Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

Główne przyczyny skóry tłustej

Główne przyczyny skóry tłustej

 

 Tłusta skóra jest nieuniknioną konsekwencją aktywności gruczołów łojowych. Ponadto osoby ze skórą tłustą mają grubą warstwę martwego naskórka. Zgrubienie górnej warstwy naskórka zachodzi pod wpływem kwasów tłuszczowych. W tym samym czasie rozszerzone ujścia mieszków włosowych stają się szerokie i otwarte. 

Zwiększone wydzielanie sebum jest spowodowane podstawowymi cechami skóry i może również wystąpić na tle innych zaburzeń. Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo, co powoduje tłustą skórę twarzy i jakie są tego konsekwencje.

Czynniki chorobotwórcze skóry tłustej

Problem i cera tłusta występuje u kobiet i młodych mężczyzn. W tym przypadku skóra ma szarawy odcień, wyraźny połysk, szorstką powierzchnię, nierówną fakturę. Na skórze widać zaskórniki otwarte i zamknięte. Zimą tłusta skóra staje się trochę suchsza, a problemy te nie są tak zaognione. Konsekwencją tłustej skóry jest rozwój łojotoku, a także trądziku. Jednocześnie istnieją pewne czynniki chorobotwórcze.

Czynniki chorobotwórcze w rozwoju skóry tłustej:

• nadprodukcja łoju,
• hiperkeratoza mieszkowa,
• aktywność mikrobiologiczna,
• proces zapalny,

Główne przyczyny tłustej skóry

Zwiększeniu ilości sebum towarzyszą zmiany stężenia kwasu linolowego, który jest nienasyconym kwasem tłuszczowym i niezbędnym składnikiem strukturalnym dowolnej błony komórkowej, zmienia się w sebum. Wraz ze spadkiem stężenia kwasu linolowego w sebum zmniejsza się jego kwasowość, co prowadzi do zmiany przepuszczalności nabłonka i zaburzenia funkcji bariery nabłonka.
Takie zmiany stwarzają korzystne warunki dla wzrostu mikroorganizmów wewnątrz mieszków włosowych i na powierzchni skóry. W procesie życiowej aktywności mikroorganizmy z udziałem lipaz wykorzystują one sebum, co prowadzi do zwiększenia stężenia wolnych kwasów tłuszczowych w składzie łoju, jak również do zmniejszenia właściwości bakteriobójczych i grzybobójczych skóry.

49skora-tlusta.jpg

Przyczyny tłustej skóry:

• nadmiar w diecie słodkich, pikantnych, tłustych potraw,
• stosowanie kosmetyków ze składnikami mającymi właściwości komadogenne,
• zbyt częste wykonywanie peelingów,
• wysoki poziom testosteronu,
• zaburzenia metaboliczne,
• dziedziczność,
• niekorzystne warunki środowiskowe, 

W wyniku zaburzeń rogowacenia w górnej części mieszków włosowych gromadzi się sebum gruczołu łojowego w mieszku włosowym. W tym samym czasie powstają mikro-zaskórniki, a następnie zamknięte i otwarte zaskórniki. Bakterie aktywnie zaczynają się namnażać w zaskórnikach, w wyniku czego mediatory zapalne są uwalniane i prowokują rozwój procesów zapalnych w skórze właściwej.

Zapobieganie przyczynom skóry tłustej, a także regularna pielęgnacja i oczyszczanie skóry tłustej może pomóc skórze wyglądać zawsze pięknie i zdrowo. Dlatego bardzo ważna jest regularna wizyta u kosmetologa w celu dopasowania odpwoedniej pielęgnacji gabinetowej, ale równie szereg zaleceń do pielęgnacji domowej. 

 

Proponowane zabiegi kosmetyczne dedykowane do cery tłustej: 


Laserowy peeling węglowy- Skóra już po jednym zabiegu jest widocznie rozjaśniona, rozszerzone ujścia mieszków włosowych (pory) zostają oczyszczone, koloryt skóry zaczyna się ujednolicać. Każdy zabieg wpływa na zmniejszenie rozszerzonych ‘’porów’’ oraz na zmniejszenie ilość wydzielanego sebum. Zaletą peelingu węglowego jest zmniejszenie stanów zapalnych powstałych w przebiegu trądziku. Oprócz właściwości głęboko oczyszczających laserowy peeling węglowy pobudza komórki do wytwarzania nowych prawidłowych włókien kolagenowych, które odpowiadają za właściwą gęstość i jędrność skóry.

396peeling-weglowy.jpg

 

Mikodermabrazja diamentowa - Jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę kondycji oraz elastyczności skóry tłustej, Ta, jedna z technik mechanicznego złuszczania skóry, polega na delikatnym i jednocześnie bardzo precyzyjnym ścieraniu naskórka – warstwa po warstwie, aż do osiągnięcia pożądanego efektu. 

498mikrodermabrazja-diamentowa.jpg


Peeling chemiczny- Zastosowany na skórę twarzy kontroluje i normalizuje ilość wydzielanego sebum. Mechanizm działania pomimo opóźnionego złuszczania warstwy rogowej naskóra, przenika do mieszka włosowego i wpływa na bakterie Propionibacterium Acne. W ten sposób zapobiega występowaniu u osób z tłustą skórą stanów zapalnych, zaskórników, trądziku grudkowego czy zapalenia mieszka włosowego. Ponadto, zmniejsza rozszerzone ujścia mieszków włosowych.

813peeling-chemiczny.jpeg 


Cosmelan – Jest to zabieg działający na przebarwienia, ale także na przywrócenie równowagi skórze tłustej i mieszanej, w tym zmniejszenie widoczności rozszerzonych ‘’porów’’. Zabieg Cosmelan ma również działanie odmładzające, wygładza drobne zmarszczki i sprawia że skóra staje się młodsza.

598cosmelan.jpg • Fototerapia IPL- Jest to zabieg z wykorzystaniem intensywnie pulsującego światła, które naturalnie pobudza komórki skóry do ich odnowy. Zabieg skierowany na terapię przeciwtrądzikową, świetnie reguluje poziom wydzielania sebum, zwęża rozszerzone pory, a także działa na skórę antybakteryjnie.

 

405zabieg-ipl-twarz.jpg

 

Data: 2019-02-26 13:58:34

Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem