Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego przy wykorzystaniu lasera Nd:YAG w technologii Q-Switch to jedyna bezpieczna metoda umożliwiające całkowtą redukcję pigmentu w skórze. Laser typu Q-Switch o długości fali 1064nm i 532 nm, to innowacyjne urządzenie zapewniające najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa obarczone minimalnym ryzykiem. Za pomocą lasera można usunąć ciemne tatuaże wykonane przy pomocy kolorów tj.: czarny, szary, grafitowy oraz elementy wykonane kolorem czerwonym.
Końcowy efekt osiąga się po serii zabiegów laserowych, której długość jest zależna m.in. od głębokości podanego pod skórę pigmentu, nasycenia tatuażu i jakości użytego pigmentu.
Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego
Podany pod skórę pigment powoduje wytworzenie się mechanizmu obronnego organizmu i wytworzeniu stanu zapalnego. Cząsteczki pigmentu otoczone zostają tkanką, przez co makrofagi (komórki układu immunologicznego), nie mają możliwości usunąć pigmentu z organizmu, również rozmiar cząsteczek pigmentu podanego pod skórę jest zbyt duży dla komórek układu immunologicznego. W momencie wykonywania zabiegu laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego, wiązka światła lasera o odpowiednia dobranej długości fali, dociera na odpowiednią głębokość w skórze, rozbijając cząsteczki pigmentu na mniejsze i przyczyniając się do uszkodzenia tkanki otaczającej pigment, przez co makrofagi mają możliwość usunięcia pigmentu z organizmu. Wynikiem tego zjawiska tatuaż staje się coraz jaśniejszy przy każdym kolejnym zabiegu.
Zabieg laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego jest jedynym sposobem umożliwiającym usunięcie pigmentu bez uszkodzenia powierzchni skóry, dzięki czemu nie powstaje ryzyko wystąpienia blizn. W miarę zanikania pigmentu, mogą natomiast uwidaczniać się blizny powstałe w wyniku zabiegu wykonywania tatuażu.
Ile zabiegów należy wykonać?
Zabieg usuwania tatuażu i makijażu permanentnego wymaga kilkakrotnego powtórzenia. Odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami powinny wynosić 4-6 tygodni bądź dłużej. Nie można przewidzieć konkretnej ilości zabiegów dla uzyskania satysfakcjonujących efektów terapii. W większości przypadków jest to od 4-10 zabiegów. Należy pamiętać, że jest to kwestia bardzo indywidualna, uzależniona od jakości podanego pigmentu, gęstości, rodzaju i głębokości podania do skóry pigmentu, jego miejsca, rodzaju i kolorytu skóry oraz wieku tatuażu.
Jak należy postępować po zabiegu laserowego usuwania tatuażu?
Po zabiegu występuje zaczerwienienie, niewielka opuchlizna, która może utrzymywać się do kilku dni po zabiegu. Niewielki świąd i wrażliwość skóry występuje bezpośrednio po zabiegu. Po zabiegu mogą pojawić się strupki, których nie należy zdrapywać. Możliwe są zmiany pigmentacji skóry – przebarwienia i odbarwienia występujące częściej u osób o ciemniejszych fototypach skóry, które zanikają w ciągu 3 – 6 miesięcy. Po zabiegu występuje możliwość uaktywnienia się wirusa opryszczki. Zabieg nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.
Przez 24 godziny po zabiegu nie należy myć miejsca zabiegowego i należy starać się utrzymywać je w suchości. Nie wolno korzystać z sauny, basenu. Między zabiegami należy chronić obszar zabiegowy przed promieniowaniem słonecznym i stosować filtry SPF 30-50.
Przeciwwskazania do zabiegu:
Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego
od 200.00 zł
Zadzwoń