Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

HIFU

 

HIFU

Bezinwazyjny lifting twarzy i ujędrnienia skóry

 86hifu-glowica.jpg

HIFU to ultradźwięki o dużym natężeniu najnowszej generacji. Nazwa zabiegu to akronim pochodzacy z pierwszych liter wyrażenia (ang. High-Intensity Focused Ultrasound). Technologia została opatentowana w pierwszej połowie XX w., natomiast od 20 lat służy do leczenia guzów, m.in.: nerek, pęcherza moczowego czy raka prostaty. Od kilku lat znajduje zastosowanie w branży beauty, przynosząc zadowalające efekty w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

To innowacyjna metoda wykorzystująca sfokusowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, która cieszy się dużym powodzeniem  w bezinwazyjnych, niechirurgicznych zabiegach liftingujących. Dzięki swojej skuteczności i satysfakcjonującym efektom zabieg szybko zyskuje popularność.  Dodatkowo, zabiegi z wykorzystaniem HIFU nie należą do ryzykownych, a także nie wymagają  rekonwalescencji.

358hifu-poziomy.png

 

Na czym polega zabieg HIFU?

Skoncentrowana i precyzyjnie wyselekcjonowana wiązka fali ultradźwiękowej dociera do trzech warstw skóry: skóry właściwej i głębiej położonych tkanek,  tkanki tłuszczowej oraz powięzi mięśniowej (SMAS). Działanie fal ultradźwiękowych HIFU o dużym natężeniu skupia się punktowo na wybranym obszarze ciała. Fragment pola zabiegowego poddany jest ablacji. HIFU wywołuje napięcie w głębszych warstwach skóry, efektem czego jest redukcja komórek tłuszczowych, lifting, zagęszczenie skóry, zmniejszenie wiotkości skóry, redukcja zmarszczek, poprawa elastyczności skóry, uniesienie brwi, poprawa wyglądu skóry szyji , również wykorzystywany jest w kształtowaniu sylwetki.

Jak działa HIFU?

Podczas zabiegu wykorzystuje się wysoko skoncentrowane natężenie wiązki ultradźwiękowej w celu dostarczenia energii do głębiej położonych tkanek, są to powłoki na których pracują lekarze chirurdzy wykonujący face-lifting, ale dzięki technologii HIFU   nie ma żadnych cieć oraz blizn po chirurgicznym cięciu skóry. Dostarczana energia  rozpoczyna naturalną odpowiedź organizmu stymulując do syntezy kolagenu a także wzmacniając już obecny kolagen. 

Wysoce skoncentrowana energia tworzy strefy koagulacji termicznej na trzech różnych głębokościach,  po czym następuje reakcja gojenia się , co powoduje powstawanie nowego, naturalnego kolagenu, zapewniając  dłuższy efekt napięcia skóry.

 Oprócz możliwości zmiany intensywności działania urządzenia, możemy także kontrolować głębokość, z jaką urządzenie dostarcza energię – zarówno na poziomie powierzchniowym, jak i na znacznie głębszym poziomie dla zróżnicowanych rezultatów, w zależności od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. 

 

Technologia HIFU dostarcza energię na  odpowiednią głębokość skóry w precyzyjnie  dostosowanej temperaturze 65C0 omijając tym samym powierzchowne warstwy skóry. 

Obszar zabiegu poddawany jest ablacji, a w tkankach zachodzą dwa procesy fizyczne:

 • termiczny: powstaje w wyniku absorpcji fal ultradźwiękowych przez komórki, kumulowane ciepło prowadzi do koagulacji tkanek
 • mechaniczny: polega na wytwarzaniu pęcherzyków gazu wewnątrz komórki powodując do wzrostu ciśnienia co prowadzi do kontrolowanego uszkodzenia jej struktury

W wyniku uszkodzenia tkanek zachodzi naturalny proces obronny organizmu  wywołując natychmiastową reakcję   komórek do regeneracji i odbudowy uszkodzonych tkanek.

 648glebokosc-dzialania-hifu.png

 

Jakie efekty można uzyskać poprzez zabieg HIFU?

Rezultatem zabiegu HIFU jest natychmiast widoczny efekt w postaci: 

628hifu-zabieg.jpg

 • napięcia i uniesienia skóry, 
 • stymulowana zostaje produkcja kolagenu, przez co widoczne są długotrwałe efekty napięcia skóry, 
 • redukcji zmarszczek, 
 • poprawa linii owalu twarzy.
 • skóra staję się jędrna, gęsta, bardziej elastyczna. 

Kiedy zobaczę efekt?

Pierwsze efekty są widocznie bezpośrednio po zabiegu. Pełne efekty są osiągane  w ciągu kolejnych 2-3 miesięcy, ponieważ nowy kolagen tworzy się stopniowo. Efekty są widoczne  ok. 9-18 miesięcy. Okres utrzymywanie się efektów jest uzależniony od wielu różnych czynników, w tym wieku, zdrowia, stylu życia i diety, a także od tego, jaki był poziom kolagenu wcześniej.

Na jakie obszary można zastosować zabieg HIFU?

Zabieg HIFU może być stosowany na dowolne obszary ciała, zgodnie z indywidualnymi potrzebami, co jest zaletą HIFU. Możemy zastosować go m.in. w celu podniesienia brwi, podniesienia i podkreślenia linii żuchwy, w niwelowaniu podwójnego poddbródka, zapobieganiu utraty jędrności skóry na twarzy i ciele,  redukcji fałdu nosowo-wargowego, redukcji zmarszczek około oczodołowych, liftingu twarzy, ujędrnieniu skóry w okolicy ramion, brzucha, pośladków czy dekolcie. 

928hifu-skora.jpg

Czy zabieg HIFU jest bolesny?

To, co czujesz podczas zabiegu, to niewielkie ilości skoncentrowanego ciepła ultradźwiękowego, dające uczucie ciepła, które jest odkładane pod powierzchnią skóry. Wielu ludzi określa je jako uczucie mrowienia. Stopień i rodzaj jakiegokolwiek dyskomfortu będzie różny dla różnych osób i dla poszczególnych obszarów ciała. Po zabiegu może występować lekka wrażliwość  na dotyk.

Czy po zabiegu HIFU mogę wrócić do pracy i codziennych zadań?

Możesz powrócić do swoich normalnych czynności bezpośrednio po zabiegu bez żadnych ograniczeń lub wymagań. Zaletą zabiegu HIFU jest to, że może on być wykonywany przy procedurach złuszczających, na skórze opalonej, przy zmianach trądzikowych i trądziku różowatym. 

Jak się przygotować  do zabiegu?

Zabieg z wykorzystanie HIFU nie wymaga specjalnych przygotowań. Bezpośrednio przed wykonaniem zabiegu, zostaje przeprowadzona konsultacja,  gdzie informuje się Pacjenta jak będzie przebiegać zabieg,  na czym polega działanie HIFU  i jak działa na skórę, oraz jakich odczuć pacjent może się spodziewać podczas zabiegu. 

Po zabiegu: 

Po przeprowadzonym zabiegu, nie ma żadnych widocznych zmian na skórze, które wykluczają Pacjenta z życia codziennego. Zalecane jest jedynie nieuprawianie sportu tego samego dnia. Możliwe jest delikatne zaczerwienienie miejsca poddanego zabiegowi, które znika po około godzinie lub dwóch od przeprowadzonego zabiegu.

Zalecenia po zabiegu 

 • należy unikać narażania skóry na działanie skrajnych temperatur (wysokiej lub niskiej), 
 • chronić skórę za pomocą kremu nawilżającego i SPF, 
 • zwiększyć ilość spożywanej wody, 
 • unikać kofeiny i alkoholu przez 48 godzin, a nawet dłużej, jeśli to możliwe, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Wskazania:

 • utrata jędrności skóry twarzy i ciała, okolice zabiegowe to: brzuch, pośladki, uda, piersi, kolana, 
 • rozstępy na skórze
 • zwiotczenie skóry po dużej utracie masy ciała lub po ciąży
 • nadmiar tkanki tłuszczowej w problematycznych miejscach, takich jak: kolana, ramiona, dolna partia brzucha czy wewnętrzna i zewnętrzna strona ud,
 • zmarszczki, utrata owalu twarzy, 
 • rozszerzone pory skórne.

Przeciwwskazania:

 • HIFU nie może zostać wykonane bezpośrednio po zabiegach, gdzie został podany wypełniacz (np. kwas hialuronowy).
 • Nowotwory,
 • ciąża, okres karmienia piersią, 
 • choroby serca, zaburzenia krążenia, 
 • przyjmowanie leków przeciwzapalnych, dermatozy, choroby skóry, otwarte rany,
 • skłonność do powstawania bliznowców.

119efekt-hifu-podbrodek.jpg

659hifu-efekty.jpg

855efekt-zabiegu-hifu-zuchwa.jpg

71hifu-efekt-zuchwa.jpg

196hifu-efety-zabiegu.jpg

32hifu-efekt-zuchwa-kobieta.jpg

789hifu-zuchwa.jpeg

606hifu-zabieg-mezczyzna.jpg

 

571hifu-cialo-efekty.png

506hifu-ramiona.png

 

Zostaw ocene:

Ocena:

Hifu

Okolice oczu

1500.00 zł

Zadzwoń

Linia żuchwy

2000.00 zł

Zadzwoń

Szyja

2000.00 zł

Zadzwoń

Dekolt

2500.00 zł

Zadzwoń

Cała twarz

3000.00 zł

Zadzwoń

Cała twarz + okolice oczu

3500.00 zł

Zadzwoń

Cała twarz z podbródkiem

3500.00 zł

Zadzwoń

Ciało

0.00 zł

Zadzwoń

Podbródek

1500.00 zł

Zadzwoń

Ramiona

0.00 zł

Zadzwoń
Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem