Posted by & filed under Medycyna Estetyczna.

56860685 duze

 • odzyskanie objętości w okolicach skroni, kości policzkowych i policzków w celu odmłodzenia wyglądu twarzy
 • uzyskanie efektu liftingu poprzez przywrócenie normalnej objętości w wyglądzie okolic skroniowych i policzkowych
 • przeprowadzenie minimalnie inwazyjnej interwencji (powodującej jedynie niewielkie i krótkotrwałe skutki pozabiegowe) zamiast lub po liftingu
 • uzyskanie trwałych i natychmiastowych efektów
 • umożliwia pacjentom odwracalność efektów zabiegu

53805469Niektóre regiony ludzkiego ciała są bardziej narażone na straty tkanki tłuszczowej. Utrata objętości dotyczy głownie obszaru śródtwarzowego (okolice kości policzkowych, policzków, okolic nosowo-wargowych oraz kącików ust). W mniejszym stopniu zjawisko to dotyczy żuchwy i podbródka.

Wolumetryczne odmładzanie twarzy jest to przywracanie utraconej objętości oraz zarysu twarzy i szyi. Zabiegów dokonuje się z użyciem specjalnych preparatów kwasu hialuronowego (o dużej gęstości), bądź tzw. wypełniaczy trwałych. Zabiegi są wykonywane w miejscowym znieczuleniu.

Efektem takiego leczenia jest nie tylko poprawa kształtu twarzy, ale również wygładzenie licznych zmarszczek, które powstają właśnie w wyniku redystrybucji tkanki tłuszczowej na twarzy. Badania wykazały, że efekt wypełnienia utrzymywał się przez ponad rok. Potwierdzono również wysokie bezpieczeństwo kwasu hialuronowego.

Zabieg wolumetrycznej korekcji kształtu twarzy wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu, dzięki czemu nie wiąże się z dużymi objawami bólowymi.

Obecnie połączenie metod wolumetrycznych z korekcją zmarszczek z użyciem preparatów kwasu hialuronowego o mniejszej gęstości oraz toksyny botulinowej są coraz częściej stosowaną alternatywą chirurgicznego liftingu twarzy.

Dlatego też obecnie w najlepszych ośrodkach medycyny estetycznej na świecie, nie tylko usuwane są poszczególne zmarszczki, ale również przeprowadzane są zabiegi mające na celu odbudowę objętości twarzy.

Zabiegi wolumetryczne sa wykonywane z użyciem preparatów VOLUMA. Nowy preparat stworzony na bazie kwasu hialuronowego Są dużo gęstsze, wstrzykiwane są w głębsze partie skóry , polecany szczególnie do przywrócenia objętości twarzy. Efekt elastyczny jest natychmiastowy i zapewnia bardzo naturalny wygląd.

Wystarczy jeden zastrzyk VOLUMA aby zapadnięte skronie zostały wypełnione, objętości kości policzkowych i policzków przywrócone a podbródek wypełniony.

Zabiegi te pozwalają na modelowanie kształtu twarzy i unoszenie profilu (LIFTING TWARZY).

Preparaty do zastosowań volumetrycznych są trwalsze od typowych wypełniaczy. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 2 lat.

Odbudowa objętości twarzy to zabieg mało bolesny, porównywalny ze standardowym wypełnianiem zmarszczek. Jego efektem jest nie tylko poprawa kształtu twarzy, ale również likwidacja wielu zmarszczek. Po zabiegu twarz ma młodszy kształt, ładnie ukształtowane policzki, spłycone bruzdy nosowo-wargowe, poprawioną linię żuchwy.

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Można go wykonać w przerwie na lunch. Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno unikać się intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne), intensywnego wysiłku fizycznego i stosowania produktów zawierających alkohol ( również bezpośrednio na miejsca korekcji).

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest prawie bezbolesny. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, obrzęk i delikatny ból w miejscu podania preparatu, jednak objawy te znikają samoistnie zazwyczaj w ciągu 2 lub 3 dni.

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni po zabiegu należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna).

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania istnieją, jednak nie ze względu na wykorzystywany produkt, a typ zabiegu. Dlatego też ważne jest poinformowanie lekarza o przebytych chorobach i schorzeniach, takich jak:

 • horoby immunologiczne (reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, syndrom Crohna, choroba Gravesa-Basedowa, zesztywniające zapalenia stawów, etc.)
 • leczenie immunoterapeutyczne
 • zapalenie lub zakażenie skóry (trądzik, opryszczka, zapalenie skóry, etc.)
 • epilepsja
 • porfiria skórna
 • bielactwo / łuszczyca
 • alergie
 • uczulenie na kwas hialuronowy
 • podatność na przerost blizn
 • ciąża / laktacja.

Cena zabiegu jest uzależniona od ilości użytego preparatu