Posted by & filed under Medycyna Estetyczna.

01cInnowacyjne nici wchłanialne do liftingu twarzy

Happy Lift to nowy sposób na odzyskanie młodego wyglądu twarzy. Inaczej niż w tradycyjnym liftingu, nici Happy Lift nie wymagają zabiegów ze skalpelem i gwarantują natychmiastowy efekt. Pacjent przychodzi do kliniki rano i opuszcza ją tego samego dnia – ale już 10 lat młodszy!

Odzyskanie przemijającej młodości jeszcze nigdy nie było takie proste i bezpieczne.

Starzenie się skóry to nieunikniony, rozpoczynający się już w wieku 30 lat, proces związany ze zmianami zachodzącymi w całym organizmie. Co więcej, w przeciwieństwie do naszych narządów i układów wewnętrznych, skóra człowieka poddawana jest dodatkowo codziennemu działaniu słońca oraz innych czynników atmosferycznych. Wraz ze zwiotczeniem tkanek, na twarzy pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się obwisła – zwłaszcza w okolicy brwi, oczu, policzków żuchwy i szyi.

Do tej pory, tradycyjny lifting wymagał niestety mocno inwazyjnego operacji chirurgicznej, pociągającej za sobą nierzadko liczne, dokuczliwe i bardzo niebezpieczne efekty uboczne. Na szczęście pojawiła się nowa skuteczna alternatywa, która powinna zrewolucjonizować ten segment medycyny estetycznej- opatentowane nici Promoitalia Happy Lift Revitalizing.

Ich zastosowanie jest niemal bezinwazyjne i nie pozostawia na twarzy żadnych widocznych śladów. Co jednak najważniejsze – skuteczność nici Happy Lift jest równie wysoka jak metod tradycyjnych. W przeciwieństwie bowiem do nici konwencjonalnych, produkty Happy Lift posiadają mikroskopijne haczyki o unikalnej długości oraz gęstości, które umożliwiają osiągnięcie efektu liftingu oraz ujędrnienia skóry. Dzięki temu, po implantacji, nić zaczyna pełnić funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry, a efekt ujędrnienia skóry jest widoczny już zaraz po zabiegu. Z czasem nici ulegają naturalnemu rozpuszczeniu w organizmie po 12-15 miesiącach od zabiegu, a pozytywne efekty dla skóry utrzymują się przez okres aż 2-4  lat.

Zastosowanie nici Happy Lift jest zalecane szczególnie osobom w wieku od 30 do 60 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.

Nici stosowane w metodzie Happy Lift posiadają znak jakości i bezpieczeństwa CE oraz pozwolenie na stosowanie tego produktu od Ministerstw Zdrowia i wielu innych władz na całym świecie.

Różne rodzaje nici Happy Lift są dostosowane do kilku różnych technik zabiegu w zależności od miejsca implantacji na skórze pacjenta, jego potrzeb i oczekiwań.

 

Free Floating – odzyskanie młodzieńczego wyglądu skóry, w krótkim czasie, bez blizn. Prosta, szybka i bezpieczna metoda, polegająca na nieinwazyjnym wprowadzeniu nici. Efektem jest lifting opadających policzków i szyi. Metoda Free Floating nie wymaga nacinania skóry – nici wprowadzane są w tkankę podskórną z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego.
Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu, a nici tworzą rusztowanie dla zwiotczałej skóry twarzy. Haczyki obecne w niciach wpływają zaś na firbrozę, przez co zwiększają poziom kwasu hialuronowego, kolagenu oraz elastyny. Efekt zastosowania nici staje się jeszcze bardziej widoczny w okresie od 2 do 10 miesięcy po zabiegu.

Double Needle – szybkość i prostota, symetryczne rezultaty. W tej technice stosuje się nici wchłanialne z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach, dzięki czemu Double Needle pomaga podnieść zwiotczałą skórę brwi, szyi i żuchwy bez potrzeby jej nacinania, a same nici są wprowadzane w skórę bez konieczności dodatkowej igły, gdyż specjalne igły prowadnice
umieszczone są już w obu końcówkach nici. Lekarze mogą dzięki temu wprowadzać nici swobodniej, z wykorzystaniem ruchów półkolistych oraz pętli, gwarantując tym samym bardziej efektywne utrzymywanie symetrycznie rozłożonej masy tkanek. Wprowadzanie nici staje się zatem łatwiejsze, zmniejsza czas zabiegu oraz zapewnia szybsze gojenie.

Ancorage – zatrzymaj czas za pomocą liftingu twarzy. Nici Ancorage są idealne do małoinwazyjnego liftingu środkowej części twarzy. Technika zapewnia długotrwały efekt bez blizn, interwencji chirurgicznej oraz konieczności
znieczulenia ogólnego i pobytu w szpitalu. Stosuje się tutaj nici rozpuszczalne haczykowate, w których na jednej końcówce znajduje się prowadnica, a na drugiej – nić cylindryczna. Lekarz wykonuje jedynie niewielkie nacięcie w okolicy ucha, przez które wprowadza nici w kierunku podbródka i żuchwy, tworząc specjalne rusztowanie dla tkanek. W ten sposób haczykowate nici tworzą rodzaj „parasola”, którego delikatne napięcie naturalnie unosi zwiotczałe tkanki twarzy.


Unikatowy biokompatybilny materiał02c

Wchłanialne, wykonane z polikaprolaktonu, nici chirurgiczne Happy Lift mają doskonałą tolerancję biologiczną. Wchłaniają się w okresie 8-12 miesięcy, w wyniku powolnego hydrolizowania poprzez autologiczne komórki. Proces degradacji wytwarza molekuły o małej masie cząsteczkowej, która stymuluje wytwarzanie kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu zwiększa się nawilżenie i elastyczność skóry, a efekt liftingu utrzymuje się do kilku lat. Kaprolakton wyraża się wzorem: (CH2)5CO2 – jest to bezbarwny płyn, który rozpuszcza się w większości cieczy organicznych. W procesie polimeryzacji powstaje docelowy materiał na nici: polikaprolakton (PCL) – syntetyczny i półkrystaliczny, w pełni biodegradowalny polimer. Dzięki swojej biokompatybilności (rozkłada się poprzez hydrolizę wiązań estrowych) oraz dużej stabilności termicznej ma on szerokie zastosowanie biomedyczne.

Bezpieczeństwo i skuteczność polecane przez najlepszych specjalistów.

Prawidłowe stosowanie nici Promoitalia Happy Lift pozwala na osiągnięcie niezwykłych efektów klinicznych przy zabiegach korygowania opadających brwi, zwiotczałej skóry środkowej części twarzy, policzków, żuchwy czy szyi. Mogę powiedzieć z czystym sumieniem – efektów porównywalnych do tych osiąganych przez zastosowanie technik czysto chirurgicznych.

Metoda Happy lift jest bezpieczna (nie wymaga cięcia skóry, nie pozostawia blizn) i nie jest tak skomplikowana jak technika liftingu twarzy.
Cały zabieg trwa zaledwie 30 do 60 minut.

Rezultaty są widoczne natychmiast po zabiegu, pełny efekt jest osiągany po 4-8 tygodniach. Efekt liftingu może być widoczny do 2-4 lat, w zależności od predyspozycji zdrowotnych pacjenta. Zabieg nie zmienia naturalnych funkcji skóry, opadające tkanki skóry są tylko przemieszczane (wygląd pacjent będzie odmłodzony o ponad 10 lat). Mało inwazyjna procedura Technika liftingu Happy Lift może być przeprowadzona w gabinecie lekarskim.

Wymagane jest zastosowanie znieczulenia miejscowego. Po zabiegu wymagany jest krótki odpoczynek, po którym pacjenci mogą wrócić do swoich czynności. Jedynymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

  • słaby stan zdrowia
  • zwiotczenie tkanek twarzy
  • nadmierna ilość tkanki tłuszczowej lub cienka warstwa tkanki
  • głębokie zmarszczki (w połączeniu z innymi procedurami t.j. kwas hialuronowy, toksyna botulinowa, lasery, peelingi lub mezoterapia).

Pielęgnacja po zabiegu wykonanej metodą Happy Lift, pacjent nie powinien nadwyrężać mięśni twarzy przez okres pierwszych 2/3 tygodni. Nie zaleca się uprawiania sportu jak i masowania twarzy przez okres co najmniej jednego miesiąca po zabiegu. Technikę Happy Lift można stosować wraz z innymi technikami medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej (np. lipo-lifting twarzy, resurfacing, czyli laserowa metoda regeneracji skóry na twarzy polegająca na usuwaniu jej zewnętrznej warstwy za pomocą promienia laserowego itd.) jak i wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym, wstrzyknięcie botoksu oraz liposukcja.
 

przed i po

 

04c
 
05c
 
03c

 

Chcesz poznać ceny? Skontaktuj się z gabinetem Ol-AN.