Posted by & filed under Kosmetologia Estetyczna.

abrazjaBMikrodermabrazja to niezwykle korzystny zabieg, który już bezpośrednio po jego przeprowadzeniu daje niezwykle efektowny skutek. Jest zdecydowanie bardziej skuteczny niż inne zabiegi złuszczające naskórek i wierzchnie warstwy skóry właściwej.

Mikrodermabrazja jest zalecana wszystkim osobom z widocznymi problemami skóry, które są trudno usuwalne przez inne zabiegi kosmetyczne. Zalecany jest zarówno osobom młodym z trapiącym trądzikiem, jak i osobom starszym borykającym się z przebarwieniami.
Kiedy decydować się na mikrodermabrazję?
Mikrodermabrazja wskazana jest wszystkim osobom, które zamierzają poprawić kondycję swojej cery i zlikwidować problemy skórne. Spektrum skuteczności mikrodermabrazji jest na tyle szerokie, że trudno jest wymienić wszystkie dolegliwości, które można skutecznie usunąć w trakcie przedmiotowego zabiegu.

Szczególnie zabieg polecany jest osobom posiadającym trudny do zlikwidowania trądzik grudkowy i zaskórnikowy, blizny potrądzikowe, zaskórniki, prosaki, łojotok, przebarwienia, rozstępy, rozszerzone pory i szorstki, zrogowaciały naskórek.

Wyjątkowe efekty uzyskuje się również w zakresie odmładzania skóry, likwidacji nadmiernej wiotkości i widocznych zmarszczek. Mikrodermabrazja to również zabieg poprzedzający inne rodzaje terapii kosmetycznych wykonywanych przy użyciu lasera.

Najważniejsze zalety mikrodermabrazji
Najważniejszą zaletą mikrodermabrazji jest jej wysoka skuteczność i uzyskanie natychmiastowego efektu. Bezpośrednio po jej przeprowadzeniu na skórze pojawiają się niewielkie zaczerwienienia, które można łatwo zatuszować delikatnym makijażem. Znikają one całkowicie już po kilku godzinach, pozostawiając idealną cerę, bez żadnych problemów.

Zaletą zabiegu jest również łatwość jego wykonania i całkowita bezbolesność. Tylko niektóre kobiety z wyjątkowo wrażliwą cerą i zaburzoną odpornością na odczuwanie bólu, mogą odczuwać niewielki dyskomfort. Można go jednak szybko zlikwidować dzięki zastosowaniu maści znieczulającej, nie wpływającej w żaden sposób na skuteczność zabiegu.

Do zalet mikrodermabrazji należy również zaliczyć możliwość przeprowadzenia zabiegu na skórze wrażliwej, co jest zdecydowanie zabronione w przypadku wykonania zabiegu peelingu chemicznego. Dodatkowym atutem tego zabiegu jest również uzyskanie zdecydowanie lepszych rezultatów, aniżeli w przypadku wspomnianych peelingów, bowiem w trakcie mikrodermabrazji możliwe jest złuszczanie dużo głębszych warstw naskórka.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, w efekcie którego następuje znaczne pobudzenie produkcji kolagenu, a także eliminacja z powierzchni skóry patogennych drobnoustrojów takich jak Propionibacterium acnes.

Do zalet stosowania urządzenia należą m.in.:

 • całkowita bezbolesność i bezpieczeństwo zabiegu,
 • możliwość wykonania zabiegu na wrażliwej skórze,
 • szybka i widoczna regeneracja skóry,
 • bezpieczna, kontrolowana głębokość ścierania,
 • odnowa komórek skóry,
 • pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny,
 • brak ograniczeń wiekowych,
 • możliwa duża częstotliwość powtórzeń,
 • idealnie zastępuje peeling chemiczny,
 • likwiduje drobne zmarszczki i uszkodzenia,
 • eliminuje nadmierne rogowacenie, suchość i uszkodzenia posłoneczne,
 • przyspieszenie krążenia krwii i limfy,
 • wzmacnia zdolności obronne skóry,
 • zwiększa wchłanianie kosmetyków odżywiających i nawilżających skórę.

Efekty zabiegu

 • W wyniku zabiegu mikrodermabrazji zdecydowanie poprawia się struktura i koloryt skóry, a także zwiększa się jej elastyczność.
 • Mikrodermabrazja usuwa wszelkie zaskórnik, zmniejsza łojotok i wszelkie przebarwienia na skórze, w tym zarówno plamy starcze, jak i przebarwienia dosłoneczne.
 • W wyniku przeprowadzonego zabiegu cera jest dużo zdrowsza, świeższa i sprawiająca wrażenie dużo młodszej.
 • Mikrodermabrazja należy do grupy zabiegów, podczas których ścieraniu ulega wierzchnia warstwa naskórka, a niekiedy nawet skóry właściwej. W kolejnych etapach zabiegu usuwa się powoli kolejne warstwy, aż do osiągnięcia pożądanego efektu.
 • Mikrodermabrazja jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, nie wymagającym wcześniejszego znieczulania naskórka.
estetyczna

Postępowanie przed zabiegiem
Na kilka dni przed wykonaniem zabiegu należy stosować się do konkretnych zasad, dotyczących unikania niektórych sposobów pielęgnacji skóry. Najważniejsze jest, by na około 5 dni przed wykonaniem mikrodermabrazji nie stosować kosmetyków (kremów i żeli) do peelingu twarzy i kremów do depilacji. W tym czasie nie zaleca się także wykonywania elektrolizy i woskowania, jak również stosowania szorstkich gąbeczek i szczoteczek do mycia (czyszczenia) twarzy.
Pierwszy etap zabiegu
Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu mikrodermabrazji, doświadczona kosmetyczka lub lekarz medycyny estetycznej przygotowuje skórę. W tym celu zmywa dokładnie makijaż i dezynfekuje skórę. Jeżeli cera jest łojotokowa, należy ją przetrzeć spirytusem lub kwasem bornym.
Zabieg właściwy
Mikrodermabrazja polega na dokładnym i powolnym przesuwaniu przez kosmetyczkę po skórze specjalnej głowicy. Jest ona zakończona aplikatorem z dwoma otworami. Przez jeden otwór na skórę uderza silny strumień powietrza ze sterylnymi mikrokryształkami korundu lub drobnymi kawałkami diamentu, a drugim otworem zasysane są zużyte kryształy oraz starty w czasie zabiegu naskórek i zanieczyszczenia. Zabieg mikrodermabrazji trwa około 20-30 minut.

W czasie zabiegu pacjentka wyraźnie odczuwa najpierw delikatne zasysanie, a następnie wyraźnie ścieranie i masowanie skóry. Podczas jednego zabiegu można kilkakrotnie poddać skórę ścieraniu całej powierzchni.
Końcowy etap zabiegu
Zabieg mikrodermabrazji można zakończyć dodatkowym natlenianiem skóry. Trwa ono około 20 minut, a w tym czasie tlen wydostający się z urządzenia działa na skórę bakteriobójczo i regenerująco. W niektórych gabinetach oferowane jest łączenie mikrodermabrazji razem z chemicznym peelingiem.

Stan po zabiegu

Efekt mikrodermabrazji jest widoczny bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. Zwykle nie zauważa się żadnych niepożądanych skutków ubocznych. W sporadycznych przypadkach może wystąpić zaczerwienienie skóry, które można zatuszować odpowiednim makijażem. Niektóre osoby informują o wystąpieniu uczucia pieczenia, mrowienia, a u osób starszych, z bardzo wrażliwą cerą lub stosujących niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą wystąpić niewielkie wybroczyny, które znikają w ciągu 2 – 3 dni.
Głowica Hot-Cold

Głowica ciepło/zimno ma właściwości wyciszania zaczerwienień skóry, zwężania rozszerzonych i popękanych naczynek krwionośnych, a także wygładzania zmarszczek.
Urządzenie to podnosi aktywność komórek i poprawia krążenie – jednocześnie relaksując zmęczone mięśnie i wycisza stany zapalne.
Ciepło – zwiększa skuteczność zabiegu i penetrację aktywnych składników i witamin.
Zimno – wycisza po zabiegu, uspokaja i łagodzi miejsca pobudzone (po depilacji, po regulacji).

Cena zabiegu 150 zł