Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

Powiększanie ust

Powiększanie ust

Wydatne i pełne usta o regularnym kształcie są marzeniem nie jednej kobiety. Natura nie każdego obdarza chojnie zmysłowymi ustami, dlatego możesz podjąć decyzję o powiększeniu ust kwasem hialuronowym. Zabieg polecany jest również kobietom, u których z powodu upływu czasu zatracił się regularny kontur ust. 

642powiekszanie-ust.jpg

Wraz z biegiem czasu kontur naszych ust przybiera nieregularny kształt,  wtedy usta sprawiają wrażenie smutnego wyrazu twarzy. Dzieje się tak ponieważ kąciki ust zaczynają opadać ku dołowi. Nad górną wargą zaczynają pojawiać się zmarszczki, które niekorzystnie wpływają na wygląd twarzy. Przez to twarz wygląda starzej niż w rzeczywistości. Zmiany związane ze starzeniem się ust, powodują, że są one podatne na mikrouszkodzenia oraz tracą optymalny poziom nawilżenia i jędrność.

Optyczne powiększenie ust makijażem, jest nietrwałym sposobem, jeśli wargi są bardzo wąskie nie przynosi on pożądanych efektów. 

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie w skórze. Zasadnicza funkcja kwasu hialuronwego polega na wiązaniu wody oraz utrzymywanie odpowiedniego jej poziomu w tkankach, przez co skóra jest nawilżona. Z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego maleje, w konsekwencji czego skóra staje się wiotka i traci objętość. Kwas hialuronowy jest substancją umożliwiającą poprawę tego stanu. Zabieg powiększana ust przeprowadza się wykorzystując kwas hialuronowy, który używany jest do wypełniania zmarszczek czy powiększana piersi.

Zalety i efekty wypełnienia ust kwasem hialuronowym: 

⦁ Usta są pełniejsze

⦁ Kontur ust wyraźnie zaznaczony

⦁ Lepiej nawilżoneusta, efekt wyraźnego odmłodzenia 

⦁ Usta nabierają symetrii i głębszej barwy

⦁ Uwydatnianie lub powiększenie czerwieni wargowej

⦁ Poprawa i uwypuklenie konturu ust

⦁ Niwelowanie zmarszczek wokół ust. 

⦁ U osób, u których są wady wrodzone jak np. ‘’zajęcza warga’’ zabieg przywraca ich anatomię.

W przypadku kiedy kolor czerwieni wargowej jest mało intensywny, zaleca się wykonanie makijażu permanentnego w celu jego podkreślenia. W wyglądzie stają się bardzo naturalne i pełne. Kiedy usta są niesymetryczne zabieg umożliwia przywrócenia ładnego kształtu.

784powiększanie-i-modelowanie-ust.jpg

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Wykorzystanie kwasu hialuronowego przy prawidłowym podaniu jest bardzo bezpieczne co potwierdzają liczne badania naukowe. Substancja ta nie wymaga wykonywania testu uczulającego, ponieważ nie powoduje powstania alergii. Wykorzystywany kwas hialuronowy do powiększania ust to substancja syntetyczna pochodzenia niezwierzęcego, jest biokompatybilna z ludzkim organizmem i ulega biodegradacji po upływie określonego czasu. Preparaty na rynku dostępne są w różnych gęstościach. Producenci światowych marek preparatów kwasu hialuronowego to: Restylane, Emervel, Stylage, Neauvia, Sergiderm, Juviderm, Princess, Estolan, Filorga. Najlepsze preparaty wiodących producentów są całkowicie przyswajalne przez organizm, dzięki czemu nie wywołują efektów niepożądanych. 

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Powiększanie ust nie wymaga od pacjenta wcześniejszego przygotowania do zabiegu. Kwas hialuronowy w swoim składzie nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego, nie wywołuje reakcji alergicznych, oraz nie wymaga wcześniejszych testów uczulających. Podany do warg wiąże wodę i zwiększa objętość ust. Pacjenci ze skłonnością do występowania opryszczki powinni zażywać Heviran. 

Jak wygląda procedura zabiegowa preparatem na bazie kwasu hialuronowego? 

Wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego może być podany wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny. Zabieg nie jest skomplikowany Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której pacjent zostaje zakwalifikowany do zabiegu. Przed przystąpieniem do zabiegu, na usta nakładany jest preparat znieczulający w celu zapewnienia komfortu, zmniejszenia uczucia bólu mogącego wystąpić podczas zabiegu. Po upływie dziesięciu minut, lekarz przystępuje do wykonania zabiegu. Pacjentka nie odczuwa żadnego bólu. Kwas hialuronowy podawany jest cienką igłą i jest podawany w wybrane miejsca na ustach oraz wokół nich. W celu powiększenia ust podaje się kwas hialuronowy w czerwień wargową. Lekarz przed zabiegiem ustala oczekiwania pacjenta co do efektu końcowego, modeluje ich kształt, bardziej uwydatnia górną wargę np. układając je na wzór ‘’Paris lips’’.

Kiedy będą widoczne efekty?

Efekt końcowy zabiegu zależny jest od obszaru wprowadzenia kwasu hialuronowego, w zależności od powiększenia, wymodelowania czy podniesienia kącików ust. Efekty można zobaczyć od razu po zabiegu, natomiast efekt finalny jest widoczny po 7 dniach, ponieważ przez pierwszą dobę ustą są lekko opuchnięte od nakłuwania. Przez pierwszy tydzień po aplikowaniu kwasu hialuronowego dochodzi do intensywnego wiązania wody przez kwas hialuronowy.

Jak długo trwa zabieg?

Wstrzykiwanie kwasy hialuronowego trwa około 10 min. Po podaniu preparatu bardzo ważny jest masaż ust, aby równomiernie rozprowadzić preparat. Cały zabieg trwa około 30 min. Zabieg nie wpływa na wyłączenie pacjenta z codziennego funkcjonowania. 

Jakie mogą wystąpić objawy niepożądane?

Ważne jest, aby wyjaśnić pacjentowi, że obrzęk i zasinienie oraz lekki ból – to standardowe skutki uboczne, które prawie zawsze towarzyszą zabiegowi powiększania ust za pomocą wypełniaczy Niestety, nie każdy pacjent kliniki medycyny estetycznej jest osobą, która odpowiedzialnie traktuje swoje zdrowie. Dość często pacjenci zaniedbują zalecenia lekarza, z powodu braku wiedzy na temat możliwych konsekwencji. Dlatego ważne jest, aby wyjaśnić pacjentowi jakie mogą wystąpić skutki uboczne i powikłania po zastosowaniu wypełniaczy do powiększenia warg. Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić typowe objawy, skóra okolicy ust może być zaczerwieniona, może również wystąpić obrzęk, świąd. Skóra poddawana zabiegowi może być wrażliwa. W miejscach nakłucia mogą wystąpić małe krwiaki. Zmiany te ustępują samoistnie po kilku dniach.

W rzadkich przypadkach przy nie dostosowaniu się do zaleceń pozabiegowych lub przez źle wykonany zabieg może dojść do reakcjii alergicznej czy zapalnej, z tworzeniem ziarniniaków i torebek włóknistych,  migracja żelu - wypełniacza..

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Cząsteczki kwasu hialuronowego wchłaniają się powoli. Kwas hialuronowy jest substancją biodegradowalną w związku z czym efekty zabiegu z czasem zanikają. Pacjent ma czas na zweryfikowanie decyzji o ponownym wykonaniu zabiegu. Utrzymywanie rezultatu powiększania ust to okres ok. 6-9 miesięcy, który zależy zarówno od predyspozycji osobniczej, intensywności mimiki ust jak i rodzaju wykorzystanego preparatu.. 

Jakie są zalecenia po zabiegu ?

⦁ Zastosowanie chłodzących kompresów na skórę ust w ciągu pierwszych 24 godzin po zabiegu; W celu zmniejszenia dyskomfortu po zabiegu powiększania ust oraz zmniejszenia nasilenia obrzęku i przyspieszenia zaniku krwiaków

⦁ Zastosowanie kojących kremów i maseczek, ale tylko zgodnie z zaleceniem lekarza. Należy stosować kremy i żele na bazie Arniki przyspieszające gojenie ust. 

⦁ Nie dotykać warg i obszaru wokół nich oraz unikać lizania warg, bo może spowodować to ich łuszczenie 

⦁ Nawilżanie skóry warg za pomocą specjalnych środków i ochrona ust przed działaniem światła ultrafioletowego

⦁ Należy pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu nie należy nakładać makijażu 

⦁ Nie stosować kosmetyków, które mogą powodować lub nasilać proces zapalny

⦁ Nie należy pić gorących napojów i alkoholu, spożywać pikantnych, twardych i bardzo słonych pokarmów, bo mogą one zwiększać obrzęk tkanek

⦁ Ograniczyć aktywne ruchy warg, w tym także ilość namiętnych pocałunków i seksu oralnego

⦁ W ciągu kilku tygodni po zabiegu, należy również unikać stosowania kremów z peelingiem i peelingu warg, oraz unikać korzystania z sauny, łaźni i solarium

⦁ Nie wystawiać miejsc poddanych zabiegowi na intensywne ciepło (słońce, solarium) bądź zimno

⦁ Nie wolno palić papierosów przez pierwszą dobę

⦁ Wszelkie środki należy stosować wyjątkowo ostrożnie, aby nie uszkodzić skóry. 

Zaleceń po zabiegu powiększania ust należy przestrzegać nie tylko w celu zapobiegania powikłaniom, ale również w celu osiągnięcia możliwie najlepszych efektów po zabiegu. Odpowiedzialność za wynik spoczywa nie tylko na lekarzu ale również na pacjentowi. Operator zabiegu musi wypracować właściwe podejście do swojego pacjenta i przekonać go, aby zachowywał się zgodne z zaleceniami - to bardzo ważne!

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazań do zabiegu jest niewiele. Nie należy go wykonywać w przypadku: 

⦁ Choroby o podłożu autoimmunologicznym

⦁ Aktywnej opryszczki wargowej. 

⦁ Należy odłożyć powiększanie ust kiedy kobieta jest w ciąży i karmi piersią

⦁ Zapalenie, infekcje skóry

⦁ Tendencja do tworzenia się keloidów 

⦁ Uczulenie na lidocaine

193kwas-hialuronowy-strzykwaska-usta.jpg

Opis zabiegu:

Zabieg powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym trwa ok. 30 minut. Dla większego komfortu pacjenta przeprowadzany jest on w znieczuleniu (krem lub znieczulenie stomatologiczne). W celu powiększenia ust podaje się kwas hialuronowy w czerwień wargową. Lekarz przed zabiegiem ustala oczekiwania pacjenta co do efektu końcowego, modeluje ich kształt, bardziej uwydatnia górną wargę np. układając je na wzór ‘’Paris lips’’

Efekt

Uwydatnianie czerwieni wargowej, podkreśla i uwypukla kontur ust. W przypadku kiedy kolor czerwieni wargowej jest mało intensywny, zaleca się wykonanie makijażu permanentnego w celu jego podkreślenia. W wyglądzie stają się bardzo naturalne i pełne. Kiedy usta są niesymetryczne zabieg umożliwia przywrócenia ładnego kształtu. U osób, u których są wady wrodzone jak np. ‘’zajęcza warga’’ zabieg przywraca ich anatomię. Efekt zabiegu utrzymuje się ok. 4-8-12 miesięcy i zależy zarówno od intensywności mimiki ust jak i rodzaju wykorzystanego preparatu. 

Ryzyko

Po zabiegu mogą wystąpić siniaki, które łatwo jest zamaskować makijażem. Należy stosować kremy i żele na bazie Arniki przyspieszające gojenie ust. Pacjenci ze skłonnością do występowania opryszczki powinni zażywać Heviran. 

Zalecenia po zabiegu powiększenia ust: co należy wyjaśnić pacjentowi.

Jakie powikłania mogą pojawić się po zabiegu powiększania ust.

Niestety, nie każdy pacjent kliniki medycyny estetycznej jest osobą, która odpowiedzialnie traktuje swoje zdrowie. Dość często pacjenci zaniedbują zalecenia lekarza, z powodu braku wiedzy na temat możliwych konsekwencji. Dlatego ważne jest, aby wyjaśnić pacjentowi jakie mogą wystąpić skutki uboczne i powikłania po zastosowaniu wypełniaczy do powiększenia warg:
• silny ból;
• obrzęk tkanek i siniaki;
• reakcje zapalne, z tworzeniem ziarniniaków i torebek włóknistych;
• reakcje alergiczne;
• migracja żelu - wypełniacza.

Ważne jest, aby wyjaśnić pacjentowi, że obrzęk i zasinienie oraz lekki ból – to standardowe skutki uboczne, które prawie zawsze towarzyszą zabiegowi powiększania ust za pomocą wypełniaczy.
Co można polecić pacjentowi po zabiegu powiększania ust
W celu zmniejszenia dyskomfortu po zabiegu powiększania ust oraz zmniejszenia nasilenia obrzęku i przyspieszenia zaniku zasinienia, pacjentowi można zalecić:
• zastosowanie chłodzących kompresów na skórę ust w ciągu pierwszych 24 godzin po zabiegu;
• zastosowanie kojących kremów i maseczek, ale tylko zgodnie z zaleceniem lekarza.

Wszelkie środki należy stosować wyjątkowo ostrożnie, aby nie uszkodzić skóry. Powyższe zalecenia pomogą szybko zlikwidować obrzęk i przyspieszą wchłanianie podawanych środków, po których pacjent będzie w stanie w pełni docenić efekt zabiegu. Niezbędne jest również nawilżanie skóry warg za pomocą specjalnych środków i ochrona ust przed działaniem światła ultrafioletowego.

Czego absolutnie nie wolno robić po zabiegu powiększenia ust za pomocą wypełniaczy

W ciągu pierwszych dni po zabiegu powiększania ust z zastosowaniem wypełniaczy pacjent nie powinien:
• dotykać warg i obszaru wokół nich oraz unikać lizania warg, bo może spowodować to ich łuszczenie;
• stosować kosmetyków, które mogą powodować lub nasilać proces zapalny;
• pić gorących napojów i alkoholu, spożywać pikantnych, twardych i bardzo słonych pokarmów, bo mogą one zwiększać obrzęk tkanek;
• ograniczyć aktywne ruchy warg, w tym także ilość namiętnych pocałunków i seksu oralnego.
W ciągu kilku tygodni po zabiegu, należy również unikać stosowania kremów z peelingiem i peelingu warg, oraz unikać korzystania z sauny, łaźni i solarium.

Zaleceń po zabiegu powiększania ust należy przestrzegać nie tylko w celu zapobiegania powikłaniom, ale również w celu osiągnięcia możliwie najlepszych efektów po zabiegu.
Odpowiedzialność za wynik spoczywa przede wszystkim na lekarzu, który wykonał zabieg. Musi on więc wypracować właściwe podejście do swojego pacjenta i przekonać go, aby zachowywał się zgodne z zaleceniami - to bardzo ważne!

Efekty zabiegu przed i po 

1131.png

02.png

9473.png

3344.png

555.jpg

3927.jpg

295photo_2021-04-28_22-09-36_(2).jpg

223photo_2021-05-05_11-03-47.jpg

772photo_2021-05-30_17-23-23.jpg

420photo_2021-05-31_20-42-56.jpg

171photo_2021-06-20_13-37-55.jpg

961photo_2021-09-11_14-24-22_(2).jpg

916photo_2021-09-12_21-58-33.jpg

945photo_2021-09-12_21-58-34.jpg

771photo_2021-09-09_17-24-27.jpg

663photo_2021-09-09_17-24-28.jpg

72photo_2021-09-12_12-32-44.jpg

0photo_2021-09-12_12-49-09.jpg

206photo_2021-09-12_12-49-08.jpg

548photo_2021-09-14_17-45-03.jpg

Zostaw ocene:

Ocena:

Powiększanie ust

Powiększanie ust

1000.00 zł

Zadzwoń
Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem