Posted by & filed under Medycyna Estetyczna.

nucleonixLipofilling /liposowing – wolumetria twarzy własnym tłuszczem z komórkami macierzystymi

Komórki macierzyste

Komórki macierzyste to komórki charakteryzujące się potencjalnie nieograniczoną liczbą podziałów oraz zdolnością do różnicowania się w wiele linii komórkowych.

Właściwości tych komórek czynią je potencjalnie ważnym narzędziem w medycynie. Najlepiej poznanym źródłem komórek pochodzenia mezenchymalnego jest szpik kostny jednak liczba otrzymanych tą drogą komórek jest stosunkowo mała.

Alternatywnym źródłem mezenchymalnych komórek macierzystych zrębu, oprócz szpiku kostnego, okostnej, tkanki mięśniowej czy błony stawowej, wydaje się być tkanka tłuszczowa. Tkanka ta podobnie jak szpik kostny jest pochodzenia mezodermalnego i zawiera heterogenną populacje komórek zrębu a niewątpliwym jej atutem jest dostępność i obfitość.

Komórki pozyskane z tkanki tłuszczowej wykazują wiele cech wspólnych z komórkami pochodzącymi ze szpiku kostnego: zdolność adherencji do plastiku, tworzenie form przypominających kolonie fibroblastów, dużą zdolność proliferacji oraz zdolność do tworzenia form pochodzących z innych listków zarodkowych np. pochodzących z ektodermy neuronów. Co czyni je doskonałym materiałem do rozwoju terapii komórkowej.

Zastosowanie komórek macierzystych i regeneracyjnych z tkanki tłuszczowej.

Potencjał zastosowań tej metody wydaje się być niemal nieograniczony – od usuwania zmarszczek czy zmian trądzikowych, leczenia wszystkich rodzajów blizn przy zastosowaniu samych komórek macierzystych. Pozwala uzyskać satysfakcjonujący efekt wolumetrycznych twarzy już w trakcie pierwszego zabiegu, dodatkowo poprawia się stan i jakość skóry twarzy, szyi i dekoltu (ma to istotne znaczenie w zabiegach estetycznych i odmładzających).

Zabieg Liposowing polega na modelowaniu twarzy i dłoni własnymi komórkami tłuszczowymi zbogacone komórkami macierzystymi, pozyskanymi z innych okolic ciała. Komórki macierzyste pobrane z tkanki tłuszczowej wymaga przeprowadzenia dwóch zabiegów w określonym odstępie czasu.

Własne komórki macierzyste dodane do przeszczepianych komórek tłuszczowych oprócz zwiększenia ich przyswajalności powodują poprawę jakości i elastyczności skóry, wzrost jej napięcia (naturalny lifting), wygładzenie zmarszczek i likwidację większości przebarwień. Poza tym po zabiegu Liposowing z własnymi komórkami macierzystymi i regeneracyjnymi nie ma prawie obrzęku i siniaków a proces rekonwalescencji przebiega znacznie szybciej i bardziej komfortowo.

Warto zaznaczyć, iż w pobranej tkance tłuszczowej i przeszczepionej w nowe miejsce, komórki macierzyste mają doskonałe właściwości regeneracyjne.

Efekty pierwszych zabiegów z wykorzystaniem komórek macierzystych są wyjątkowo obiecujące.

Trzy największe zalety tej metody to:

  • nieinwazyjność (komórki są pobierane i podawane niezwykle delikatną metodą)
  • trwałość (efekty zabiegu nie znikają z czasem, nie ma więc potrzeby powtarzania zabiegu)
  • oraz bezpieczeństwo (użycie własnych komórek pacjenta wyklucza odrzucenie przeszczepu oraz minimalizuje ryzyko zakażenia).

 

Chcesz poznać ceny? Skontaktuj się z gabinetem Ol-AN.

[Best_Wordpress_Gallery id=”1″ gal_title=”wolumetria”]