Posted by & filed under Kosmetologia Estetyczna.

imagesCADI4HTLJest to nowy system do głębokiej pielęgnacji skóry i jej regeneracji bez efektów ubocznych. Zabieg ten polega na oczyszczeniu skóry poprzez fale ultradźwiękowe, pozwala więc na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, pozbycie się zrogowaciałego naskórka, zaskórników, wągrów i bakterii. Peeling ultradźwiękowy jako system działa na skórę łagodnie poprzez przyjemne, naturalne wibracje bez użycia prądu elektrycznego. Zastosowanie tego urządzenia pozwala na głęboką regenerację skóry poprzez błyskawiczne i efektywne jej odnowienie oraz oczyszczenie na dużej głębokości, czego rezultatem jest – zauważalna w widoczny sposób – skóra odnowiona i odświeżona. Jest to zabieg bezbolesny odczuwany zwykle jako przyjemny. Kawitacja pozytywnie działa również na głębsze warstwy naskórka, stanowi doskonały wstęp do dalszych zabiegów kosmetycznych.

Przebieg zabiegu
Zabieg składa się z dwóch etapów.

 • Pierwszy to oczyszczanie martwych komórek naskórka.
 • Drugim natomiast jest pobudzanie mikro-krążenia skóry i usunięcia z niej zanieczyszczeń oraz toksyn.

Przed wykonaniem peelingu kawitacyjnego, należy zdjąć biżuterię i nałożyć ochronny peniuar. Kosmetyczka usuwa makijaż i zwilża twarz wacikiem nasączonym wodą lub solą fizjologiczną. Skóra musi być odpowiednio nawilżona żeby nastąpił efekt kawitacji, dlatego podczas zabiegu powinna być ona stale wilgotna.

Na czym polega zabieg?
Do zabiegu wykorzystuje się aparat wytwarzający fale ultradźwiękowe, zakończony specjalną szpatułką do przesuwania po wilgotnej skórze. Kosmetyczka ustawia odpowiednie natężenie (średnia moc stosowana na twarz wynosi do 1 Mhz) i przesuwa szpatułkę np. po twarzy, wykonując jednocześnie delikatny, ale głęboki masaż. Podczas całego procesu skóra jest cały czas nawilżana, dzięki czemu powstają na niej mikroskopijne pęcherzyki, w których panuje zmienne ciśnienie. Pęcherzyki te pod wpływem ultradźwięków pękają, uwalniają ciepło, rośnie ciśnienie i efektem tej małej implozji jest rozbicie martwych komórek naskórka.

Wzmacnianie efektu
Warto poddać się peelingowi kawitacyjnemu tuż przed rozpoczęciem innych zabiegów kosmetycznych. Skóra po takim procesie oczyszczania jest bowiem odpowiednio przygotowana, wygładzona i otwarta na przyjęcie substancji odżywczych, które głębiej wtedy wnikają w skórę.

Częstotliwość zależna od rodzaju cery
Dla cery normalnej, która nie wymaga częstego oczyszczania, peeling kawitacyjny w połączeniu np. z zastosowaniem ampułki i maski algowej, wystarczy wykonywać co 21-28 dni. Tyle bowiem trwa pełna regeneracja i odnawianie naskórka. Efekt pięknie wyglądającej skóry można podtrzymać więc, wykonując jeden zabieg w miesiącu. Natomiast w przypadku większych problemów z cerą, np. tłustą, łojotokową i mocno zanieczyszczoną zabieg dobrze wykonywać nawet raz na tydzień, stosując kawitację jako uzupełnienie zabiegu manualnego oczyszczania skóry.

Kawitacja i inne zabiegi
Peeling kawitacyjny można śmiało łączyć z jednoczesną aplikacją serum, masek i różnego rodzaju kwasów. Przy wykonywaniu zabiegu można stosować również mikrodermabrazję. Ponieważ kawitacja ma przede wszystkim działanie oczyszczające, można ją połączyć z aktywnymi substancjami, dzięki czemu dodatkowo uzyskamy działanie głęboko nawilżające. Peeling kawitacyjny można również wykonać jednorazowo, a jego kolejną zaletą jest brak skutków ubocznych oraz to, że można go wykonywać o każdej porze roku.

Pierwsze efekty
Efekt peelingu kawitacyjnego jest natychmiastowy. Już po pierwszym zabiegu skóra jest wygładzona, rozjaśniona, bez podrażnień i może swobodnie oddychać. Oprócz świeżości, skóra zyskuje poprawę krążenia, wskutek dotleniającego, nawilżającego i odmładzającego mikro-masażu falami ultradźwiękowymi. W efekcie skóra pobudza swoje komórki, zmuszając je do naturalnej odnowy. Lepsze dotlenienie powoduje, że staje się bardziej zaróżowiona, przez co wygląda zdrowiej i młodziej.

Klientki w gabinetach i salonach kosmetycznych potwierdzają widoczne efekty bezpośrednio po zabiegu. Czarne kropki na nosie (tzw. wągry) w większości znikają, cera wydaje się dogłębnie oczyszczona, delikatna i miła w dotyku. Podczas zabiegu panie odczuwają przyjemny delikatny masaż. Dodatkowe wzbogacenie zabiegu maseczkami np. z alg powoduje pogłębienie efektu, po którym skóra wydaje się miękka i elastyczna. Dla wielu kobiet peeling kawitacyjny to czysty relaks. Zabieg pozwala również przygotować skórę do tego, aby mogła lepiej wchłaniać stosowane kremy i odżywki. Nie są to jednak jedyne zalety peelingu kawitacyjnego.

twarz

Zalety widoczne po pewnym czasie:

 • regeneracja skóry oraz mięśni mimicznych
 • precyzyjne usunięcie martwych komórek
 • rozjaśnianie przebarwień i plam pigmentacyjnych
 • spłycanie blizn
 • usuwanie nadmiaru łoju, bakterii i substancji toksycznych oraz pozostałości po kosmetykach
 • głębokie nawilżenie
 • wspomaganie w leczeniu trądziku poprzez swoje działanie sterylizujące
 • poprawienie krążenia krwi i limfy (likwidacja worków pod oczami)
 • rozbijanie cząsteczek tłuszczu, zwiększając skuteczność zabiegów antycellulitowych i ujędrniających
 • sterylizacja skóry
 • przyspieszanie i zwiększanie absorbowania kosmetyków do pielęgnacji skóry
 • wspomaganie produkcji kolagenu i elastyny
 • odmładzanie, odświeżanie i regeneracja

Cena zabiegu 150 zł