Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

Bardzo sucha skóra dłoni - na ratunek przychodzi kwas hialuronowy

Bardzo sucha skóra dłoni - na ratunek przychodzi kwas hialuronowy

Pomimo faktu, że pacjenci zwracają szczególną uwagę na odmładzanie twarzy, często zaniedbują inne części ciała, zwłaszcza dłonie. Jednak odmładzanie rąk staje się coraz bardziej popularne. Odmładzanie rąk ma ogromne znaczenie dla pacjentów, ponieważ podobnie jak nasza twarz i szyja, stanowią one obszar ciała, który prawie zawsze jest wystawiony na działanie środowiska zewnętrznego , niezależnie od pory roku. To z kolei oznacza, że dłonie mogą bardzo wyraźnie pokazywać wiek , zwłaszcza jeśli pacjent ma bardzo suchą skórę na rękach.

Starzenie się skóry dłoni: dlaczego odmładzanie rąk staje się coraz bardziej istotne

W rzeczywistości, według badań przeprowadzonych przez American Society of Plastic Surgeons, wiek osoby można oszacować, patrząc tylko na jego ręce. Ważne jest, aby zrozumieć, że naskórek i skóra właściwa na dłoniach są cieńsze w porównaniu do większości obszarów twarzy. Z tyłu dłoni jest bardzo mało tłuszczu podskórnego, więc nawet niewielki spadek liczby włókien kolagenu lub elastyny doprowadzi do zauważalnej zmiany wyglądu dłoni. Zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne wpływają na starzenie się dłoni, a szybkość i zakres zmian z reguły zależą od genetyki konkretnego pacjenta. Niektóre z najczęstszych czynników zewnętrznych wpływających na stan dłoni: palenie nadużywanie alkoholu.

Starzenie się dłoni charakteryzuje się utratą objętości skóry, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Jest to również związane ze zwiększoną widocznością ścięgien i żył, a także plam starczych, szorstkości tekstury, utraty elastyczności skóry, przerzedzenia i wysuszenia. W głębszych płaszczyznach dochodzi do atrofii tłuszczu podskórnego, w wyniku czego stają się widoczne ścięgna. Tak więc celowe wstrzyknięcie wypełniacza skóry w płytkę powierzchniową pozwala na zamaskowanie żył i ścięgien , czyniąc je mniej widocznymi.

Jak wypełniacze pomogą, jeśli pacjent ma bardzo suchą skórę

Chociaż istnieje wiele opcji nawilżania bardzo suchej skóry dłoni, stwierdzono, że użycie wypełniaczy skórnych jest najbardziej skuteczne w tym celu, a także zapewnia przywrócenie utraty objętości i zmniejszoną widoczność zarówno ścięgien, jak i naczyń krwionośnych. Aby nawilżyć i odmłodzić bardzo suchą skórę dłoni, lepiej użyć albo wypełniaczy skórnych na bazie kwasu hialuronowego , które zapewniają nawilżenie skóry, albo wypełniaczy zawierających hydroksyapatytwapnia , ponieważ dodają objętości i wygładzają skórę, stymulując produkcję kolagenu.

Data: 2019-12-12 16:49:43

Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem