Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

Odmładzanie frakcyjne - zabieg laserem frakcyjnym CO2

Odmładzanie frakcyjne - zabieg laserem frakcyjnym CO2

Nowoczesna technologia mocno wkroczyła w nasze codzienne życie. Wiele rzeczy, które zaledwie dziesięć lat temu mogły się dziś wydawać absurdalne, stanowi integralną część zwykłego sposobu życia. Zabiegi z wykorzystaniem laserów w medycynie estetycznej są dziś bardzo skuteczne, a laser jest szczególnie skuteczny w korygowaniu niedoskonałości skóry.

Jakie są zalety tej metody i jakich rezultatów można się spodziewać po jej zastosowaniu ?

Odmładzanie frakcyjne dla bezpiecznej korekty niedoskonałości skóry.

Technologia odmładzania frakcyjnego (termoliza optyczna skóry, frakcyjna fototermoliza) oparta jest na zastosowaniu lasera z dwutlenkiem węgla o długości fali 10 600 nm w trybie frakcyjnym . W tym trybie energia światła wiązki laserowej reprezentuje pojedyncze punktowe wiązki energii, które tworzą w głębokich warstwach skóry wiele mikrotermalnych stref uszkodzeń - kanałów ablacji, naprzemiennie z obszarami nienaruszonej tkanki.

 Frakcyjne odmładzanie pozwala bezpiecznie i skutecznie poprawić kondycję i wygląd skóry. W wyniku działania lasera zachodzą procesy odmładzania skóry: poprawia się koloryt skóry, eliminuje jej niedoskonałości.

Odmładzanie frakcyjne mechanizm ekspozycji na wiązkę laserową.

W ablacyjnym laserze CO2 o tej długości fali jedynym biologicznym składnikiem absorpcyjnym jest woda. Z powodu absorpcji energii wiązki laserowej, tkanki szybko się nagrzewają, w wyniku czego w każdej strefie mikrotermalnej na całej głębokości kanałów ablacyjnych zachodzi koagulacja białek komórek skóry właściwej i naskórka , a także struktur międzykomórkowych. Dalsze ogrzewanie prowadzi do odparowania wody z tkanek wraz z fragmentami zniszczonych komórek i struktur tkankowych, a następnie do powstania krateru ograniczonego przez skoagulowaną tkankę. W wyniku tego: rozwija się kontrolowany  stan zapaleny. Martwe komórki i struktury zewnątrzkomórkowe są fagocytozowane przez makrofagi. Ważne jest również, aby sąsiednie struktury nie zostały uszkodzone, a pozostałe ciepło jest równomiernie rozłożone w otaczających tkankach.

Główne efekty odmładzania frakcyjnego

Frakcyjna fototermoliza jest skuteczną procedurą która pozwala uzyskać wyraźny efekt odmładzający. Wśród głównych pozytywnych rezultatów odmładzania frakcyjnego jes:

·poprawa napięcia i gęstości skóry

· poprawa kolorytu

·eliminacja plam starczych i przebarwień na skórze

· wyrównanie powierzchni i eliminacja nierówności skóry

·uszkodzenie struktur tkanki łącznej w obszarze blizn, a także stymulacja późniejszego wzrostu zdrowych tkanek w tym obszarze.

Ważne zalety odmładzania skóry

Do głównych zalet odmładzania frakcyjnego  należą:

· możliwość dostosowania głębokości ekspozycji i liczby stref mikrotermalnych

·uszkodzenie tylko 20% leczonej powierzchni, w wyniku czego regeneracja komórek i przebudowa uszkodzonego obszaru następuje dość łatwo i szybko

niewielka liczba sesji: do odmłodzenia wystarczy niewiele procedur, do korekcji blizn i rozstępów - kilka sesji;

Zabieg laserem frakcyjnym CO2  to całkowicie bezpieczna procedura, która opiera się na delikatnym działaniu wiązek laserowych i zapewnia skuteczne usuwanie kosmetycznych wad skóry. Frakcyjna fototermoliza pomaga uzyskać wyraźny efekt odmładzający już po jednym zabiegu.

Data: 2019-10-22 12:21:24

Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem