Posted by & filed under Medycyna Estetyczna.

cosmelan_przed_poCosmelan jest skuteczną terapią, która pomaga usunąć przebarwienia dbając jednocześnie o przywrócenie równowagi skórze mieszanej i tłustej. Na rynku europejskim zabieg ten oferowany jest od kilku lat, jednak jego skuteczność jest na tyle wysoka, że przebarwień można się pozbyć w niespełna 20 dni.
Terapia dostosowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta, toteż różny jest czas jej trwania.

Cosmelan jest zabiegiem, który przeprowadzić może jedynie lekarz.
Mechanizm działania opiera się na wykorzystaniu substancji, które zatrzymują tyrozynazę, istotny enzym biorący udział a procesie formacji melaniny. Substancje zawarte w cosmelanie blokują działanie enzymu lub odwracają przemiany metaboliczne.

Cosmelan to najskuteczniejsza kuracja wybielająca dostępna na rynku, która wykazuje bardzo silne działanie przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Aktywne składniki zawarte w preparatach to:
• kwas kojowy,
• kwas fitowy,
• kwas askorbowy,
• arbutyna,
• palmitynian retinolu

Cosmelan – przebieg zabiegu:

Zabieg Cosmelan odbywa się w dwóch etapach.
Rozpoczyna go oczyszczenie i odtłuszczenie skóry, następnie nałożenie maski.
Z nałożoną maską pacjent udaje się do domu, by po kilku godzinach zmyć ją pod strumieniem bieżącej wody. To, jak długo maska musi znajdować się na twarzy zależne jest od fototypu skóry, wobec czego czas ustala lekarz. Do ściągnięciu maski pacjent przez miesiąc aplikuje krem cosmelan 2 zgodnie z zaleceniami lekarskimi.
W okresie dwóch pierwszych dni po zastosowaniu Cosmelanu, może wystąpić silne zaczerwienienie. Objaw ten dotyczy również osób z bardzo wrażliwą cerą. Ta rekacja jest jak najbardziej naturalna, może również wystąpić pieczenie skóry lub uczucie napięcia. Dzięki zaawansowaniu tej metody pacjent ma możliwość, kontrolowania objawów, poprzez nakładanie odpowiedniej ilości kremu Cosmelan 2.

Przerwanie terapii powoduje, że przebarwienia powracają, wobec czego nie należy tego robić. Odradza się także stosowania w tym czasie preparatów wybielających i złuszczających.
Po wykonaniu zabiegu należy odbyć wizyty kontrolne, w 8, 15 i 30 dniu po jego wykonaniu.

Cosmelan – efekty:

Wygląd skóry ulega widocznej poprawie już na tydzień po rozpoczęciu kuracji.
Efekt zależny jest od rodzaju skóry. Osoby o fototypie skóry IV i V (skóra ciemna) zauważyć mogą zniknięcie plam po 8-10 dniach. Właściciele skóry z fototypem I i II, a zatem blondyni i szatyni o jasnych oczach (jasna karnacja) zauważają zanikanie plam między 8 a 21 dniem.
W większości przypadków (99%) przebarwienia eliminowane są w 95% a na całkowity efekt zabiegu Cosmelan należy poczekać do 30 dni.

Zabieg Cosmelan – ważne informacje:

Decydując się na zabieg Cosmelan wiedzieć należy, że poza eliminowaniem przebarwień wpływa korzystnie na inne sytuacje.

Zabieg Cosmelan – zalety:cosmelan2

• może być wykonywany o każdej porze roku, zatem już teraz nie musimy
wstrzymywać się do okresu jesiennego,
• polecany osobom o każdym fototypie skóry,
• wyraźnie rozjaśnia małe plamy: piegi, znamiona, przebarwienia
posłoneczne, przebarwienia starcze,
• reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory,
• rozjaśnia, wygładza i odmładza skórę,
• stymuluje odnowę kolagenu,
• w szybki sposób daje możliwość pozbycia się plam,
• gwarantuje wysokie bezpieczeństwo.

Przeciwwskazania:
Stosowanie kuracji COSMELAN odradza się kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Przeciwwskazania dotyczą również osoby cierpiące na aktywne zmiany na skórze, opryszczkę, alergię na składniki preparatu oraz stosujące leki z witaminą A.

 

Cena zabiegu w gabinecie wraz z terapią domową (krem Cosmelan 2) – 1 500,00 PLN

Cena dodatkowego kremu Cosmelan 2 – 600,00 PLN