Posted by & filed under Makijaż permanentny.

Aptos Excellence to rewolucyjna metoda armirowania  twarzy i ciała za pomocą bioabsorbowalnych nici caprolac

Nici Caprolac wchłaniają się w ciągu 360 dni. Jednym ze składników nici jest kwas polimlekowy (L-lactic), który dodatkowo wywołuje efekt odmładzający, aktywując naturalną rewitalizację skóry i spowalniając procesy starzenia.

Metody odmładzania Aptos zostały wynalezione 16 lat temu i do dzisiejszego dnia są systematycznie rozwijane, oferując szeroką paletę możliwości korygowania ptoz –  opadających tkanek miękkich, przywracając ich pierwotne położenie. Obszary z cienką skórą lub cienką warstwą tkanki tłuszczowej wymagają bardziej delikatnego i ostrożnego opracowywania.

Dzięki naszemu ogromnemu doświadczeniu w implantowaniu nici i zgromadzonej wiedzy podczas przeprowadzonych badań naukowych nad technologią Aptos, mogliśmy opracować absolutnie rewelacyjny produkt do armirowania twarzy, ciała oraz delikatnych obszarów – Aptos Excellence.

Innowacyjność

Udoskonaliliśmy strukturę nici modyfikując grubość mikrowypustów, ich rozmieszczenie wzdłuż nici oraz kąt mocowania. Te zmiany uczyniły nici mocnymi, a ich aplikację bardziej efektywną. Dodatkowo stworzyliśmy nowy rodzaj nici z węzełkami, przeznaczony do armirowania obszarów twarzy i ciała z bardzo delikatną i cienką skórą, gdzie tkanka tłuszczowa jest niewystarczająca

Natychmiastowy rezultat

Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu. Skóra staje się bardziej elastyczna i gładka. Z biegiem czasu efekt postępuje i utrzymuje się do 2 lat z krótszym czasem gojenia.

Minimalna ingerencja 

Po raz pierwszy traumatyczność zabiegu została ograniczona do minimum; korekcja całej twarzy może być przeprowadzona poprzez 1 punkt (wkłucia), który nie pozostawia żadnych śladów na skórze. Minikaniule z bezurazowym końcem, opracowane specjalnie na potrzeby serii nici Excellence, przenikają przez tkanki bez ich uszkadzania.

Dłuższe 15 cm nici pozwalają wprowadzić igłę na granicy linii włosów, co czyni miejsca wkłucia niewidocznymi  bezpośrednio po zabiegu.

Skuteczność 

Osiągnięty efekt wizualny zabiegu może być porównywalny z tradycyjną interwencją chirurgiczną, ale technika zabiegowa jest tak prosta jak technika iniekcji w medycynie estetycznej. Ponadto jest niezwykle ekonomiczna, gdyż jedno opakowanie nici Excellence Visage pozwala optymalnie opracować całe policzki obu stron twarzy (łącznie 20 linii).

Racjonalizacja 

Metody Aptos są przeznaczone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, przyzwyczajonych do aktywnego trybu życia, nieakceptujących długiego okresu rekonwalescencji po zabiegu odmładzającym.


Excellence Body

Bioabsorbowalne nici z mikrowypustkami do odmładzania.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że do programu nici Aptos dołączyły wchłanialne nici Excellence Body do zabiegów liftingu i modelowania oraz odmładzania ciała. W odróżnieniu od innych nici pojawiających się na rynku z przeznaczeniem do rewitalizacji ciała, nici Aptos Excellence Body służą przede wszystkim do liftingowania, tj. unoszenia tkanek. Dzieje się tak za sprawą unikalnych, opatentowanych typowych dla linii Excellence Visage (nagrodzonych Perłą Dermatologii Estetycznej 2013 w kategorii „niechirurgiczny lifting”) wypustów, które gwarantują doskonałą przyczepność w tkankach – mimo iż wprowadzane są po linii prostej, dzięki której przemieszczają tkanki, naprowadzając je na właściwe położenie. W ciągu 1-1,5 roku od implantacji nici całkowicie rozpuszczają się uwalniając kwas polimlekowy, który dodatkowo rewitalizuje tkanki i wzmacnia ich struktury. Efekt liftingu utrzymuje się około 2 lat.

Nici Excellence Body implantuje się w niezwykle przyjazny nie tylko dla Pacjenta, ale także Lekarza sposób, za pomocą tępo zakończonych kaniul, nie traumatyzując tkanek, zaledwie przez punkty wkłucia, bez wykłuwania. 25 cm długość każdej nici (10 w opakowaniu) pozwala na ekonomiczne dopasowanie do potrzeb zabiegów każdego obszaru zabiegowego t.j. lifting wewnętrznej strony ramion i ud, wygładzanie fałdów nadkolanowych oraz unoszenie, modelowanie i zagęszczanie piersi, itp. Zabiegi są proste do wykonania, bezpieczne, nie traumatyzują tkanek i gwarantują satysfakcję pacjentów borykających się z utratą jędrności, opadem tkanek i zmniejszeniem podściółki tłuszczowej w w/w obszarach, gdzie często nie można zaproponować skutecznej mało inwazyjnej alternatywy zabiegowej.

 

Excellence_Body_Belly-new
Excellence_Body_Breast-new
Obszary zabiegowe: wewnętrzna strona ud, wewnętrzna strona ramion, brzuch, biust

Obszary zabiegowe: wewnętrzna strona ud, wewnętrzna strona ramion, brzuch, biust
 

Nić ta jest specjalnie zaprojektowana z myślą o odmładzaniu, ze szczególnym uwzględnieniem struktury skóry oraz tkanki podskórnej.

Aplikacja długiej – 20 cm nici z mikrowypustami pozwala na przestrzenne armirowanie (tworząc rodzaj utkanej sieci) obszarów wiotkiej skóry, gdzie profilaktyka przeciwko opadaniu tkanek miękkich i skóry – antiptosis – jest szczególnie wskazana.

Zastosowanie nici Aptos Excellence Body wzmacnia tkanki, czyni je bardziej elastycznymi i gładkimi, poprawiając ich jakość, co jest szczególnie zalecane przy skórach grubych lub obszarach zajętych cellulitem.


Excellence Contour

Bioabsorbowalne nici z węzełkami do odmładzania

 

Obszary zabiegowe: okolice oczu, okolice ust, podbródek, szyja, dekolt

Obszary zabiegowe: okolice oczu, okolice ust, podbródek, szyja, dekolt

Nowy typ nici jest cieńszy niż tradycyjne nici Aptos i ma szczególną formę na kształt węzełków zamiast mikrowypustów. Te specjalne węzełki zabezpieczają nić przed przesuwaniem, mocując ją w tkance miękkiej.
Metoda ta jest wskazana do korekcji zmian wywołanych na skutek wieku szczególnie w delikatnym obszarze oczu, ust, szyi i dekoltu, ale także może być z powodzeniem stosowana w dowolnym obszarze zabiegowym ciała.

Nici Contour stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu (neokolageneza) oraz procesu powstawania nowych naczyń (neoangiogeneza), a także tworzą tkanki włókniste dodatkowo mocujące skórę we właściwym położeniu.Excellence Elegance

Bioabsorbowalne nici z mikrowypustkami do armirowania tkanki miękkiej


Excellence_Elegance_2
Obszary zabiegowe: twarz, szyja, brzuch, wewnętrzna strona ud, wewnętrzna strona ramion


Elegance to niechirurgiczny zabieg twarzy lub ciała typu Light Lift (z tradycyjnie ułożonymi mikrowypustami), wykonywany w celu korekty zmian, będących skutkiem efektów starzenia. Ta technika jako pierwsza spośród metod Aptos pozwalała na armirowanie tkanki miękkiej.

Bioabsorbowalna nić z mikrowypustami jest implantowana podskórnie w tkance miękkiej poprzez minimalną ilość punktów wkłucia, przez specjalną igłę prowadnicę, a następnie wyprowadzana we właściwym punkcie.

Ilość implantowanych nici i schemat implantacji jest indywidualnie dobierany przez lekarza w zależności od wskazań skóry pacjenta w obszarze zabiegowym.Excellence Visage

Bioabsorbowalne nici z mikrowypustkami do odmładzania.

 

Obszary zabiegowe: brwi, obszar kości policzkowej, żuchwa, szyja
Obszary zabiegowe: brwi, obszar kości policzkowej, żuchwa, szyja
Visage to prekursor mało inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Wprowadzane za pomocą kaniul nici są wyposażone w specjalne, nowe typy wypustów, które są mocowane naprzeciw siebie, tworząc spiralę wokół nici. Każdy pojedynczy wypust jest skierowany w odwrotnym kierunku do poprzedniego, co pozwala na mocne osadzenie w hipodermie, grupując tkankę w każdej mikro sekcji nici. Dłuższe 15 cm nici pozwalają korygować wszystkie obszary twarzy, a odpowiednio dostosowana technika implantacji i prawidłowo wyznaczone wektory, pozwalają skutecznie walczyć nawet z tak newralgicznymi objawami starzenia jak np. „chomiki”. Punkt wkłucia możemy wykonać bądź w niewidocznym miejscu na granicy linii włosów, bądź na przedłużeniu linii oka.

Każdy komplet tj. kaniula wraz ze znajdującą się wewnątrz 15 cm nicią z nowym typem mikrowypustów, wystarcza na 2 podskórne przejścia (linie), a co za tym idzie całe opakowanie pozwala łącznie zaimplantować nici w 10 liniach po obu stronach twarzy.