Posted by & filed under Kosmetologia Estetyczna.

10-500x313

Oczyszczanie ma na celu przygotowanie skóry do dalszych etapów zabiegu pielęgnacyjnego, zwiększenie chłonności skóry na substancje aktywne i pobudzenie procesów regeneracyjnych. Metodę oczyszczania dobiera się w zależności od stanu skóry, celu wykonywania zabiegu, pory dnia lub roku i ewentualnie innych czynników zależnych od otoczenia mających wpływ na stan skóry. Pełny zabieg oczyszczania składa się z kilku etapów, a do każdego dobiera się odpowiedni preparat. W trakcie oczyszczania z powierzchni skóry usuwane są resztki wydzielin gruczołów skórnych (łój, pot), zrogowaciałe komórki naskórka oraz zanieczyszczenia w postaci brudu, pyłu, mikroorganizmów, resztek makijażu i innych kosmetyków.

Środki oczyszczające dzielą się na emulsje na bazie wody, preparaty na bazie oleju i peelingi. Zwykła ciepła woda wystarcza do usunięcia cząsteczek hydrofilowych, tj. rozpuszczalnych w wodzie. Należą do nich np. pot i rozpuszczalny w wodzie tusz do rzęs. Substancje lipofilowe, do których należą cienie, pomadki, łój skórny, są trudniejsze do usunięcia. Usuwa się je poprzez emulgowanie mieszaniną detergentu i wody lub adsorpcję olejkami i płatkami kosmetycznymi.

Do oczyszczania głębokiego wykorzystuje się bardziej agresywne metody, które usuwają również powierzchowne warstwy zrogowaciałego naskórka. Choć ich mechanizm działania oraz wskazania mogą się różnić, to cel aplikacji jest podobny – usunięcie powierzchownej warstwy naskórka. Grupa tych zabiegów określana jest nazwą peelingi, od angielskiego słowa peel – złuszczać. Wyróżnia się tutaj następujące rodzaje zabiegów:

  • Peeling mechaniczny, tzw. scrub (ang. szorować, czyścić) to kosmetyk zawierający drobinki ścierające, które podczas masażu palcami lub specjalną szczotką zdzierają powierzchowną warstwę naskórka. Odmianą tego peelingu jest dermabrazja i mikrodermabrazja, do wykonania których wykorzystuje się aparaty kosmetyczne.
  • Peeling enzymatyczny polega na stosowaniu enzymów trawiennych pochodzenia zwierzęcego (trypsyna, pepsyna) lub roślinnego (bromelaina, papaina). Preparaty z enzymami złuszczają zewnętrzną warstwę naskórka poprzez trawienie tłuszczy i białek oraz usuwanie spoiwa międzykomórkowego.
  • Peeling chemiczny wykorzystuje substancje o silnym działaniu takie jak fenol, kwas salicylowy, kwas glikolowy, kwasy owocowe (AHA). Ze względu możliwość wystąpienia działań niepożądanych część z tych zabiegów może być wykonywana tylko pod kontrolą lekarza.
  • Peeling fizyczny do złuszczania naskórka wykorzystuje lasery wysokoenergetyczne lub krioterapię, tj. ciekły azot. Podczas zabiegu następuje denaturacja powierzchownej warstwy tkanek, a następnie jej złuszczenie.

fwefdvsdf


Manualne kosmetyczne oczyszczanie twarzy bez użycia  wapozonu

Nowoczesna metoda oczyszczania każdego typu cery, dzięki naturalnej formie rozpulchniania naskórka nie powoduje rozgrzania skóry oraz nie uszkadza przestrzeni

międzykomórkowych. Zabieg jest mniej bolesny i nie pozostawia zaczerwienienia. Polecany jest szczególnie dla osób z silnym łojotokiem, trądzikiem po leczeniu dermatologicznym, dla osób z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi dla skór wrażliwych i alergicznych. Może być wykonywany z użyciem ultradźwięków.

Rozpulchnianie:

Przygotowujemy   Natural Gel. Nakładamy  na twarzy (cienka pokrywająca warstwa).
Naturalne przenikanie preparatu w głębsze warstwy naskórka może spowodować
delikatne mrowienie. Pozostawiamy na 20–25min.
Użycie ultradźwięków może skrócić czas rozpulchniania.

Oczyszczanie:

Po upływie czasu należy  usunąć nadmiar Natural Gel i oczyszczać twarz. Jeśli podczas oczyszczania skóry powstanie stan zapalny lub nakłujemy zmianę igłą, należy na to miejsce nakładamy kryształek Plantominerałów. Natychmiast zadziała antyseptycznie, ściągająco, wyciągająco.

Peeling:
Po oczyszczaniu mechanicznym wykonujemy peeling,

Maska:
Nakładamy maskę odpowiednio dobraną do typu skóry

Po oczyszczaniu twarzy zaleca się, aby przez około cztery tygodnie (w zależności od głębokości zastosowanego zabiegu):

  • unikać słońca,
  • unikać zbyt wysokiej i zbyt niskiej temperatury – sauny czy mrozu,
  • używać kremów z wysokimi filtrami UVA oraz UVB,
  • przemywać twarz łagodnymi środkami
  • unikać kosmetyków o silnym działaniu drażniącym

Chcesz poznać ceny? Skontaktuj się z gabinetem OL-AN