Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

Nici Aptos

NICI Aptos 

238aptos.png

Metoda odmłodzenia Aptos została odkryta na początku XXI wieku, do dnia dzisiejszego systematycznie się rozwija i udoskonala, przedstawiając szeroką gamę możliwości korygowania aptoz- opadających tkanek miękkich, przywracając pierwotne ich położenie. Miejsca ze stosunkowo cienką skórą bądź niewielką warstwą tkanki tłuszczowej wymagają ostrożnego i delikatnego opracowania, dzięki technologii Nici Aptos jest to możliwe.

Bezpieczeństwo i Skuteczność Nici Aptos

Ogromne doświadczenie i zgromadzenie wiedzy naukowej przez wybitnych lekarzy, podczas długoletnich badań nad technologą Aptos w implantowaniu nici, pozwoliło na opracowanie rewelacyjnego produktu przeznaczonego do armirowania twarzy, ciała i delikatynych obszarów- Aptos Excellence. 

Technologia nici Aptos poprzez zastosowanie gęsto utkanych nici pozwala stworzyć z nici podskórne rusztowanie tkanek miękkich tworząc tzw. pancerz ochronny.

Efekt osiągnięty po zabiegu z łatwością może być porównywalny z interwencją chirurgiczną, natomiast technika zabiegowa jest znacznie prostsza, porównywalna do iniekcji. Jest niezwykle ekonomiczna, jedno opakowanie nici Excellence Visage umożliwia opracowanie policzków po obu stronach twarzy (łącznie 20 linii).

Z czego są wykonane Nici Aptos?

Nici składają się między innymi z kwasu polimlekowego (L-lactic), wywołujący dodatkowy efekt odmłodzenie, aktywując rewitalizację skóry oraz spowalniając proces starzenia. Nici Caprolac ulegają wchłonięciu w czasie 360 dni. 

Czym się wyróżnia technika Aptos?

Innowacyjność-udoskonalona struktura nici poprzez modyfikację grubości mikrowypustek, ich rozmieszczenia wzdłuż nici i kąta mocowania. Zmiany te przyczyniły się do wzmocnienia nici, ich aplikacja jest jeszcze bardziej efektywna. Stworzony został nowy rodzaj nici z supełkami, przeznaczony do armirowania twarzy i ciała w miejscach, gdzie jest bardzo cienka skóra i niewielka ilość tkanki tłuszczowej. 

 

Co wyróżnia Nici Aptos?

 • Natychmiastowy rezultat. Efekty zauważalne są natychmiast po zabiegu. Skóra jest bardziej gładka i elastyczna. Z czasem efekt zabiegu wzmacnia się i rezultaty utrzymują się do 2 lat. 
 • Krótki okres rekonwalescencji. 
 • Minimalna ingerencja. Inwazyjność zabiegu po raz pierwszy została ograniczona do minimum. Korekcja twarzy może zostać przeprowadzona z 1 punktu wkłucia, nie pozostawiając żadnych śladów po zabiegu. 
 • Brak ryzyka uszkodzenia tkanek. Specjalnie opracowane na potrzeby nici z serii Excellence minikaniule zakończone w zaokrąglony koniec,  które przenikają bez uszkodzenia tkanki. 
 • Długość nici 15 cm umożliwiają wprowadzenie igły na granicy linii włosów, przez co miejsce wkłucia bezpośrednio po zabiegu jest niewidoczne.

 

Dla kogo są przeznaczone zabiegi z zastosowaniem Nici Aptos?

Metody Aptos dedykowane są zarówno kobietom jak i mężczyznom. Osobom uprawiającym aktywny tryb życia, które oczekują krótki okres rekonwalescencji po zabiegu odmładzającym. 

 

Jakie są wskazania do zastosowania Nici Aptos?

 • Obwisła starzejąca się skóra twarzy
 • Głębokie zmarszczki gładzizny, lwa zmarszczka,
 • Kurze łapki, zmarszczki mimiczne
 • Utracony owal twarzy
 • Obwisłe chomiki
 • Opadające kąciki ust, brwi
 • Wiotka skóra na szyi, dekolcie, piersiach, ramionach, udach
 • Skóra pozbawiona jędrności

 

Jakie są rodzaje Nici Aptos?

Technologia Nici Aptos posiada w swojej ofercie dziewięć różnych kategorii nici bioabsorbowalnych oraz pięć rodzajów nici stałych wykonanych z polipropylenu. 

 

EXCELLENCE BODY  

Bioabsorbowalne nici zaopatrzone w mikrowypustki do odmładzania.

Aptos oferuje wchłanialne nici Excellence Body przeznaczone do zabiegów liftingujących oraz modelowania I odmładzania ciała. W odróżnieniu od wszystkich innych nici dostępnych na rynku przeznaczonych do rewitalizacji ciała, to nici Aptos Excellence Body przeznaczone są do liftingowania tzn. unoszenia tkanek. W okresie czasu 1-1,5 roku po implantacji nici, ulegają one całkowitemu rozpuszczeniu uwalniając kwas polimlekowy, zadaniem którego jest dodatkowa rewitalizacja tkanek I wzmocnienie ich struktury. Efekt utrzymuje się ok. 2 lata.

 

  912excellence_body_breast-new-300x211.jpg234excellence_body_belly-new-300x199.jpg

53excellence_body_legs-new.jpg

 

Co wyróżnia i jakie jest zastosowanie Nici Excellence Body?

Nici Excellence Body implantowane są w bardzo przyjazny zarówno dla pacjenta jak I lekarza sposób. Zaopatrzone są w tępo zakończone kaniule, nie uszkadzające tkanek. Każda nić ma długość 25 cm. Nici zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o odmładzaniu skóry, szczególnie uwzględniając struktury skóry oraz tkanki podskórnej. Implantacja długiej nici – 20 cm z mikrowypustami umożliwia na przestrzenne armirowanie (tworzenie podskórnego stelażu z nici) obszarów pozbawionej jędrności skóry, w których profilaktyka przeciwko opadaniu skóry i tkanek miękkich– antiptosis – jest wskazana. 

Wykorzystanie nici Aptos Excellence Body wzmacnia tkanki, czyniąc je gładkimi i elastycznymi, wpływają na poprawę ich jakość, co szczególnie zalecane jest u osób posiadających grubą skórę lub obszary ciała zajęte cellulitem. 

Aptos Excellence Body umożliwiają ekonomiczne dopasowanie do oczekiwań, potrzeb każdego obszaru zabiegowego tj, lifting wewnętrznej strony ud I ramion, unoszenie, modelowanie I zagęszczenie piersi, wygładzenie fałdów nadkolanowych.

Zabiegi z zastosowaniem nici Excellence Body są bezpieczne, proste do przeprowadzenia, gwarantujące satysfakcję pacjentów z problemem utraty jędrności, opadaniem tkanek I zmniejszeniem tkanki tłuszczowej w wyżej wymienionych obszarach, w których często nie ma możliwości zaproponowania skutecznej, alternatywnej metody. 

Obszary zabiegowe: 

 • wewnętrzna strona ud, 
 • wewnętrzna strona ramion, 
 • brzuch, 
 • biust

EXCELLENCE CONTOUR 

Biowchłanialne nici z węzełkami przeznaczone do odmładzania skóry

Innowacyjny rodzaj nici o znacznie cieńszej strukturze od tradycyjnych nici Aptos. Posiadają szczególną formę na kształt węzełków zamiast mikrowypustów. Specjalne węzełki umocowując się w tkance miękkiej zabezpieczają nić uniemożliwiając jej przesuwanie. 

 

Co wyróżnia i jakie jest zastosowanie Excellence Contour?

Nici Excellence Contour mają wpływ na stymulację fibroblastów do produkcji nowego kolagenu jak również procesu neoangiogenezy czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych. Tworzą się także tkanki włókniste wpływające na mocowanie skóry we właściwym jej położeniu. Wykorzystanie tych nici wskazane jest w korekcji zmian powstałych na skutek procesu starzenia się skóry, w szczególnie w delikatnych obszarach ust, oczu, dekoltu i szyi, może być również z powodzeniem wykorzystana w dowolnym obszarze zabiegowym na ciele.404excellence_contour-nici-aptos.jpg

Obszary zabiegowe: 

 • okolice oczu, 
 • okolice ust, 
 • podbródek, 
 • szyja, 
 • dekolt

EXCELLENCE ELEGANCE 

Bioabsorbowalne nici zaopatrzone w mikrowypustki przeznaczone do armirowania tkanki miękkiej

378excellence-elegance-nici-aptosng.png

Excellence Elegance zastosowanie tych nici jest niechirurgicznym liftingujacym zabiegiem okolic twarzy lub ciała. Nici Typu Light Lift (z ułożonymi w sposób tradycyjny mikrowypustami), przeprowadzany jest w celu korekty zmian, powstałych w skutek efektów starzenia. Technika ta jest pierwszą spośród metod  Aptos pozwalającą na armirowanie tkanki miękkiej.

Bioabsorbowalna nić z mikrowypustami implantowana jest podskórnie w tkance miękkiej z minimalną ilość punktów nakłucia. Wprowadzana jest przez specjalną igłę prowadnicę do właściwego punktu.

Lekarz indywidualnie dobiera obszar implantacji nici oraz ich ilość w zależności od potrzeb pacjenta. 

Obszary zabiegowe: 

 • twarz, 
 • szyja, 
 • brzuch, 
 • wewnętrzna strona ud, 
 • wewnętrzna strona ramion

EXCELLANCE VISAGE 

Bioabsorbowalne nici z mikrowypustkami przeznaczone do odmładzania 

349excellence-visage-nici-aptos-odmlodzenie.png

Excellance Visage to prekursor w małym stopniu inwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Implantowane za pomocą kaniuli nici wyposażone zostały w specjalne, nowego typu wypustki, mocowane naprzeciwko siebie, w ten sposób tworząc spiralę wokół nici. Dzięki specjalnie opracowanej technologii unikalne, opatentowane nici linii Excellence Visage wyposażone są w wypustki, które gwarantują precyzyjną przyczepność w tkankach (nagrodzone Perłą Dermatologii Estetycznej 2013 w kategorii ,,Niechirurgiczny Lifting’’) pomimo wprowadzenia po linii prostej, umożliwiając przemieszczenie tkanek, w celu naprowadzenia ich na właściwe miejsce.

Co wyróżnia i jakie jest zastosowanie Excellence Visage?

Każda wypustka na nici jest skierowana w odwrotnym kierunku do poprzedzającej wypustki, dzięki czemu zostają mocno osadzone w hipodermie, grupując w ten sposób tkankę w każdej mikro sekcji nici. Nici dłuższe 15 cm umożliwiają korygowanie wszystkich obszarów twarzy. Odpowiednia technika implantacji, prawidłowo zaznaczone wektory, umożliwiają skutecznie walczyć z newralgicznymi oznakami starzenia takimi jak np. „chomiki” Punkt wprowadzenia może zostać wykonany w niewidocznym miejscu przy przedłużeniu linii oka lub na granicy linii włosów. 

Nić znajduje się w kaniuli, zaopatrzona wraz z nowym typem mikrowypustów, umożliwia dwa podskórne przejścia. Cały komplet nici umożliwia zaimplantowanie nici w 10 liniach po obydwu stronach twarzy.

Obszary zabiegowe: 

 • brwi, 
 • obszar kości policzkowej, 
 • żuchwa, 
 • szyja 

Jak należy przygotować się przed zabiegiem

 • Na tydzień przed planowanym zabiegiem zaleca się stosowanie suplementacji arniki i witaminy K i C. 
 • Na tydzień przed zabiegiem  zaprzestać stosowanie leków rozrzedzających krew (aspiryna, kwas salicylowy itp.)
 • Co najmniej 48god. przed zabiegiem nie spożywać alkoholu.
 • W dniu zabiegu najlepiej przyjść na czczo lub po spożyciu lekko strawnych posiłków.
 • Przed zabiegiem unikać palenia papierosów lub spożywania mocnej kawy.

Jak wygląda procedura zabiegowa?

Zabieg jest wykonywany przez lekarza. Przed planowanym zabiegiem lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem odnośnie przebytych i aktualnych chorób w celu zakwalifikowania pacjenta do zabiegu. Podczas konsultacji jest omawiany cały przebieg zabiegu w celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjentowi. Objaśnia się pacjentowi przebieg procedury, jej oczekiwanych wyników, ryzyka i możliwych powikłań. Uzyskuje się pisemną zgodę pacjenta na zabieg.

Zabieg trwa 30-45 min, więc jest to stosunkowo krótka procedura zabiegowa. Procedurę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, które jest podawane w punktach wejścia i wyjścia nici. Nie wykonywane są żadne nacięcia, oraz nie wykonuje się szycia chirurgicznego. Pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort, jednak jest to objaw w pełni tolerowany. 

Mało elastyczna skóra, w niewielu przypadkach, może wymagać konieczności zastosowania kwasu hiauronowego w celu wyrównania podciągniętej powierzchni skóry. Efekty zabiegu mogą zostać udoskonalone przez inne zabiegi medycyny estetycznej jak np. toksyna botulinowa czy kwas hialuronowy.

Kiedy będą widoczne efekty i jak długo utrzymają się?

Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest po dwóch tygodniach. Zabieg z zastosowaniem nici Aptos eliminuje ryzyko wystąpienia blizn i nieoczekiwanych powikłań. Obszar zabiegowy może być tkliwy w dotyku i lekko opuchnięty. 

Efekt zabiegu nićmi  Aptos utrzymuje się od 12 do 24 miesięcy w przypadku nici bioabsorbowalnych. W przypadku nici stałych efekty utrzymują się do 5 lat.

Długotrwałość utrzymywania się efektów zabiegu jest kwestią bardzo indywidualną, uzależniony jest predyspozycji osobniczych oraz wielu innych czynników. 

Zalecenia po zabiegu:

 • W czasie pierwszych 6 godzin po przeprowadzonym zabiegu, stosować zimne okłady na obszar zabiegowy.
 • Pierwsze trzy doby zaleca się spanie na plecach.
 • Wizyta kontrolna po 7 dniach po zabiegu .
 • Osłona antybiotykowa na okres 5 dni po zabiegu.
 • W czasie 3 tygodni po zabiegu ograniczyć nadmierną mimikę twarzy, 
 • Unikanie wszelkiego ryzyka wystąpienia urazu twarzy, 
 • Włosy oraz twarz można myć bez żadnych przeciwwskazań, 
 • Unikać spożywania, żucia twardych produktów, nadmiernego i energicznego otwierania ust przez okres 4 tygodni po zabiegu. 
 • Przez okres miesiąca po zabiegu pacjent powinien unikać ekspozycji na promieniowania UV 
 • Nie korzystać z sauny czy basenu przez miesiąc.

Przeciwwskazania:

 • Zły stan zdrowia.
 • Ciąża i okres karmienia piersią.
 • Infekcje ( bakteryjne, wirusowe, grzybicze).
 • Zaburzenia krzepnięcia.
 • Choroby nowotworowe.
 • Choroby autoimmunologiczne.
 • Pacjenci z zaburzeniami osobowości i nierealistycznymi oczekiwaniami.
 • Zagrożenie bliznowcem.
 • Nadmierna tkanka tłuszczowa bądź cienka warstwa tkanki.
 • Alergia bądź udowodnione reakcje na używane do zabiegu biomateriały. 

 

 

 

Zostaw ocene:

Ocena:

Nici Aptos

Nici Aptos

od 300.00 zł

Zadzwoń
Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem