Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

Struktura twarzy: Zrozum, w jaki sposób twarz się starzeje

Struktura twarzy: Zrozum, w jaki sposób twarz się starzeje

Starzenie się twarzy jest głębsze niż pojawiające się  zmarszczki i fałdy.

  Gdy starzejemy się i tracimy objętość twarzy, kontur twarzy zmienia się, skóra staje się szara, a młodzieńcze blaski blakną. Zrozumienie tego, jak zmienia się Twoja twarz w czasie, może pomóc Tobie i twojemu lekarzowi w podjęciu decyzji o najlepszych opcjach leczenia, które rozwiążą twoje indywidualne problemy.

CO TO JEST TRÓJKĄT MŁODOŚCI I ODWRÓCONY TRÓJKĄT?

Linie i zmarszczki są oznakami starzenia się, ale starzenie się również pojawia się pod skórą. Oznaki starzenia istnieją na każdej warstwie struktury twarzy. 

 
TRÓJKĄT MŁODOŚCI

W młodym wieku rysy twarzy są zdefiniowane i dobrze wyprofilowane. Jest to powszechnie określane jako trójkąt młodości. W miarę starzenia się trójkąt staje się odwrócony.

ODWRÓCONY TRÓJKĄT

W miarę starzenia się, zmiany w kości twarzy, tkanki miękkie opadają z powodu grawitacji, a skóra opada i opada w dół. Tkanka tłuszczowa przesuwa się, pod podbródkiem może odkładać się w widocznym miejscu, powodując pełnię między szyją i podbródkiem, znanym również jako "podwójny podbródek". 
Starzenie się jest indywidualne dla każdej osoby. Genetyka odgrywa ważną rolę w procesie starzenia się. Inne czynniki, takie jak ekspozycja na słońce i dieta mogą odgrywać rolę w określaniu, kiedy zaczyna się starzenie i jak szybko się rozwija.

 

STARZENIE SIĘ SKÓRY 

 

Skóra młodzieńcza jest  elastyczna, gładka, dobrze nawilżona i bogata w komórki, które odnawiają się stosunkowo szybko.

Wraz z wiekiem dochodzi do zaniku gruczołów zlokalizowany w obrębie twarzy, co powoduje mniejszą produkcję sebum, co przyczynia się do zmniejszenia wilgotności skóry. Tracimy kolagen i elastynę, co może prowadzić do powstawania zmarszczek mimicznych. Ze względu na powtarzający się ruch twarzy, zmarszczki  mimiczne ostatecznie stają się statycznymi liniami, które z czasem są wyryte w skórze. Dodatkowo może wystąpić zwiotczenie skory. 

Wiele czynników wpływa na sposób, w jaki starzeje się nasza skóra, w tym na styl życia i genetykę.


    Wybór stylu życia, taki jak ekspozycja na słońce, palenie tytoniu, spożywanie alkoholu, dieta i stres, może powodować brązowe plamy, szorstką skórę i zmarszczki, a także przedwczesny początek i progresję starzenia się
    Genetyka wpływa na wszystkie warstwy skóry i przyczynia się do przerzedzania, wysuszania i utraty elastyczności skóry podczas procesu starzenia

 

TKANKA TŁUSZCOWA A STARZENIE SIĘ

Tkanka  tłuszczowa znajdują się pod powierzchnią skóry i pomagają zapewnić objętość, kontur twarzy i pełnię.

Wraz z wiekiem  staje się cieńsze i opada. W rezultacie nasza twarz może nie wyglądać tak jak w naszej młodości. Wgłębienia mogą tworzyć się pod oczami, opadająca skóra może powodować głębsze linie wokół nosa i ust, luźna skóra może powodować zwiotczałą linię szczęki, a tłuszcz może gromadzić się pod brodą, powodując pełnię między szyją a podbródkiem ("podwójny podbródek") . 

 

MIĘŚNIE A STARZENIE SIĘ

Nasze mięśnie twarzy zlokalizowane są  pod tkanką tłuszczową. Są w powtarzającym się ruchu, gdy jemy, śmiejemy się, uśmiechamy się i marszczymy brwi.

Wraz z wiekiem utrata tłuszczu na twarzy w połączeniu z grawitacją i powtarzalną aktywnością mięśni może prowadzić do głębokich zmarszczek na twarzy. 

Mięśnie twarzy również słabną z biegiem czasu. Utrata napięcia mięśniowego i przerzedzenie skóry może sprawić, że twarz będzie miała luźny, obwisły wygląd. Nasza linia szczęki traci swój kontur, a nasz profil staje się mniej zdefiniowany.

 

KOŚCI A STARZENIE SIĘ  

Kości twarzy stanowią podstawę dla mięśni, tkanki tłuszczowej i skóry. Ta struktura kości daje nam unikalny kształt twarzy i kontur. Młodzieńcza struktura kości ma pełne i wysokie policzki - jak pokazano w trójkącie młodości - i zdefiniowane kości brwiowe i mniej zapadnięte okolice oczu.

Wraz z wiekiem dochodzi do utraty kości twarzy. Ten typ utraty kości zmienia wymiary i kontur twarzy, powodując powiększenie obszarów wokół oczu, zmniejszenie kąta nachylenia brwi i mniej wyrzeźbionej szczęki.

 

Data: 2019-02-26 13:58:40

Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem