Posted by & filed under Kosmetologia Estetyczna.

manicure_japonski2Piękne dłonie i paznokcie są wizytówka każdego człowieka i zwierciadłem stanu zdrowia organizmu, a zwłaszcza u kobiet  jednym z atrybutów urody.Zdrowy i naturalny wygląd paznokci, zależy między innymi od wrodzonych predyspozycji, a po części od tego, jak o nie dbamy. Skóra dłoni charakteryzuje się szczególną delikatnością i wrażliwością. Delikatna skóra dłoni narażona jest na działanie czynników zewnętrznych: częsty kontakt z wodą oraz środkami chemicznymi sprawia że ręce są poddane nadmiernemu wysuszeniu, co czyni je szorstkimi.  Dlatego tak ważne jest prawidłowe i odpowiednie pielęgnowanie dłoni i paznokci, poprawiając ich kondycję. Regularne wykonanie manicure może zapobiec problemom takim jak łamanie i kruszenie się płytki paznokciowej, rozdwojone lub przebarwione itp.

Manicure Biologiczny

Manicure biologiczny, to przede wszystkim dbałość o kondycję paznokci i dłoni. To upiększanie paznokci, bez narażania ich na uszkodzenia metalowymi przyrządami. Jest to zabieg polegający na wykonaniu manicure, przyborami z papieru, szkła lub drewna, polega na usunięciu skórek za pomocą specjalnych preparatów oraz patyczka drewnianego bez wycinania ich cążkami. Opiłowanie paznokci i wmasowanie odżywczego kremu w skórę dłoni. Chodzi o to by traktować paznokcie i dłonie jak najbardziej delikatnie. Najpierw rozmiękcza się , mocząc dłonie przez kilka minut w wodzie z mydłem, a następnie odsuwa się skórki na bok, używając do tego drewnianych patyczków spłaszczonych na końcach. To, co pozostaje na płytce paznokciowej , delikatnie ściera się przy pomocy polerki. Manicure biologiczny można zakończyć pomalowaniem paznokci. Manicure biologiczny stosowany jest przy zadbanych dłoniach, z małą ilością zarastających skórek.

Manicure klasyczny

Polega na opiłowaniu i oczyszczeniu paznokci po ich skróceniu. Skórki usuwane są za pomocą cążek, a płytka pielęgnowana jest odżywkami. Podczas wykonywania zabiegu manicure klasycznego wykorzystuje się pilniki, cążki do paznokci oraz do wycinania skórek. Masaż dłoni jest nieodzownym elementem manicure klasycznego jak i biologicznego. Po zabiegi manicure klasyczny e można paznokcie pomalować  kolorem lakieru lub malowaniem typu frencz.

Manicure francuskimanicure

Manicure francuski polega na wykonaniu manicure klasycznego lub biologicznego, a następnie na  rozjaśnieniu wolnego brzegu paznokcia za pomocą białego lakieru. Końcowym etapem zabiegu jest pokrycie całej płytki paznokcia lakierem mlecznym lub jasno-różowym.

Manicure SPA 

Manicure Spa (sanitas per aquam) – zdrowie przez wodę. Uzupełnienie zabiegu manicure  o elementy relaksu i regeneracji skóry dłoni. Polega na zregenerowaniu  i odżywieniu przesuszonej, szorstkiej  skóry dłoni narażonych  na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych (słońce, mróz, wiatr, detergenty, niskie bądź wysokie temperatury). Składniki odżywcze zawarte w profesjonalnych kosmetykach SPA, używanych podczas zabiegu: peeling cukrowy do dłoni, odżywcza maska do dłoni odżywczy krem do dłoni i paznokci, głęboko wnikają w poszczególne warstwy skóry, nawilżając i regenerując ją. Zabieg  rozpoczyna się  od ciepłej aromatycznej kąpieli dłoni. Po czy  nakładamy peeling cukrowy i wykonujemy delikatny masaż usuwając martwy naskórek.  Aplikujemy odżywczą maskę na dłoni przystępujemy do wykonania dokładnego manicure .Na zakończenie aplikujemy krem do rąk i paznokci. Dłonie po zabiegu manicure SPA są aksamitnie gładkie, odprężone, skóra dłoni nawilżona, odżywiona wygładzona .

MANICURE JAPOŃSKI11014096_4a167d562816b
Manicure japoński narodził się w kraju kwitnącej wiśni  ponad czterysta lat temu. Polega na intensywnym wcieraniu w płytki paznokciowe, pasty zawierającej czynniki pielęgnacyjne naturalnego pochodzenia. Technologia P.Shine, sprawia że płytka paznokciowa zyskuje blask różowej perły. Ten innowacyjny manicure nadaje paznokciom naturalny blask wzmacnia je składnikami  naturalnymi witaminami A,E,H, prowitaminę B5, keratynę, pyłek pszczeli i krzemionkę z morza japońskiego, przyśpiesza wzrost paznokci, prowadzi do ich wzmocnienia, zapobiega rozdwajaniu płytki paznokciowej, oraz je regeneruje. Japoński manicure zalecany jest na paznokcie łamliwe, o nierównej powierzchni, rozdwajające się. Paznokcie z kruchych stają się sprężyste i giętkie. Zabieg nadaje naturalny połysk płytkom paznokcia, dlatego przeznaczony jest dla kobiet, mężczyzn, a nawet młodzieży. Manicure japoński powinien dać efekt w postaci paznokci wyglądających jak różowe perły. Efekt powinien utrzymać się na płytkach około dwóch tygodni. Zabieg taki zajmuje nie całe pół godziny. Po dwóch lub trzech tygodniach, wskazany jest zabieg uzupełniający, który powinien być kontynuowany, jeśli chce się utrzymać efekt działania pasty.

MANICURE HYBRYDOWY
Manicure hybrydowy to koniec z odpryskami, smugami i zbyt długim czasem wysychania lakieru, jest o wiele bardziej trwały od tradycyjnego lakieru Hybrid Nail Color to żel, który zastyga na płytce paznokciowej, tworząc bardzo twardą i odporną na uszkodzenia warstwę, polega na zastosowaniu innowacyjnej formuły lakieru, ich unikalną cechą jest wyjątkowy połysk. Aplikuje się jak zwykły lakier do paznokci, lakier hybrydowy nakłada się na płytki paznokciowe bardzo cienkimi warstwami i utwardza za pomocą lampy UV. Jest odpowiedni dla każdej kobiety, zwłaszcza dla tych, które pragną zachować zdrowy paznokieć i piękny kolor na dłużej. Produkt jest cienki i elastyczny wygląda jak lakier, wygląda naturalnie nie ulega zmatowieniu, ani odpryskiwaniu. Utrzymuje się na paznokciach do trzech tygodni.

ZABIEG PARAFINOWY

318401a57ed88285Okład z parafiny powoduje otwarcie porów skóry i stymuluje krążenie krwi, a w efekcie poprawia wchłanianie substancji aktywnych zawartych w preparatach pielęgnacyjnych. Parafina jest węglowodorem, uzyskiwanym podczas destylacji ropy naftowej. Zawiera naturalne substancje natłuszczające, po nałożeniu na skórę tworzy warstwę, która zatrzymuje w skórze wilgoć .Po zabiegu „parafinowym” skóra staje się miękka i elastyczna stan taki utrzymuje się przynajmniej przez kilka dni. Parafina pomaga również na szorstką skórą na łokciach i kolanach. Dodatkowo ciepła parafinowa kąpiel rozgrzewa dłonie i stopy. Ciepło poprawi krążenie, ogrzewa i rozluźnia mięśnie oraz koi bolące stawy
Cennik

Manicure klasyczny
50 PLN
Manicure klasyczny + lakier
55 PLN
Manicure + lakier hybrydowy
90 PLN
Manicure + lakier hybrydowy french
100 PLN
Zdjęcie hybrydy
30 PLN
Manicure japoński
55 PLN
Zabieg spa na dłoni
50 PLN
Parafina rak
30 PLN