Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

Przekłuwanie ciała

Przekłuwanie ciała 

166studexsystem75.jpg

Dbanie o atrakcyjność swojego wyglądu od początków istnienia było główną przyczyną skłaniającą ludzi do ponoszenia większych lub mniejszych wyrzeczeń. Od zawsze bowiem ozdabialiśmy swoje ciało, by spodobać się innym, a przy tym wprawić się w lepsze samopoczucie. Wraz z upływem lat niewiele w tej kwestii się zmieniło. Zanim zdecydujesz się na posiadanie kolczyka, zobacz, w jaki sposób odbywa się przekłuwanie ciała, a także poznaj rodzaje piercingu.

Kolczykowanie ciała
Tradycja kolczykowania ciała jest bardzo długa, stanowi ono jeden z pierwszych sposobów jego ozdabiania. Już tysiące lat temu człowiek starał się umieścić posiadaną przez siebie biżuterię na stałe w ciele. O tym, jak bardzo skrajne może być chociażby przekłuwanie nosa przekonujemy się, zapoznając się z kulturą plemion żyjących z dala od cywilizacji. Na co dzień spotykamy się głównie z kolczykami w nosie, brwi albo języku. Znacznie rzadziej pojawiają się osoby, które decydują się na inne rodzaje piercingu. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na założenie kolczyków do ciała w sutkach, czy też będziemy chciały tylko przekłuć uszy, zabieg w obu przypadkach wyglądał będzie niemalże identycznie. Jest on dość prosty, ponieważ polega na przebiciu danej partii ciała igłą i włożeniu w powstałą dziurkę kolczyka.

102kolczyki-przekuwanie-uszu.jpg

Rodzaje piercingu
Wskazać można wiele rodzajów przekłuwania ciała, do których stosowane są odmienne kolczyki do piercingu. Odmiany piercingu wyróżnia się, biorąc przede wszystkim pod uwagę część ciała, którą poddajemy przekłuciu.

Zabieg przekłuwania ciała, czyli tzw. „piercingu” jest przerwaniem tkanek, czego konsekwencją jest powstanie małej rany skórnej, której właściwe zagojenie zależy w ogromnym stopniu od odpowiedniej pielęgnacji oraz od zachowania szczególnych zasad higieny. Poniżej zamieszczamy uwagi i zalecenie, które należy stosować po przeprowadzonym zabiegu:

 • Po zabiegu może dojść do drobnego krwawienia, zaczerwienienia i obrzęku o różnej rozległości wokół miejsca przekłucia.
 • Każda rana wiąże się z niebezpieczeństwem zakażenia. Aż do całkowitego wygojenia należy unikać kontaktu miejsc przekłutych z potencjalnymi źródłami infekcji np. z obcymi wydzielinami lub płynami ustrojowymi.
 • Nowo założony kolczyk wolno dotykać jedynie świeżo umytymi rękoma.
 • Zanieczyszczenia lub tworzący się strup należy usuwać jedynie przy użyciu plynów dezynfekcyjnych, następnie oczyszczając okolice rany środkiem antyseptycznym (np. Octanisept).
 • W trakcie przemywania rany zaleca się lekkie poruszanie noszonym kolczykiem. Sztyft lub kolczyk należy obracać wielokrotnie w ciągu jednego dnia.
 • W przypadku pzrekłucia wykonanego w obrebie jamy ustnej warg lub języka – konieczne jest płukanie jamy ustnej płynami antyseptycznymi lub ziołami (np. szałwia, rumianek). Płukanie jamy ustnej konieczne jest po kazdym posiłku.
 • Świeżo wykonane przekłucie powinno być dwa razy dziennie poddane stosownej pielęgnacji (oczyszczanie płynem antyseptycznym, poruszanie ozdobą).
 • Poza poruszaniem kolczykiem w kanale przekłucia, nie należy podejmować żadnych innych manipulacji w obrębie przekłutego miejsca aż do całkowitego wygojenia .
 • Sztyftu lub kolczyka nie należy zbyt wcześnie wyciągać ponieważ wytworzone w obrębie języka otwory maja tendencję do bardzo szybkiego zarastania.
 • W przypadku powstania obrzęków w obrebie jamy ustnej należy ssać kostkę lodu (np. przygotowaną z naparu szałwii, herbaty rumiankowej). Znaczny obrzęk języka utrzymuje się od 3 do 5 dni. Po upływie 2 tygodni mozna wymienić sztyft na krótszy.
 • Gojenie powinno trwać od 4 do 6 tygodni w zależności od rozmiarów ozdoby.
 • W przypadku zauważenia nieprawidłowego gojenia rany lub ewentualnych powikłań należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem dermatologiem.

Staranna pielęgnacja jest warunkiem koniecznym prawidłowego gojenia rany oraz zabezpiecza przekłute miejsce orzed różnego rodzaju powikłaniami.

Zostaw ocene:

Ocena:

Przekłuwanie ciała

Uszy

150.00 zł

Zadzwoń

Nos

200.00 zł

Zadzwoń

Pępek

250.00 zł

Zadzwoń
Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem