Facebook OL-AN Estetyka
PolskiEnglishРусский

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego przy wykorzystaniu  lasera Nd:YAG w technologii Q-Switch to jedyna bezpieczna metoda umożliwiające całkowtą redukcję pigmentu w skórze. Laser typu Q-Switch o długości fali 1064nm i 532 nm, to innowacyjne urządzenie zapewniające najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa obarczone minimalnym ryzykiem. Za pomocą lasera można usunąć ciemne tatuaże wykonane przy pomocy kolorów tj.: czarny, szary, grafitowy oraz elementy wykonane kolorem czerwonym.

Końcowy efekt osiąga się po serii zabiegów laserowych, której długość jest zależna m.in. od głębokości podanego pod skórę pigmentu, nasycenia tatuażu i jakości użytego pigmentu.
Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

189laser-tattoo-removal-befor-and-after.-514411126_3100x1709-1140x620.jpeg
Podany pod skórę pigment powoduje wytworzenie się mechanizmu obronnego organizmu i wytworzeniu stanu zapalnego. Cząsteczki pigmentu otoczone zostają tkanką, przez co makrofagi (komórki układu immunologicznego), nie mają możliwości usunąć pigmentu z organizmu, również rozmiar cząsteczek pigmentu podanego pod skórę jest zbyt duży dla komórek układu immunologicznego. W momencie wykonywania zabiegu laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego, wiązka światła lasera o odpowiednia dobranej długości fali, dociera na odpowiednią głębokość w skórze, rozbijając cząsteczki pigmentu na mniejsze i przyczyniając się do uszkodzenia tkanki otaczającej pigment, przez co makrofagi mają możliwość usunięcia pigmentu z organizmu. Wynikiem tego zjawiska tatuaż staje się coraz jaśniejszy przy każdym kolejnym zabiegu.

Zabieg laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego jest jedynym sposobem umożliwiającym usunięcie pigmentu bez uszkodzenia powierzchni skóry, dzięki czemu nie powstaje ryzyko wystąpienia blizn. W miarę zanikania pigmentu, mogą natomiast uwidaczniać się blizny powstałe w wyniku zabiegu wykonywania tatuażu.

730for-best-tattoo-removal-results-students-in-laser-tattoo-removal-training-should-advise-their-clients-to-follow-these-five-aftercare-tips-e1511358285924.jpg

Ile zabiegów należy wykonać?

Zabieg usuwania tatuażu i makijażu permanentnego wymaga kilkakrotnego powtórzenia. Odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami powinny wynosić 4-6 tygodni bądź dłużej. Nie można przewidzieć konkretnej ilości zabiegów dla uzyskania satysfakcjonujących efektów terapii. W większości przypadków jest to  od 4-10 zabiegów. Należy pamiętać, że jest to kwestia bardzo indywidualna, uzależniona od jakości podanego pigmentu, gęstości, rodzaju i głębokości podania do skóry pigmentu, jego miejsca, rodzaju i kolorytu skóry oraz wieku tatuażu.

899lase-tatu2-600x398.jpg
Jak należy postępować po zabiegu laserowego usuwania tatuażu?

Po zabiegu występuje zaczerwienienie, niewielka opuchlizna, która może utrzymywać się do kilku dni po zabiegu. Niewielki świąd i wrażliwość skóry występuje bezpośrednio po zabiegu. Po zabiegu mogą pojawić się strupki, których nie należy zdrapywać. Możliwe są zmiany pigmentacji skóry – przebarwienia i odbarwienia występujące częściej u osób o ciemniejszych fototypach skóry, które zanikają w ciągu 3 – 6 miesięcy. Po zabiegu występuje możliwość uaktywnienia się wirusa opryszczki. Zabieg nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.
Przez 24 godziny po zabiegu nie należy myć miejsca zabiegowego i należy starać się utrzymywać je w suchości. Nie wolno korzystać z sauny, basenu. Między zabiegami należy chronić obszar zabiegowy przed promieniowaniem słonecznym i stosować filtry SPF 30-50.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Świeża opalenizna (do 3 tygodni)
  • Zaburzenia krzepliwości krwi
  • Skłonność do powstawania blizn (głównie przerosłych, keloidów)
  • Przyjmowanie leków światłouczulających oraz ziół światłouczulających tj.: dziurawiec, nagietek, jeżówka itp. (należy odstawić je na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
  • Przyjmowanie leków z grupy retinoidów (należy odstawić 6 miesięcy przed zabiegiem)

47laserowe-usuwanie-tatuażu.jpg

Zostaw ocene:

Ocena:

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

od 200.00 zł

Zadzwoń
Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Lucy G from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Iconnice from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Rozumiem