Posted by & filed under Medycyna Estetyczna.

iplŚwiatło, które leczy i odmładza

Fotoodmładzanie to jeden z tych zabiegów, który ma działanie nie tylko przeciwstarzeniowe, ale również profilaktyczne. Polega na naświetlaniu skóry twarzy, szyi i dekoltu, a nawet dłoni, pulsacyjnym światłem IPL (Intense Pulse Light).

Fotoodmładzanie nie tylko poprawia wygląd, koloryt i teksturę skóry, ale również ją leczy. W sposób kompleksowy likwidowane są objawy starzenia się skóry: zmiany naczyniowe takie jak rozszerzone naczynka, „pajączki”, nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia, oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze.

Fotoodmładzanie jest to zabieg polegający na odmładzaniu przy pomocy światła. Używane do tego celu jest silne światło o odpowiedniej długości fali (technologia IPL), które pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do skracania i przebudowania włókien kolagenowych.

Fotoodmładzanie powoduje zwiększenie napięcia i poprawę gęstości skóry, redukuje drobne zmarszczki i przebarwienia. Zalecane jest również osobom posiadającym skórę ze skłonnościami trądzikowymi, ponieważ działa antybakteryjnie i obkurcza pory.

Zabiegi te można stososować w każdym wieku – również u osób młodych w celach profilaktycznych. Równie często poddają się im panie jak i panowie. Jest to zabieg bezinwazyjny – bez użycia skalpela i naruszania ciągłości skóry. Bardzo dobre efekty daje łączenie naświetlań IPL z niektórymi rodzajami pilingów medycznych.

 

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu cała powierzchnia twarzy naświetlana jest krótkimi impulsami światła, które odczuwane są jako chwilowe pieczenie. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, może wystąpić niewielkie złuszczanie naskórka. W celu uzyskania pełnego efektu zabiegi należy powtórzyć 2-5 razy w odstępach   2 – 4 tygodniowych.

 

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • ostry stan zapalny skóry
 • choroby nowotworowe, nadczynność tarczycy, padaczka w wywiadzie
 • mocno opalona skóra, stosowanie samoopalaczy, kremów brązujących, niektórych pilingów przed zabiegiem
 • stosowanie kremu z retinolem i wit. C ( odstawić na 2 tygodnie przed kuracją)
 • przyjmowanie leków (niektóre antybiotyki, leki antydepresyjne) i ziół fotouczulających (nagietek, dziurawiec) należy przestać używać 2-3 tygodnie przed zabiegiem .

Zastosowanie IPL

 •  Usuwanie przebarwień starczych, hormonalnych, posłonecznych i potrądzikowychipltwarze
 • Fotoodmładzanie skóry, wygładzanie drobnych zmarszczekacwecf
 • Usuwanie zaburzeń pigmentacji skóry,
 • Zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych, „pajączków”, rumieni
  twarze_rumienie
 • Likwidowanie trądziku i stanów zapalnych
  ipl_stanyzapalne

Cennik zabiegów

Zamykanie naczynek krwionośnych

okolice twarzy od 100 – 600 zł
okolice nóg od 100 – 1 500 zł

Usuwanie

zmian barwnikowych od 200 – 600 zł
trądziku różowatego (rumienia) od 250 zł
tatuaży od 200 – 700 zł
rozstępów od 200 zł wzwyż

Fotoodmładzanie skóry

obejmujące okolicę twarzy od 500 – 1 000 zł
dekoltu od 500 – 700 zł
szyi od 400 – 500 zł
rąk od 400 – 500