Posted by & filed under Medycyna Estetyczna.

 

Plasmage® to urządzenie medyczne wykorzystujące zjawisko plazmy. Rewolucja w dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej. Plasmage® pozwala na bezinwazyjne usuwanie niedoskonałości i zmian skórnych. Jest doskonałą alternatywą w leczeniu schorzeń, które dotąd poddawane były operacyjnym zabiegom z zakresu chirurgii estetycznej np. korekcja powiek (blefaroplastyka).

 

Mechanizm działania

Działanie Plasmage®   polega na wytwarzaniu zjonizowanej materii  przypominającej gaz, skutkiem czego jest „odparowanie” zmian z powierzchni skóry. Plasmage ® działa punktowo, dokładnie w leczonym miejscu, bez naruszania głębszych warstw skóry.

Co wyróżnia PLASMAGE ?

W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa oraz zmniejszenia coraz częściej występujących powikłań wśród technologii plazmowych, PLASMAGE jako pierwszy i do tej pory jedyny, opracował aparat wykorzystujący zjawisko plazmy w trybie frakcyjnym. To unikatowe rozwiązanie powoduje, że zabiegi stają się bardzo precyzyjne, skuteczne i bezpieczne.

Tryby pracy PLASMAGE

 

 

Wskazania do zabiegu Plasmage®:

 • Nieinwazyjna plastyka powiek –  blefaroplastyka; (plastyka powiek górnych, plastyka powiek dolnych)
 • Likwidowanie zmarszczek nad górną wargą – tzw. „zmarszczek palacza”
 • Likwidowanie wiotkiej skóry w okolicy łokci i kolan
 • Leczenie hiperkeratozy, czyli nadmiernego rogowacenia naskórka
 • Lifting twarzy;
 • Usuwanie blizn;
 • Leczenie wspomagającego trądziku oraz w zabiegach usuwania blizn potrądzikowych
 • Leczenie brodawek i innych zmian skórnych (żółtaki, włókniaki)
 • Redukowanie przebarwień skóry
 • Kępki żółte
 • Plamy soczewicowate
 • Peeling plazmowy
 • Niwelowanie przebarwień skóry fizjologicznych ( plamy wątrobowe, bielactwo)
 • Likwidacja rozstępów
 • Usuwanie drobnych zmian na skórze

 

Przeciwwskazania

 • Kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią
 • Aktywne procesy zapalne i infekcyjne
 • Osoby  cierpiące na schorzenia skóry
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Rozrusznik serca
 • Wszczepiony rozrusznik serca
 • Implanty w pobliżu miejsca przeprowadzenia zabiegu
 • Pacjenci leczeni lekami przeciwzakrzepowymi
 • Nowotwory złośliwe (czerniak, rak skóry)

Efekty zabiegu Plasmage®

Plasmage® jest łagodną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Skuteczność tej metody jest porównywana do efektów osiąganych w chirurgii estetycznej, przy czym metoda ta jest całkowicie bezinwazyjna. Jest to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy obecnie zabieg na opadające powieki. Wyjątkową zaletą Plasmage® jest jego bardzo duże bezpieczeństwo: nie uszkadza głębszych warstw skóry, nie powoduje krwawienia i nie wiąże się z głęboką ingerencją w tkanki. Efekty zabiegu przy pomocy urządzenia Plasmage® są widoczne niemalże natychmiast po jego zakończeniu. Natomiast efekt końcowy pojawia się po ustąpieniu podrażnień mogących wystąpić bezpośrednio po zabiegu. Ponadto okres rekonwalescencji jest również bardzo krótki. W zasadzie już na drugi dzień po zabiegu możliwy jest powrót do codziennej aktywności.

 

Po zabiegu

Zabieg jest relatywnie bezbolesny, dla zwiększenia komfortu pacjenta wykonuje się go w miejscowym znieczuleniu kremem p/bólowym. Czas wykonywania zabiegu jest uzależniony od lokalizacji i rozległości zmian poddawanych leczeniu. Bezpośrednio po zabiegu pacjenci obserwują jedynie niewielki obrzęk i strupki na skórze, które ustępujące całkowicie po 7 – 10 dniach. Pacjent, już na drugi dzień po zabiegu może powrócić do swoich codziennych aktywności. W okresie po zabiegu pomaga stosowanie kremów przyspieszających regenerację skóry i redukujących rumień.

Przebieg zabiegu

W przypadku, gdy procedura dotyczy okolic powiek, jest ona przeprowadzana przy zachowaniu pełnej ich ruchomości. Praktycznie nie niesie ze sobą zagrożenia powikłaniami. Co najwyżej może wystąpić niewielki obrzęk i zaczerwienienie tkanek, a także niewielkie strupki. Defekty te mogą być bardzo łatwo zamaskowane przy pomocy podstawowych kosmetyków do makijażu (np. podkład, puder, korektor).

Niewątpliwą zaletą Plasmage jest skuteczność w sytuacjach, kiedy inne metody (np. laser, czy elektrochirurgia) są niemożliwe do wykonania lub ich efekt byłby niezadowalający.

Istotnym jego atutem jest niewielki rozmiar, dzięki czemu jest ono bardzo mobilne. Posiada ono jedną wielofunkcyjną głowicę,

przy pomocy której wykonywane są zabiegi. Dzięki możliwości precyzyjnej, sześciostopniowej regulacji natężenia energii, dopasowywana jest ona indywidualnie do pacjenta w zależności od rodzaju korygowanej zmiany oraz jej rozległości. Poza tym, urządzenie posiada cztery tryby pracy począwszy od pojedynczego,
a skończywszy na wielokrotnym.

Blefaroplasma – plastyka powiek z użyciem PLASMAGE® może być zdefiniowana jako nieinwazyjny zabieg na powiekach, poprawiający zaburzone funkcje, rekonstruujący deformacje lub poprawiający wygląd;może być zabiegiem naprawczym lub kosmetycznym (estetycznym).

Zwiotczenie powiek, w tym znaczne opadanie nadmiaru skóry spod górnych rzęs (pseudo-opadanie powiek) oraz chirurgicznie wywołane zwiotczenie powiek jako następstwo naprawienia opadających powiek.

Nabyte opadanie powiek, może być wywołane naciągnięciem, rozejściem lub zerwaniem się rozcięgna dźwigacza. Rozcięgnowe zwiotczenie powiek jest powszechnie znane jako ptoza/opadanie powiek inwolucyjne u pacjentów u których anatomiczne zmiany są związane z wiekiem. Opadanie linii brwi do takiego stopnia że nadmiar tkanki nachodzi na górną powiekę. Plazma generowana poprzez jonizację gazu wywołuje odnowienie tkanek powierzchniowych tworząc w ten sposób efekt liftingu.

 

 

 

Cennik zabiegów

Górna powieka

800 PLN

Dolna powieka

600 PLN

Górna i Dolna powieka

1200 PLN

Zmarszczki palacza wokół ust

800 PLN

Usuwanie blizn potrądzikowych

od 300 PLN

Usuwanie znamion

od 300 PLN

Usuwanie brodawek

od 300 PLN

Peeling plazmowy twarzy

500 PLN

Zmarszczki przy uszach

600 PLN

Usuwanie żółtych kępek

od 300 PLN

Likwidowanie wiotkiej skóry w okolicy łokci

600 PLN

Likwidowanie wiotkiej skóry w okolicy kolan

800 PLN

Likwidowanie rozstępów

ustalenie-indywidualne