikacji maski wynosi 5-10 godzin i jest określany w zależności od typu skóry.
Etap II
Polega na kontynuacji terapii w domu kremem Dermamelanem 2. Pozwala to podtrzymać i pogłębić efekt zabiegu. Kontynuacja leczenia w domu gwarantuje trwałość rezultatów terapii rozpoczętej w gabinecie lekarskim i pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień.
Chociaż pod koniec pierwszego tygodnia będzie już widoczna wyraźna poprawa stanu skóry i rozjaśnienie przebarwień, to kuracja musi trwać przynajmniej 3 miesiące. Skrócenie terapii może spowodować powrót do stanu wyjściowego i konieczne będzie powtórzenie kuracji.
Jednorazowa kuracja DERMAMELAN® pozwala na uzyskanie efektów zbliżonych do efektów uzyskanych po kuracji Cosmelan, przy większym profilu bezpieczeństwa.

766cosmelandermamelan.jpgSkładniki aktywne:


•    kwas azelainowy i kojowy – hamują syntezę tyrozynazy, kluczowego enzymu w procesie powstawania melaniny, działają antybakteryjnie, regulują wydzielanie łoju,
•    alpha arbutyna – hamuje syntezę tyrozynazy,
•    rumex canadensis (occidentalis)– wyciąg ze szczawiu, rośliny pokrywającej prerie północnej Kanady. Ma silne właściwości hamowania tyrozynazy, działa przeciwrumieniowo
•    kompleks Tyrosinol – inhibitor tyrozynazy, hamuje syntezę melaniny,
•    wyciąg z aloesu ( Aloe Barbadensis) – działa kojąco, łagodzi podrażnienia, odmładza
•    wyciąg z lukrecji gładkiej ( Glycyrrhiza glabra) – działa przeciwbakteryjnie i przyspiesza gojenie stanów zapalnych,
•    niacynamid – posiada właściwości przeciwzapalne,
•    bisabolol – działa odmładzająco
•    etoksydiglikol – działa odmładzająco, zwiększa penetrację pozostałych składników aktywnych,
•    kwas salicylowy – działa antybakteryjnie,
•    witamina E – antyoksydant,
•    witamina A – odmładza, zwiększa odnowę komórkową,
•    witamina C – działa antyoksydacyjnie, stymuluje syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne.


Możliwe działania niepożądane są przewidywalne i należą do umiarkowanym. Mają charakter przemijający. Do najczęstszych należą łuszczenie skóry, jej tkliwość i zaczerwienienie przez okres około 7-10 dni. U niektórych osób dochodzi do przejściowego nasilenia zmian trądzikowych. W przypadku niestosowania się do zaleceń pozabiegowych może dojść do powstania nowych przebarwień skórnych lub braku powodzenia terapii już istniejących.

Zalecenia pozabiegowe:
Najważniejsza jest ciągłości terapii. Należy w tym czasie unikać ekspozycji na promienie słoneczne. Przeciwwskazane jest korzystanie z solarium, gdyż może to indukować postawania kolejnych przebarwień, oraz zakłócać leczenie już istniejących. Podczas ekspozycji na promienie słoneczne należy stosować kremy z filtrem SPF50. Bez konsultacji  nie należy stosować żadnych leków miejscowo, poza preparatami nawilżająco-natłuszczającymi. Niekiedy pomagają zimne okłady .

Wskazania do zabiegu:

•    Przebarwienia
•    Ostuda (przebarwienia hormonalne)
•    Piegi
•    Plamy starcze
•    Plamy posłoneczne

Przeciwwskazania:•    Ciąża i okres karmienia piersią
•    Grzybica w miejscu planowanego zabiegu
•    Infekcja wirusowa i bakteryjna
•    Alergia na którykolwiek składnik preparatu
•    Opryszczka
•    Skłonność do powstania bliznowców
•    Leczenie pochodnymi witaminy A

 

Zostaw ocene:

Ocena:

Dermamelan

Zabieg Dermamelan

750.00 zł

Zadzwoń

Zabieg Dermamelan z terapią domową

od 1500.00 zł

Zadzwoń

Dermamelan - terapia domowa

750.00 zł

Zadzwoń
Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem