Posted by & filed under Bez kategorii, Medycyna Estetyczna.

logo_Aquafilling_bodyline

Bezpieczne modelowanie sylwetki z długotrwałym efektem

 
Czym jest Aquafilling® bodyline?

Aquafilling® bodyline jest innowacyjnym preparatem wypełniającym, stosowanym do modelowania i konturowania ciała (powiększanie biustu i pośladków, modelowanie ramion oraz korekty niedoskonałości tkanek miękkich).

Aquafilling® bodyline to żel hydrofilowy, który składa się w 98 % z soli fizjologicznej i 2% poliamidu.

 
Jakie są wskazania do użycia Aguafilling® bodyline?

 •  zwiększenie objętości oraz poprawa kształtu piersi,
 •  asymetria piersi,
 •  korekta defektów piersi, np. wyrównanie ubytków po zabiegach,
 •  korekcja kształtu i wielkości pośladków,
 •  korekta defektów pośladków, np. deformacji pooperacyjnych,
 •  asymetria pośladków, wrodzona dysproporcja,
 •  „płaskie pośladki”,
 •  korekta wad tkanek miękkich różnej etiologii, np. po zabiegu liposukcji.

 
Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu z wykorzystaniem Aquafilling®bodyline?
Leaflet_for_a_patient_Aquafilling_bodyline_print_z1jpg

Efekt utrzymuje się co najmniej 5 lat.
Końcowy efekt można zaobserwować  już 7 dni po zabiegu (kiedy znikną obrzęki i po absorpcji roztworu podawanego jako znieczulenie miejscowe).

 
Jak długo trwa zabieg?
Zabieg trwa około półtorej godziny.

 
Czy podawane jest znieczulenie?
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Znieczulana jest skóra w miejscu wkłucia. Dodatkowo dla komfortu Pacjenta do preparatu Aquafilling® bodyline dodawany jest środek znieczulający.

 
Jak głęboko wstrzykiwany jest preparat Aquafilling® bodyline?
Preparat Aquafilling® bodyline jest wstrzykiwany do tkanek miękkich, zgodnie z opracowanymi technikami podania za pomocą igły lub kaniuli, co minimalizuje ryzyko doznania urazu podczas zabiegu.

 
Kiedy po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności?
Jest to zabieg o niewielkiej inwazyjności, dlatego Pacjent wraca do domu bezpośrednio po zabiegu. Do codziennych czynności może wrócić już 24 godziny po zabiegu. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki i bezbolesny. Ze względu na brak chirurgicznych nacięć do minimum zmniejszone jest ryzyko powstania blizn i bliznowców.

OPAKOWANIE_Aquafilling_Bodyline

 
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem Aquafilling® bodyline są omawiane indywidualnie z Pacjentem. Zabieg może wykonać wyłącznie lekarz, który posiada certfikat ukończenia szkolenia z użyciem preparatu Aquafilling® bodyline.

Aquafilling® bodyline nie powinien być stosowany u osób, które: mają kłopoty z krzepliwością krwi, cierpią na ciężkie i przewlekłe choroby somatyczne, choroby nowotworowe, infekcje i stany zapalne skóry, nie tolerują lub mają alergię na niektóre leki, są w trakcie menstruacji.

Przed zabiegiem lekarz przedstawia przewidywany efekt, który zależy od indywidualnych cech anatomicznych Pacjenta. W gestii Pacjenta pozostaje wybranie techniki korekcji.

 
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Brochure_Aquafilling_Breast_z2jpg
Po zabiegu, który jest bardzo mało inwazyjny, Pacjent może zmieniać opatrunek samodzielnie, stosując codziennie przez 6-7 dni zwykły preparat odkażający i jałowy plaster. Należy przy tym zachować szczególną ostrożność i delikatnie obchodzić sie z miejscem podania preparatu. Bardzo ważne jest, aby nie myć wodą bieżącą miejsca wkłucia przez 5-7 dni.

Dodatkowo Pacjentowi zaleca się: noszenie bielizny modelujacej przez 3-4 tygodnie po zabiegu, wykonywanie delikatnego masażu okolic poddanych zabiegowi według zaleceń lekarza, unikanie ucisku na okolice poddane zabiegowi, unikanie ćwiczeń, które są związane z napinaniem partii mięśniowych, unikanie spania na brzuchu (w przypadku powiększenia piersi), niekorzystanie z sauny i solarium przez pierwszy miesiąc od zabiegu.

Pacjent powinien zgłosic się na wizytę kontrolną zgodnie z zaleceniami lekarza.

 
Zalety Aquafiling® bodyline?

 • Mało inwazyjny zabieg – szybki powrót do codziennych aktywności.
 • Naturalny wygląd – w przeciwieństwie do implantów, preparat jest niewyczuwalny w dotyku oraz nie są widoczne kontury występowania preparatu.
 • Długotrwały efekt – przynajmniej na 5 lat.
 • Bezpieczny dla organizmu.

 
Efekty przed i po
Biust_1_przed_biust_1_po

Biust_2_przed Biust_2_po
Biust_3_przed Biust_3_po
Biust_26_przedBiust_26_po