Posted by & filed under Medycyna Estetyczna.

Nowoczesny Silhouette-Soft™ – Odmłodzona twarz

01
Silhouette Soft® to kolejna rewolucyjna alternatywa dla tradycyjnego liftingu.

Nowy, bezpieczny i skuteczny zabieg korygujący zwiotczenia skóry i redukujący oznaki jej starzenia. Silhouette-Soft™, to bio-wchłanialne nici ze stożkami. Zostały opracowane przez amerykańskich naukowców, aby poprawić wygląd policzków i przywrócić objętość skóry w okolicy jarzmowej.

Silhouette-Soft™, to najnowocześniejszy produkt dostępny w tej chwili na rynku. Dzięki małym, wchłanialnym stożkom, które zakotwiczają się głęboko w tkance, tworzy się napięcie, które skutecznie podnosi zwiotczałą tkankę. To co czyni tą procedurę unikatową to fakt, że nici są wprowadzane dwukierunkowo, co powoduje, że można je zakotwiczyć w skórze w dowolny sposób, aby uzyskać pożądany efekt. Dzięki temu można je zastosować w różnych okolicach (podniesienie brwi, tkanek szyi, policzków) w zależności od potrzeby i oczekiwań pacjentów. Nić Silhouette Soft ®dzięki dwukierunkowemu układowi stożków umożliwia zakotwiczenie w tkance w obu kierunkach, co eliminuje konieczność wykonywania jakichkolwiek nacięć. Skraca to także rekonwalescencję i eliminuje w sposób istotny ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych.

Wraz z upływem czasu w naszym organizmie zaczynają pojawiać się nieodwracalne zmiany. Proces starzenia dotyka każdej komórki naszego ciała. Włókna kolagenu i elastyny, które stanowią rusztowanie dla skóry i odpowiadają za jej napięcie, ulegają osłabieniu. Skóra traci jędrność i elastyczność, staje się wiotka i opada. Poprzez zastosowanie Silhouette Soft® osiąga się zdumiewające efekty, bez konieczności poddawania się skomplikowanym zabiegom, bez hospitalizacji i długiej rekonwalescencji, przez co zabieg cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet i mężczyzn na całym świecie. Efekty są natychmiastowe, bez nacięć i widocznych śladów wprowadzania nici. Po zabiegu pacjent może wrócić do normalnych aktywności.
02
Efekty zabiegu:

 • wygładzenie bruzd nosowo-wargowych,
 • redukcja zmarszczek mimicznych i innych oznak starzenia skóry,
 • widoczne napięcie skóry twarzy i szyi,
 • napięcie skóry dolnych partii twarzy
 • poprawa owalu twarzy i policzków (likwidacja tzw. „chomiczków”),
 • uwydatnienie kości policzkowych
 • wymodelowanie policzków
 • spłycenie bruzd nosowo – wargowych
 • korekcja opadających kącików ust
 • utrata jędrności skóry policzków i okolic żuchwy

Przebieg zabiegu:
Sama procedura jest krótka, trwa 30 – 45 min. Przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, które podawane jest w punktach wejścia i wyjścia szwów. Zabieg nie wymaga żadnych nacięć ani szycia chirurgicznego. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, jednakże są to objawy w pełni tolerowane.
Po dwóch dniach można powrócić do codziennych aktywności. Na ostateczny efekt liftingu, bez widocznych blizn czy innych niekorzystnych pozostałości, czeka się około dwóch tygodni. Miejsce poddane zabiegowi może być lekko opuchnięte i tkliwe.
Efekty zabiegu z użyciem nici Silhouette – Soft™ widoczne są natychmiast, utrzymują się od 12 – 18 miesięcy. To, jak długo utrzyma się efekt stanowi kwestię indywidualną, zależy bowiem od wielu czynników, między innymi od wieku, predyspozycji oraz stylu życia pacjenta.
Przy mało elastycznej skórze, w wybranych przypadkach, może zaistnieć konieczność wyrównania podciągniętej powierzchni skóry kwasem hialuronowym. Uzyskane dzięki Silhouette Soft® rezultaty mogą zostać udoskonalone o inne zabiegi, takie jak kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa.

Po zabiegu:

 1. Przez pierwsze trzy noce należy spać na plecach.
 2. Wskazane jest, aby w pierwszych sześciu godzinach po zabiegu stosować zimne okłady leczonych obszarów
 3. Zaleca się, aby unikać wszelkiego ryzyka powstania urazu twarzy.
 4. Należy ograniczyć mimikę twarzy w ciągu pierwszych trzech tygodni po zabiegu.
 5. Twarz i włosy można myć bez żadnych przeciwwskazań.
 6. Wskazane jest, aby zminimalizować ruchy mimiczne twarzy w ciągu pierwszego tygodnia po zabiegu oraz unikać mocnych ruchów mimicznych w ciągu następnych trzech tygodni.
 7. Unikaj żucia twardych produktów oraz energicznego otwierania ust w okresie 4 tygodni po zabiegu.

Dwukierunkowe szwy Silhouette z wchłanialnymi stożkami
Każdy szew Silhouette Soft® wykonany jest z przeźroczystego materiału i ośmiu wchłanialnych stożków, które zakotwiczają się głęboko w tkance, tworząc napięcie i podnosząc zwiotczałą tkankę. Nici wykonane są z kwasu polimlekowego i kwasu glikolowego, dzięki czemu są całkowicie absorbowane przez organizm. Poprzez odpowiednie naciągnięcie wprowadzanych nici zmarszczki zostają rozprostowane, skóra napięta i delikatnie podniesiona.

Nici pobudzają syntezę wspomnianych, naturalnie występujących w ludzkim organizmie składników – kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu w miejscu rozpuszczonej nici tworzy się rusztowanie, które przywraca napięcie zwiotczałej tkance.

Wszystkie produkty Sillouette Soft® są wytwarzane w fabryce w Michigan (USA), gdzie znajdują się pod ścisłą kontrolą i nadzorem sanitarnym. Procedura może zostać przeprowadzona u pacjentów z każdym typem skóry, również u osób ze skórą wrażliwą, skłonną do alergii (reakcje alergiczne na materiał, z którego wykonane są szwy zdarzają się bardzo rzadko).

Zabieg jest doskonałą propozycją dla wszystkich , zarówno kobiet jak i mężczyzn .

Przeciwwskazania:
Przeprowadzenie procedury jest niewskazane u pacjentów z alergią lub udowodnionymi reakcjami negatywnymi na używane do zabiegu biomateriały.