Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna

Redukcja tkanki tłuszczowej 

608lipoliza-iniekcyjna.jpg

Medycyna estetyczna w małoinwazyjny sposób przynosi zadowolenie i uśmiech nie jednej osobie. Smukła, idealna sylwetka, jest wyzwaniem dla niejednej osoby. Za pomocą samych ćwiczeń, odpowiednio dobranej diety nie jesteśmy w stanie osiągnąć wymarzonej sylwetki czy nawet zredukować cellulitu. Modelowanie sylwetki ciała, polegające na pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej, jest możliwe do osiągnięcia za pomocą lipolizy iniekcyjnej  nowoczesnej metody medycyny estetycznej, pozwalającej na bezoperacyjną redukcję tkanki tłuszczowej. 

Metoda ta jest dedykowana zarówna dla kobiet jak i mężczyzn, wykazujących chęć pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej, pomijając procedury chirurgicznej liposukcji. Zabieg polega na iniekcji w obszarze lokalizacji nadmiernej tkanki tłuszczowej preparatu zawierającego jako główne składniki fosfatydylocholinę i kwas deoksycholowy. Fosfatydylocholina w połączeniu z kwasem deoksycholowym- łącznie podawanę w tkankę tłuszczową powodują rozerwanie komórek tłuszczowych (adipocytów) Po wniknięciu do komórki wywołują rozpad tłuszczu na trójglicerydy i kwasy tłuszczowe. Następnie z układem krwionośnym i limfatycznym są one transportowane wraz z lipoproteinami do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i wydalanie ich z organizmu. Proces wydalania z organizmu trwa od 14 do 28 dni. Fosfatydylocholina pozyskiwana jest z ziaren soi. Dotychczas stosowana była w leczeniu m.in. zaburzeń lipidowych oraz zatorów tłuszczowych. 

Jako pierwszy na świecie Dr Ratricia Rittes zaczął stosować metodę lipolizy iniekcyjnej. Podawał pacjentom preparat z fosfatydylocholiną w poduszeczki tłuszczowe w obszarze dolnych powiek, doprowadzając do ich całkowitego zniknięcia. Dzięki temu zaczęto wykorzystywać fosfatydylocholinę na inne okolice ciała tj.pośladki, uda, łydki czy okolice brzucha.

Jak przebiega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Przed planowanym zabiegiem lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem dotyczących przebytych i aktualnych chorób w celu zakwalifikowania do zabiegu. Następnie jest ustalany plan leczenia, dokładnie są zaznaczane obszary zabiegowe. Procedura zabiegowa trwa około 30 – 50 minut. Należy jednak doliczyć czas potrzebny na odbycie konsultacji lekarskiej i znieczulenia, który jest indywidualny dla każdej osoby. 

Na wybrane obszary nakłada się środek znieczulający na ok. 15 minut. Następnym krokiem jest dokładna dezynfekcja skóry. Roztwór lipolityczny podaje się w zastrzykach, w ustalonej dawce, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, którą pacjent chce zmniejszyć. Następnie na tym obszarze wykonywane są ultradźwięki dla przyspieszenia rozpadu komórek tłuszczowych oraz wykonuje się krótki masaż drenujący, który pacjent samodzielnie powtarza codziennie w domu. 

922lipoliza-iniekcyjna-warszawa.jpg

Jakie są możliwe reakcję bezpośrednio po zabiegu?

Tuż po zabiegu w miejscu podania preparatu natychmiast pojawia się lekkie zaczerwienienie, obrzęk oraz uczucie pieczenia lub swędzenia, które może utrzymać się do dwóch dni. 

Po wykonaniu zabiegu pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych czynności i aktywności fizycznej, ale należy uwzględnić obrzęk pozabiegowy, który utrzymuję się do dwóch tygodni. 

Możliwe późne odczyny pozabieogowe

 • Świąd, zaczerwienie skóry, pieczenie, drobne sinaki, uczucie ucisku i dyskomfortu 
 • Najczęściej pojawiającym się odczynem jest obrzęk, utrzymujący się do 7-21 dni. 
 • Pojawić mogą się także rzadziej występujące objawy w postaci drobnych guzków w obszarze zabiegowym, nierówności związane z nierównomierną eliminacją tkanki tłuszczowej 
 • Zwiększona potliwość, krótkotrwałe osłabienie , zaburzenia wegetatywne, gorączka, biegunka, krwawienia między miesiączkami u kobiet.

Podczas rekonwalescencji aby złagodzić wszystkie dolegliwości, można stosować środki przeciwzapalne, przeciwbólowe, a także leki przeciwhistaminowe. Ważne aby pić dużo wody. 

Nie wolno spożywać alkoholu!

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest bezpieczny i małoinwazyjny. Procedura powinna być przeprowadzona przez wykwalifikowany zespół medyczny w odpowiednich sterylnych warunkach.

Czy po jednym zabiegu lipolizy iniekcyjnej można uzyskać upragniony efekt?

Liczba zabiegów niezbędnych do przeprowadzenia zależy od grubości tłuszczu w miejscu, z którego chcemy go usunąć. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zalecamy powtarzanie lipolizy 2 – 4 razy w odstępach około 4 – 6 tygodni. Wynika to z faktu, że podczas pojedynczego leczenia nie można podać pacjentowi zbyt dużej ilości roztworu lipolitycznego. Jednak u wielu pacjentów nie wystarcza jeden zabieg. Dla uzyskania lepszych efektów zabieg należy powtarzać. 

946redukcja-tkanki-tluszczowej.jpg

Kiedy efekty zabiegu będą widoczne?

Efekt po lipolizie iniekcyjnej można zaobserwować po około 3 – 4 tygodniach po zabiegu. Po zabiegu skóra jest jędrna, gładka i napięta, ponieważ lekkie kontrolowane zapalenie pozabiegowe powoduje skurcze i odbudowę włókien kolagenowych. Dzięki temu nie trzeba martwić się o nadmiar skóry po usunięciu tłuszczu.

Ważne! U pacjentów z dużym problemem otyłości zabieg nie będzie skuteczny . 

WSKAZANIA : 

 • podwójny podbródek,
 • tkanka tłuszczowa na brzuchu
 • tkanka tłuszczowa na udach 
 • tkanka tłuszczowa w obszarze pośladków
 • „byczy” kark
 • tkanka tłuszczowa w okolicach przedramienia „pelikany”
 • poduszeczki tłuszczu w okolicy pach
 • tkanka tłuszczowa w okolicy kolan

Przeciwwskazania:

 • cukrzyca,
 • choroby nerek i wątroby,
 • choroby tarczycy,
 • choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem,
 • stałe przyjmowanie warfaryny, aspiryny bądź innych leków rozrzedzających krew
 • alergie na jeden ze składników preparatu,
 • kobiet ciężarnych i karmiących piersią
 • choroby autoimmunologiczne

Przeciwwskazaniem względnym do przeprowadzenia zabiegu są:

 • znaczna otyłość (BMI>30)
 • zaburzenia menstruacji
 • U osób poniżej 18 roku życia, nie wykonuje się zabiegu lipolizy iniekcyjnej.

Efekty kliniczne

381efekty-lipolizy-iniekcyjnej-podbrodek_.jpg

682efekty-lipolizy-iniekcyjnej-boczki.jpg

577boczki-lipoliza-iniekcyjna-przed-i-po.jpg884efekt-kliniczny-zabiegu-lipolizy-iniekcyjnej.jpg 609zabieg-lipolizy-iniekcyjnej-efekty-kliniczne.jpg

596efekty-kliniczne-zabiegu-usuwania-tkanki-tluszczowej.jpg 360zdjęcia-kliniczne-przed-i-po-zabegu-lipolizy.jpg

 

Zostaw ocene:

Ocena:

Lipoliza iniekcyjna

Brzuch

1200.00 zł

Zadzwoń

Talia

1200.00 zł

Zadzwoń

Boczki

1200.00 zł

Zadzwoń

Uda zewnętrzne

1200.00 zł

Zadzwoń

Uda wewnętrzne

1200.00 zł

Zadzwoń

Kolana

800.00 zł

Zadzwoń

Pośladki

1200.00 zł

Zadzwoń

Ginekomastia

800.00 zł

Zadzwoń

Ramiona

800.00 zł

Zadzwoń

Plecy

1200.00 zł

Zadzwoń

Kark

900.00 zł

Zadzwoń

Podbródek

600.00 zł

Zadzwoń

Policzki

600.00 zł

Zadzwoń

Policzki i podbródek

900.00 zł

Zadzwoń
Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem