Posted by & filed under Kosmetologia Estetyczna.

imagesCAIPZWI6Ultradźwięki, to fale o niskiej częstotliwości, które wnikają głęboko w skórę. Wnikając tam, wywołują określone procesy w głębszych warstwach naskórka i w skórze właściwej. Za pomocą ultradźwięków możliwe jest dostarczanie preparatów kosmetycznych znacznie głębiej niż ma to miejsce podczas tradycyjnego wklepywania ich w skórę. Fale ultradźwiękowe przenikają bowiem przez warstwę ochronną naskórka, którą stanowią komórki rogowe. Dzięki temu, efekty zabiegów ultradźwiękowych są o wiele lepsze od tych, jakie dają tradycyjne masaże czy inne oddziaływania na skórę. Ultradźwięki to głęboki mikromasaż skóry, dzięki któremu aktywizują się komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Te dwie substancje są gwarantem jędrności, gładkości i sprężystości skóry. Niestety, wraz z upływem lat, komórki zlokalizowane w głębszych warstwach skóry, wytwarzają ich coraz mniej. By to zmienić potrzebna jest dodatkowa stymulacja, a tę właśnie wywołuje działanie fal ultradźwiękowych na skórę.

 

Zabiegi ultradźwiękowe efekty

Zabiegi ultradźwiękowe dają spektakularne efekty jeśli chodzi o odmładzanie skóry. Transport substancji aktywnych w głębsze struktury skórne, pomaga niwelować zmarszczki, wygładza, napręża i ujędrnia skórę. Przy pomocy ultradźwięków, eliminuje się grudkowate skupiska tkanki tłuszczowej, zwane cellulitem. Ponadto fale te umożliwiają dostarczanie głębiej w skórę substancji oczyszczającej, co daje bardzo dobre rezultaty w zakresie zwalczania problemów cery trądzikowej. Do najpopularniejszych zabiegów, w których wykorzystuje się ultradźwięki, należą peelingi kawitacyjne, sonoforezy i zabiegi liftingujące. Wszystkie one przyczyniają się do odmłodzenia skóry, które jest możliwe, dzięki dogłębnemu działaniu substancji aktywnych.
Dla kogo ultradźwięki?

Metoda odmładzania skóry przy pomocy ultradźwięków, ma także tę zaletę, że można stosować ją u wszystkich, z nielicznymi wyjątkami. Zabiegi ultradźwiękowe sprawiają wrażenie bardzo delikatnych, ale w rzeczywistości są głęboką i poważną interwencją w komórki skóry. Właśnie dlatego należy poddawać się takim zabiegom tylko i wyłącznie w sprawdzonych miejscach.

 

Ultradźwięki wskazania

Wskazaniem do zabiegów ultradźwiękowych jest starzejąca się, wiotczejąca i tracąca elastyczność skóra. Zabiegi takie wykonuje się na skórze twarzy, szyi i dekoltu. Ultradźwięki, to także sposób na pozbycie się cellulitu i nieznacznych pokładów tkanki tłuszczowej. Ultradźwięki modelujące sylwetkę stosuje się na udach, biodrach, brzuchu, pośladkach i talii.

 

Zabiegi ultradźwiękowe przebieg

Zabiegi te polegają na nadźwiękawianiu wybranej okolicy, za pomocą głowicy emitującej fale ultradźwiękowe. Ultradźwięki nie mogą być emitowane na skórę pokrytą włoskami, stąd czasami istnieje konieczność usunięcia ich z okolicy poddanej zabiegowi. Po posmarowaniu skóry specjalnym żelem, głowica emitująca fale, jest przesuwana po powierzchni skóry. Pacjent nie odczuwa niczego, poza delikatnym dotykiem głowicy.

 

Ultradźwięki przeciwwskazania

Istnieje wiele przeciwwskazań do stosowania ultradźwięków. Terapii tej nie proponuje się osobom z chorobami nowotworowymi, a także z ostrymi stanami zapalnymi. Ultradźwięki nie mogą być stosowane u osób z problemami żylnymi, takimi jak żylaki, zakrzepica, zwapnienie naczyń i zakrzepowe zapalenie żył. Przeciwwskazaniami do zabiegów ultradźwiękowych są metalowe implanty, choroby zakaźne, choroby serca, problemy z krzepnięciem krwi, ciąża i ogólne wyniszczenie organizmu.

 

LIPOSUKCJA ULTRADŹWIĘKOWA

2[1]

W jaki sposób ultradźwięki poprawiają kondycję skóry?

Usuwanie cellulitu oraz likwidacja tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków polega na wprawianiu komórek tłuszczowych w drgania. Pod wpływem energii mechanicznej komórki te zostają rozbite, a dzięki naturalnym procesom metabolicznym są wydalane z organizmu. Dodatkowo za sprawą tej technologii przyspieszone zostaje krążenie oraz aktywowany mikromasaż tkanek, co przyczynia się do szybszego uwalniania ciała od problemu skórki pomarańczowej. Ultradźwięki zapewniają również efekt termiczny (w tkankach następuje zamiana energii w ciepło), dzięki czemu działają znieczulająco, relaksują skórę i ujędrniają ją.

 

ultra3[1]

 

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Ultradźwięki skutecznie likwidują skupiska komórek tłuszczowych, które przyczyniają się do powstawania cellulitu. Wygładzają skórę, usuwają zwiotczenia i poprawiają jej wygląd. Ułatwiają modelowanie sylwetek

howitw2[1] endermologie-lipomassage[1]

Czas trwania zabiegu:
30-60 min

Chcesz poznać ceny? Skontaktuj się z gabinetem OL-AN