Posted by & filed under Kosmetologia Estetyczna.

peeling-260pxBIO PEELING GREENS – GŁĘBOKIE ZŁUSZCZANIE

Zabieg głęboko złuszczający do twarzy oraz ciała. Likwiduje głębokie przebarwienia nie naruszając funkcji odpornościowych skóry, a także liftinguje, odmładza oraz odświeża naskórek. Dzięki zawartości minerałów i sproszkowanych ziół skutecznie likwiduje blizny potrądzikowe, widocznie spłyca rozstępy oraz wyrównuje koloryt. Proces złuszczania zachodzi poprzez naturalne mechanizmy obronne naskórka dzięki temu zabieg jest bezpieczny i efektywny. Polecany do stosowania na różnych częściach ciała: twarz, plecy, pośladki, uda, brzuch, dłonie.

Zabieg intensywnie złuszczający oparty na naturalnych składnikach pozyskiwanych z esencji gąbczastej substancji skrysztalizowanej, wydobywanej z alg morskich, minerałów oraz sproszkowanych ziół Lukrecji, Szafranu Indyjskiego oraz Alantoiny. Nowoczesna metoda głębokiego złuszczania polega na aktywacji własnych odnawiających mechanizmów skóry. Naskórek umiejętnie izoluje, a następnie odrzuca obce cząsteczki mobilizując naturalne mechanizmy obronne.
Podczas wykonywania zabiegu, peeling „prowokuje” aktywną, rewitalizującą reakcję łańcuchową, która wywołuje penetrację cząsteczek peelingu w warstwy naskórka. Złuszczanie następuje stopniowo w ciągu   3–4 dni po przeprowadzonym zabiegu. Metoda jest bezpieczna i efektywna, daje możliwość kontrolowania intensywności zabiegu w zależności od potrzeb i oczekiwanych efektów. Zabieg można wykonywać na twarzy, dłoniach, pośladkach i innych wybranych częściach ciała. Bezpieczeństwo peelingu polega na głębokim i stopniowym złuszczaniu bez ryzyka pozostawiania śladów i blizn. Peeling można wykonać jednorazowo dla odświeżenia skóry, wyrównania kolorytu, likwidacji delikatnych przebarwień lub w seriach 2–6 zabiegi w przypadkach skór dojrzałych, z intensywnymi przebarwieniami oraz przy likwidacji rozstępów i blizn potrądzikowych.

Przerwa pomiędzy kolejnymi zabiegami powinna wynosić około 10 dni.

Przebieg zabiegu:

Nakładamy Bio Peeling wmasowując w naskórek.

Na początku masażu mogą być odczuwalne małe cząsteczki jak drobinki piasku. Peeling poleruje rogową warstwę naskórka. Po upływie 1–2 minut skóra stopniowo rozgrzewa się, staje się coraz bardziej wrażliwa na dotyk.

Pojawia się uczucie dużej ilości mikroskopijnych igiełek wbijających się w skórę.

Jeśli zaczerwienienie pojawi się wcześniej niż 1–2 minuty po rozpoczęciu masażu należy skrócić zabieg. Zawsze należy indywidualnie dopasowywać intensywność i czas trwania zabiegu.

Maseczka łagodząca: Po zakończeniu masażu nie usuwając resztek Peelingu należy wykonać łagodzący okład na twarz, aby wyciszyć podrażnioną skórę.

imagesPielęgnacja domowa:

Raz dziennie należy przetrzeć twarz specjalnie przygotowanym roztworem (mała łyżeczka 10 proc. octu na szklankę wody). Nie stosować kremów ani innych preparatów natłuszczających!

Brak widocznego złuszczania po pierwszym zabiegu może być spowodowana przyzwyczajeniem naskórka do chemicznych złuszczeń np. kwasami. Jeżeli po upływie 4–5 dni naskórek nie złuszcza się widocznie, należy wykonać 20 min. masaż na preparacie Natural Gel, pod palcami pojawi się łuszczący naskórek świadczyć to będzie o prawidłowym  przebiegu zabiegu.

Cena zabiegu 200zł