Posted by & filed under Medycyna Estetyczna.

Niezawodny i jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów .

Peeling medyczny Yellow Peeltwarz

To jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy jak też peeling oczyszczajacy i rozświetlający skórę.

W pierszej fazie peelingu działają kwas glikolowy i salicylowy – wywołują złuszczanie, odnowę naskórka i rozświetlenie twarzy. W drugiej fazie kwas retinowy i witamina C działają stymulująco – pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra nabiera jędrności. Trzy inne składniki: kwas fitowy, kojowy i azelainowy usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych.

Działanie stymulujące Yellow Peel daje świetne efekty w zabiegach odmładzających okolicę oczu.
Przygotowanie skóry przed zabiegiem
Regułą jest stosowanie przez min. 7-8 dni przed zabiegiem preparatów rozjaśniających z kwasem glikolowym i fitowym. Kuracja przygotowująca do zabiegu uzależniona jest od problemu skórnego:

 • Melazam / Cholazma: 7-10 dni przed zabiegiem stosować preparaty rozjaśniające na bazie kwasu glikolowego i fitowego
 • Fotostarzenie: 7-10 dni przed zabiegiem stosować preparaty na bazie kwasu glikolowego
 • Skóra ze skłonnością do trądziku  lub  blizny po trądziku: 7-14 dni przed zabiegiem stosować preparaty oczyszczające na bazie kwasu glikolowego

 

Jak wygląda zabieg Yellow Peel ?
Yellow Peel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza i jest zupełnie bezbolesny. Przed peelingiem skóra jest oczyszczana preparatem Pre Peel Cleanser, który jest nakładany na 2-3 minuty, a następnie zmywany wodą.

W pierwszej fazie zabiegu jest wykonywany żelowy peeling powierzchniowy Alfa&Beta Complex Gel, który pozostaje na skórze od kilkudziesięciu sekund do kilku minut, w zależności od wrażliwości skóry. Podczas tej fazy pacjent najczęściej odczuwa pieczenie i jest to sygnał do usunięcia preparatu.

Następnie nakładany  Yellow Peel warstwa po warstwie.. Każda warstwa zmywana jest wodą. Ilość warstw ustala lekarz, jest uzależniona od wskazań do zabiegu. Bezpośrednio po peelingu może, ale nie musi pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk skóry – są to normalne reakcje, a ich występowanie gwarantuje osiągnięcie dobrych efektów. Opisana procedura może wyglądać inaczej, jeśli lekarz podejmie decyzję o przeprowadzeniu indywidualnego protokołu.

Z reguły w 3 dniu od zabiegu zaczyna się niewielkie złuszczanie skóry, które nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo i towarzysko. Po zabiegu bardzo ważne jest intensywnie nawilżanie i ochrona skóry.

Peeling może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu lub w trybie ustalonym przez lekarza.

Kiedy zrobić Yellow Peel ?

 • Drobne zmarszczki i wiotkość skóry, fotostarzenie
 • Zmarszczki i wiotka skóra wokół oczu
 • Przebarwienia na twarzy i dłoniach
 • Blizny i pozostałości po trądziku
 • Łojotokowe zaburzenia skóry

Domowa kuracja po zabiegu
Po peelingu Yellow Peel bardzo ważne jest intensywne nawilżanie i ochrona skóry. Od 2 do 10 dnia po zabiegu skórę należy myć wyłącznie środkami o neutralnym pH, natłuszczać skórę. Należy unikać słońca i zawsze używać fizycznych filtrów ochronnych.

Lekarz powinien poinformować pacjenta o ewentualnych przeciwwskazaniach do wykonania peelingu.
Przeciwwskazania do zabiegu

 • Nie stosować podczas ciąży
 • Nie nakładać na uszkodzoną skórę, przy opryszczce lub na miejsca gdzie obecne są blizny po opryszczce
 • Yellow Peel może wywołać silną reakcję zapalną skóry, wystąpienie rumienia i uczucie pieczenia.
 • Unikać silnego słońca i zawsze używać fizycznych filtrów ochronnych Facial C Sunblock SPF 30/50

Zabieg Yellow Peel wymaga dobrego kontaktu pacjenta z lekarzem z racji konieczności przestrzegania zaleceń po zabiegu.