Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

Plasmage

 

Plasmage

175plasma-kobieta.jpg

 

Plasmage® jest urządzeniem medycznym wykorzystującym zjawisko plazmy. Generowana plazma jest czwartym stanem skupienia materii, składa się ze zjonizowanego gazu zawierającego elektrony i jony, ale całościowo jest neutralne. 

Wykorzystanie zjawiska plazmy w dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej jest niezwykłe. Innowacyjne osiągnięcie w medycynie estetycznej pozwala na wykorzystanie plazmy w procesach odmładzających i regenerujących skórę. Plasmage® umożliwia nieinwazyjne usuwanie zmian skórnych i innych niedoskonałości. Stała się alternatywą podczas leczenia schorzeń, poddawanych dotychczas zabiegom zakresu chirurgii plastycznej np. korekcja powiek (blefaroplastyka).

Zastosowanie plazmy w medycynie estetycznej

Zabiegi z wykorzystaniem plazmy pozwalają na bezinwazyjne usuwanie zmarszczek, przebarwień, niedoskonałości  zmian skórnych. Jest doskonałą alternatywą w leczeniu schorzeń, które dotychczas były likwidowane za pomocą skalpela. Szczególną zaletą zabiegów z wykorzystaniem plazmy jest to, że pacjenci już następnego dnia mogą normalnie funkcjonować, powracając do swojej codziennej aktywności.

Skuteczność zabiegów Plasmage®

Badania udowodniły, że efekt zabiegu jest widoczny niemalże natychmiastowo i jest porównywalny do zabiegu chirurgicznego, a czas rekonwalescencji znacznie krótszy, zaledwie kilka dni. Plazma doskonale radzi z oznakami starzenia się skóry, jest wskazaniem do likwidowania zmarszczek powstałych na skutek utraty włókien kolagenowych i elastylowych. Używana również jako jedna z metod liftingu twarzy. Kolejną grupą defektów, w przypadku których wykorzystanie plazmy przynosi bardzo korzystne rezultaty, jest niwelowanie wszelkich rodzajów wykwitów skórnych powstałych na skutek trądziku.

Ponadto zabiegi z wykorzystaniem Plazmy mają szerokie zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń takich jak: żółte kępki, plamy soczewicowate, plamy wątrobowe, bielactwo, włókniaki, blizny, rozstępy, brodawki. 

801plasma-urzadzenie_—_kopia.jpg

 

Zasada działania Plasmage®

Działanie Plasmage® opiera się na wytwarzaniu zjonizowanej materii, która przypomina gaz. Generowanie plazmy zachodzi za pomocą wyładowań elektrycznych, z duża gęstością energii, prowadząc do wzrostu temperatury w miejscu działania, w efekcie powodując kontrolowane odparowanie powierzchownych warstw skóry. Plazma generowana poprzez jonizację gazu wywołuje odnowienie tkanek powierzchniowych tworząc w ten sposób efekt liftingu. Plasmage® działa punktowo, precyzyjnie, dokładnie w miejscu poddawanym zabiegowi, bez dodatkowego oddziaływania na otaczające zdrowe tkanki, a co za tym idzie bez naruszania głębszych warstw skóry.

Co wyróżnia Plasmage®?

W trosce dbania o bezpieczeństwo, zmniejszenie powikłań wśród innych występujących na rynku technologii plazmowych, Plasmage® opracował jako pierwszy urządzenie wykorzystujące zjawisko plazmy umożliwiające pracę w trybie frakcyjnym. Dzięki tak unikatowemu rozwiązaniu, zabiegi stają się bezpieczne, skutecznie a zarazem bardzo precyzyjne. 

Zalety technologii Plasmage®

 • Zaletą technologii Plasmage jest jej skuteczność w momencie, kiedy inne metody takie jak np. laser, czy elektrochirurgia nie są możliwe do przeprowadzenia bądź efekt po tych zabiegach byłby niezadowalające.
 • Atutem urządzenia Plasmage® jest jego nieduży rozmiar, przez co jest bardzo mobilne. Zaopatrzone jest w głowicę wielofunkcyjną, dzięki której przeprowadzane są zabiegi. 
 • Sześciostopniowa możliwość precyzyjnej regulacji natężenia energii, zostaje dopasowywana indywidualnie, ze względu na rodzaj zmiany oraz jej wielkości. 
 • Urządzenie pracuje w czterech trybach począwszy od pojedynczego, a skończywszy na wielokrotnym.

Tryby pracy Plasmage® 

627opis-technologii-plsma.png

Wskazania do zabiegu Plasmage®:

 • Nieinwazyjna plastyka powiek –  blefaroplastyka; (plastyka powiek górnych, plastyka powiek dolnych)
 • Niwelowanie zmarszczek zlokalizowanych nad  górną wargą – tzw. „zmarszczek palacza”
 • Niwelowanie wiotkiej skóry w okolicy kolan i łokci 
 • Leczenie hiperkeratozy, czyli nadmiernego rogowacenia naskórka
 • Lifting twarzy;
 • Likwidacja rozstępów
 • Usuwanie blizn;
 • Peeling plazmowy
 • Leczenie wspomagające w trądziku 
 • Leczenie brodawek oraz innych zmian skórnych (żółtaki, włókniaki)
 • Redukowanie przebarwień skóry
 • Plamy soczewicowate
 • Kępki żółte
 • Niwelowanie fizjologicznych przebarwień skóry ( plamy wątrobowe, bielactwo)
 • Usuwanie drobnych zmian na skórze

Efekty zabiegu Plasmage®

701efekty-zabiegu-plsmage-powieki.jpgPlasmage® jest nieinwazyjną alternatywą w stosunku do zabiegów chirurgicznych. Efekty oraz skuteczność tej metody porównywana jest do samych procedur chirurgii plastycznej, zabieg ten jest bezinwazyjny. Obecnie jest to najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy zabieg na opadające powieki. Zaletą zabiegu Plasmage® jest bardzo duży poziom bezpieczeństwa: 

 • nie powoduje uszkodzeń głębszych warstw skóry, 
 • nie powoduje krwawienia,
 • nie powoduje głębokiej ingerencją w tkanki,

Efekty zabiegu Plasmage® zauważalne są niemalże natychmiast po zakończeniu zabiegu. Efekt końcowy zabiegu widoczny jest po ustąpieniu podrażnień, które mogą pojawić się bezpośrednio po zakończonej procedurze zabiegowej. Okres rekonwalescencji po zabiegu jest niedługi. Na drugi dzień po zabiegu możliwy jest powrót do codziennej aktywności. 

Blefaroplasma – plastyka powiek przy wykorzystaniu PLASMAGE® może zostać zdefiniowana jako nieinwazyjny zabieg na powiekach, wypływający na poprawę zaburzonych funkcji, rekonstruuję deformację, poprawiający wygląd. Może być zabiegiem naprawczym bądź kosmetycznym (estetycznym).

Zwiotczenie powiek, znaczne opadanie nadmiaru skóry spod górnych rzęs (pseudo-opadanie powiek) oraz chirurgicznie wywołane zwiotczenie powiek jako następstwo naprawienia opadających powiek.

Nabyte opadanie powiek, wywołane rozejściem, naciągnięciem, bądź zerwaniem się rozcięgna dźwigacza. Rozcięgnowe zwiotczenie powiek jest znane jako pod pojęciem ptoza/opadanie powiek inwolucyjne u osób u których zmiany anatomiczne spowodowane są wiekiem. Opadanie linii brwi do takiego stopnia że nadmiar tkanki nachodzi na górną powiekę. Plazma generowana przez jonizucjący gaz wywołuje odnowienie powierzchniowych tkanek, wywołując w ten sposób efekt liftingu.

277plasmage-przed-i-po.jpg

Przebieg zabiegu

  Przy odpowiednim przygotowaniu pacjenta do zabiegu, procedura przebiega bezboleśnie i bez wystąpienia krwawienia. Zabieg jest bezbolesny, w celu zwiększenia komfortu pacjenta, przed zabiegiem zaleca się nanieść znieczulenie w miejscu poddawanym zabiegowi. Czas przeprowadzenia zabiegu uzależniony jest od obszaru zabiegowego oraz rozległości zmian. W przypadku, gdy zabieg przeprowadzany jest w okolicy powiek, jest on przeprowadzony przy zachowaniu pełnej ich ruchomości. Praktycznie zabieg nie wiąże się z zagrożeniem pojawienia się powikłań. 

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu?654przed-i-po-plazma.jpg

Działania niepożądane po zabiegu są nieszkodliwe i ustępują w krótkim czasie, u niektórych pacjentów może wystąpić niewielki obrzęk leczonej powierzchni. Bezpośrednio po zabiegu pojawia się delikatne podrażnienie, obrzęk i strupki ustępujące całkowicie po 7 – 10 dniach. Na drugi dzień można powrócić do codziennej aktywności. Po zabiegu pacjent zostaje poinformowany o zaleceniach pozabiegowych przez osobę wykonującą zabieg. 

Zalecenia pozabiegowe

Aby zapobiec niekorzystnym działaniom należy odpowiednio pielęgnować skórę po zabiegu, zaleca się mycie twarzy delikatnymi niepodrażniającymi środkami, nakładania kompresów nasączonych roztworem soli fizjologicznej (0,9% NaCl), stosowania jałowej wazeliny kilkakrotnie w ciągu dnia, aż do całkowitego wygojenia oraz stosowanie kremów przyśpieszających procesy regeneracyjne skóry  np. Zinalfat. Chronić skórę twarzy używając filtrów przeciwsłonecznych, unikać ekspozycji na słońce i solarium.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Ciąża i okresie karmienia piersią
 • Aktywne stany zapalne i infekcyjne skóry
 • Osoby cierpiące na schorzenia skóry
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Rozrusznik serca
 • Implanty w obszarze miejsca przeprowadzenia zabiegu
 • Pacjenci w trakcie leczenia lekami przeciwzakrzepowymi
 • Nowotwory złośliwe (rak skóry, czerniak)

Efekty zabiegu 

352plazma-efekty-przed-i-po.jpg

118plazma-powieki-przed-i-po.jpg

444efekty-przed-i-po-zabiegu-plasmage.jpg

Zostaw ocene:

Ocena:

Plasmage

Górna powieka

800.00 zł

Zadzwoń

Dolna powieka

600.00 zł

Zadzwoń

Górna +dolna powieka

1200.00 zł

Zadzwoń

Zmarszczki palacza wokół ust

800.00 zł

Zadzwoń

Usuwanie blizn potrądzikowych

od 300.00 zł

Zadzwoń

Usuwanie znamion

od 0.00 zł

Zadzwoń

Usuwanie brodawek

0.00 zł

Zadzwoń

Peeling plazmowy twarzy

500.00 zł

Zadzwoń

Zmarszczki przy uszach

600.00 zł

Zadzwoń

Usuwanie żółtych kępek

0.00 zł

Zadzwoń

Likwidacja wiotkiej skóry wokół łokci

600.00 zł

Zadzwoń

Likwidacja wiotkiej skóry wokół kolan

800.00 zł

Zadzwoń

Rozstępy

0.00 zł

Zadzwoń
Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem